Arsenal altyapısından yetişen futbolcu Sam Oji 35 yaşında hayatını kaybetti

Bir dönem Arsenal'de geleceğin yıldızı olarak gösterilen ancak kariyeri istediği gibi gitmeyen 35 yaşındaki futbolcu Sam Oji hayatını kaybetti.

Arsenal altyapısından yetişen futbolcu Sam Oji 35 yaşında hayatını kaybetti

Arsenal altyapısından yetişen Sam Oji'nin hayatını kaybettiği açıklandı. Oji'nin ölümünün adı açıklanmayan bir hastalıktan kaynaklandığı belirtildi.

Son olarak Highgate United takımında oynayan Oji, son döneminde Doncaster Rovers, Leyton Orient, Hereford United ve Bristol Rovers gibi alt liglerden takımlarda oynamışt. Oynadığı diğer takımlar arasında Tamworth, Limerick, Galway United, Worcester City ve Hednesford United da bulunuyor.

Leyton Orient kulübü Oji'nin vefatının ardından yayınladığı mesajda" Eski oyuncumuz Sam Oji'yi kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Huzur içinde uyu Sam" yazdı.

Arsenal altyapısında yetiştikten sonra transfer olduğu ilk takım olan Birmingham City ise "Kulüp, Sam Oji'nin ölüm haberiyle sarsıldı. Düşüncelerimiz Sam'in ailesi ve arkadaşlarıyla" mesajını yayınladı.

Sam Oji kimdir?

Sam Oji 9 Ekim 1985 tarihinde doğdu. Arsenal altyapısında yetiştikten sonra Birmingham City'ye transfer oldu. Burada çeşitli takımlara kiralandıktan sonra Leyton Orient'in oyuncusu oldu. 2009'da İsveç'e transfer olup Ljungskile formasını giydi. 2 yıl sonra İngiltere'ye dönüp alt liglerden çok sayıda takımda oynadı. En son 2018 yılında Highgate United takımına transfer olmuştu.

Etiketler
Arsenal Futbol