Ekonomik ve sağlıklı et sunmayı hedefliyle Antalya Büyükşehir Belediyesinin hayata geçirdiği Halk Et Satış Mağazası açıldı.

Pazar hariç haftanın 6 günü 08.00-20.00 saatleri arasında hizmet verecek Halk Et’te dana kıymanın kilosu 35 lira 90 kuruş, dana kuşbaşının kilosu 44 lira 90 kuruştan satışa sunuldu. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, “Vatandaşlarımız bundan sonra ucuz et yiyecekler” dedi.

‘VETERİNER GÖZETİMİNDE’

Halk Et’te satılan ürünlerin ucuz olmasının yanında güvenli olduğunun da altını çizen Muhittim Böcek, “Biz mal alımlarını ilk elden yapmaya çalışıyoruz. Bunun için içerisinde veteriner, gıda mühendisi ve uzman kişilerin olduğu 5 kişilik bir komisyon kurduk. Bu ekip hayvanlarımızı alıyor. Kendi mezbahamızda kestiriyoruz daha sonra da veteriner gözetiminde bunları işliyoruz” diye konuştu.

İLGİ GÖRDÜ

Sabah ilk iş Halk Et Mağazasına geldiğini söyleyen Şirin Kuşçu etleri de, fiyatları da hizmeti de çok beğendiğini söyledi.

Sağlıklı ve güvenilir olduğu için Halk Et’i tercih ettiğini söyleyen İmren Koçyiğit ise “Fiyatlar son derece güzel. Burada güvenli ve sağlıklı et alacağımıza eminiz. Ayrıca çiftçiye destek yönü de var. Ben emekli tarımcıyım. Üreticinin desteklenecek olması son derece önemli. Bizim hoşumuza gitti. Günlerdir takip ediyoruz. Antalya genelinde de yaygınlaştırılırsa çok güzel olur” dedi.