Fenerbahçe'nin Güney Koreli stoperi Kim Min-Jae kısa süre içnide sergilediği performansla taraftarların sevgilisi haline gelirken adını Sarı Lacivertlilerin vazgeçilmez isimleri arasına yazdırmayı başardı.

Özellikle Attila Szalai ile müthiş bir uyum yakalayan Kim Min-Jae, Fenerbahçe'nin takım savunmasındaki başarısıyla ön plana çıkıyor. Kim Min-Jae, Attila Szalai ile birlikte Pereira'nın vazgeçilmezleri arasında yer alıyor.

SERBEST KALMA BEDELİ TARTIŞMALARA YOL AÇTI 

Fenerbahçe ’de son dönemlerde en çok konuşulan isim olan Kim Mae Jae’nin sözleşme detayları belli olmaya başladı. Çin kulübü BJ Guoan’dan yıllık 3.5 milyon kazanmasına rağmen Fenerbahçe’ye gelmek için 1.5 milyon Euro’luk fedekarlık yapan, yıllık 2 milyon Euro kazanan Kim’in sözleşmesinde yer alan 9 milyon Euro’ya serbest kalır maddesi en çok konuşulan konu durumunda.

Ajansspor'da yer alan habere göre; Kim’in en büyük hayali futbol hayatını İspanya, İngiltere gibi ülkelerde sürdürmek. Bu yüzden sözleşmesine 9 milyon Euro satın alma opsiyonu isteyerek sözleşme şartı olarak koydurdu.

SEZON SONUNA KADAR GİTMEYECEK 

Başkan Ali Koç’un futbolcuyu tutmak için her türlü fedakarlığı yapmak istediği öğrenilirken sözleşmesinde özel bir madde bulunuyor. Buna göre Kim, sezon sonuna kadar hangi takımdan teklif gelirse gelsin gidemeyecek ve bu özel serbest kalma bedeli maddesini kullanamayacak.

Başkan Ali Koç “Fenerbahçe’yi bu sezon şampiyon yap ben hayalini gerçekleştirmek için her türlü yanında olacağım” sözünü vererek futbolcunun transfer konusunda kafasının karışmasını istemiyor.

F.BAHÇE YÜZDE 25 PAY ALACAK 

Fenerbahçe sözleşmesinde özel bir madde de koydurdu. Eğer Kim Avrupa’dan bir takıma imza atarsa sonraki satıştan Fenerbahçe kulübü yüzde 25 oranında para kazanacak. Ama Kim şu an Fenerbahçe’de çok mutlu. Eğer istediği takımdan ve beklediği teklifleri alamazsa Fenerbahçe’de kalacak.