AKP'lilere dağıtıldığı ifade edilmişti: Mesut Özil'den 'Erdoğan' imzalı kol saati paylaşımı

Fenerbahçe'den ayrıldıktan sonra Başakşehir ile sözleşme imzalayan Mesut Özil’in, Cumhurbaşkanlığı forsu ile Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın imzasının yer aldığı kol saatinin fotoğrafını paylaştı.

AKP'lilere dağıtıldığı ifade edilmişti: Mesut Özil'den 'Erdoğan' imzalı kol saati paylaşımı

Alman asıllı Türk futbolcu Mesut Özil, Cumhurbaşkanlığı forsu ile Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın imzasının yer aldığı kol saatini Instagram hesabından paylaştı.

Fenerbahçe'den ayrıldıktan sonra Başakşehir ile sözleşme imzalayan Mesut Özil’in, Erdoğan'ın AKP’nin 21. kuruluş yıldönümünde partisinin yöneticilerine ve milletvekillerine saat hediye ettiği iddia edilen saati paylaşması dikkat çekti.

AKP'lilere dağıtıldığı ifade edilmişti: Mesut Özil'den 'Erdoğan' imzalı kol saati paylaşımı - Resim : 1

"21 YILLIK KARANLIK BİR TARİH VAR..."

Mesut Özil’in saatiyle ilgili Cumhuriyet.com.tr'den İrem Yavuz’a açıklamalarda bulunan CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır şu ifadeleri kullandı:

"21 yıllık karanlık bir tarih var ve en üzücü olan şey zamanı kirlettiler. Zaten bakanlarının aldıkları çok pahalı hediye saatlerle gündeme gelmişlerdi, bu saat alışkanlıklarını bir türlü bırakmıyorlar. Bu yaklaşık 31 milyonluk harcama nereden karşılandı? Bir bunu söylememeleri lazım. İkinci olarak, böyle bir hediyeyi neden verme gereği duyuyorlar? Üç, AK Parti'nin gerçek yüzünü bu saatler ortaya koyuyor. Mesela Zafer Çağlayan örneği. Bu saat meraklarını biz de çok merak ediyoruz. İnsanlar bir ekmek alırken düşünüyorlar. Bayat ekmek alıyorlar, çöpten sebze topluyorlar. Ama beyefendiler yakınlarına, yandaşlarına, futbolculara tanesi 31 bin TL'lik saat hediye ediyorlar."

MECLİS GÜNDEMİNE TAŞINMIŞTI

CHP Ankara Milletvekili Dr. Servet Ünsal da, iddiaya ilişkin Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'a soru önergesi vermişti.

Ünsal, önergede, "Halk perişan durumdayken, kirasını, faturasını ödeyemezken, temel besin maddelerine ulaşamazken, öğrencilerimiz, gençlerimiz eğitimlerine devam etmek için gereken parayı bulamazken, Saray’dakiler adeta paralel evrende yaşıyormuş gibi davranmaya devam ediyor" demişti.

"HAZIMSIZSINIZ"

AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, İsviçre yapımı olan 1.000 Euro’dan 1.000 tane yaptırıldığı iddia edilen saat için, "Yalanınız batsın. Her zamanki gibi eleştirecek bir şey bulamadığınızda o koca yalanlarınıza sarılıyorsunuz. Hazımsızsınız, yüzsüzsünüz" demişti.

Etiketler
Başakşehir Fenerbahçe Cumhurbaşkanlığı Mesut Özil