ABD’de yaşayan Trish Wilcher, gece yatarken yatağının yanında 18 tane yılan buldu. Wilcher, "Yerde tüy olduğunu düşündüğüm bir şey fark ettim, tam almaya çalışırken hareket ediverdi" dedi.

Independent Türkçe'de yer alan habere göre, ABD’de bir kadın gece yatarken yatağının yanında 18 tane yılan buldu. Georgia eyaletindeki Augusta bölgesinde yaşayan Trish Wilcher, pazar gece yatmak için yatağına uzanırken, yerde garip bir şeyle karşılaştı. Wilcher, "Yerde tüy olduğunu düşündüğüm bir şey fark ettim, tam almaya çalışırken hareket ediverdi" dedi. Birkaç saniye sonra yerde başka bir şeyin daha hareket ettiğini gören kadın, kısa süre içinde bunların küçük yılanlar olduğunu anladı.

Panikle eşi Max'e giderek durumu anlatan Wilcher'ın yatak odasından 17 yavru ve bir tane de anne yılan çıktı. Max, bunun üzerine maşaya benzer bir yakalama aletiyle yavru yılanları ve anne yılanı dikkatlice bir çuvalın içine yerleştirdi. Daha sonra civardaki bir derenin yanına giderek hayvanları zarar vermeden doğaya geri bıraktı.

 
Başından geçenleri anlattığı Facebook gönderisinde Wilcher, "Yatak odasını köşe bucak kontrol ettik, 17 yavru ve bir anne bulduk. Evdeki tüm yılanları çıkardık mı emin değilim. Bu gece bana uyku yok" diye yazdı. Georgia Doğal Kaynaklar Birimi'nden biyolog Daniel Sollenberger, yılanlarla evde karşılaşmanın doğal olduğunu belirterek "Küçük çatlaklardan ya da deliklerden geçip evlere veya garajlara girebilirler" dedi.