İsviçre'den TFF'ye gönderilen yazı ortaya çıktı: Özil'in menajeri Cüneyt Çakır'a aracı olmuş

Gazeteci Ali Fuat Duatepe, İsviçre Federasyonu'nun hakem Cüneyt Çakır'ın İsviçre'de maç yönetmesi için TFF'ye gönderdiği yazıyı yayınladı.

İsviçre'den TFF'ye gönderilen yazı ortaya çıktı: Özil'in menajeri Cüneyt Çakır'a aracı olmuş

GERÇEK GÜNDEM - Süper Lig'de görevden uzaklaştırılan 13 hakemin tekrar görevlerine dönmesi ve hafta sonu oynanan karşılaşmalarda yaşanan hakem hataları konuşulmaya devam ederken gazeteci Ali Fuat Duatepe, görevden uzaklaştırılan hakemlerden biri olan Cüneyt Çakır'ın İsviçre Ligi'nde maç yöneteceği yönündeki haberlerle ilgili önemli iddialar ortaya attı.

Kişisel Twitter hesabından 'İşte İsviçre Belgeleri' başlığıyla bir dizi paylaşım yapan Duatepe, İsviçre'den gönderilen yazının teamüllere aykırı olduğunu belirtti.

Yazının İsviçre Merkez Hakem Kurulu tarafından MHK'ya değil TFF'ye gönderildiğini belirten Duatepe, "Genel teamüllere aykırı olarak, İsviçre MHK’sı yazıyı TFF Başkanı Nihat Özdemir ve Genel Sekreter Kadir Kardaş’a yolladı. Aslında bu yazı teamüllere uygun olmadığı için iade edilmeli ya da geri çekilmesi istenmeliydi. Ama bu yapılmadı" ifadelerini kullandı.

İsviçre Ligi'nden Cüneyt Çakır'a özel bir talep olduğu yönündeki iddiaların gerçeği yansıtmadığını belirten Duatepe, TFF'ye gönderilen yazıya dayanarak, Mesut Özil'in de menajerliğini yapan Erkut Söğüt'ün İsviçre Federasyonu'yla temasa geçerek Çakır'ın İsviçre'de maç yönetme isteğini ilettiğini öne sürdü.

"Eğer bu yazı, TFF MHK’sına gelmiş olsaydı cevap verilmemiş olması tartışılabilirdi. Fakat algıyla İsviçre federasyon başkanının imzası olmayan bir yazıya algıyla, yanıt vermesi için baskı kurmaya çalışıldı" ifadelerini kullanan Duatepe, paylaşım zincirinin sonunda konuyla ilgili 'yanıtı merak edilen soruları' paylaştı:

"1) Erkut Söğüt bu girişimi kendiliğinden mi yaptı? Yoksa birileri rica mı etti?
2) Cüneyt Çakır-Erkut Söğüt ilişkisinin boyutu nedir?
3) TFF bürokrasisi teamüle aykırı şekilde gelen yazıyı neden iade etmedi?
4) Söğüt detayı neden saklandı?"

Etiketler
İsviçre Muş Cüneyt Çakır