Hüseyin Örs'ün ölümden döndüğü saldırıyı gerçekleştiren AKP'li Işık: Üzgünüm

İYİ Partili Hüseyin Örs'ün yoğun bakıma kaldırılmasına neden olan saldırıyı gerçekleştiren AK Parti Bursa Milletvekili Zafer Işık, bir hafta sonra "Üzgünüm" dedi, Örs'le görüşmek istediğini söyledi.

Hüseyin Örs'ün ölümden döndüğü saldırıyı gerçekleştiren AKP'li Işık: Üzgünüm

Meclis'te 6 Aralık'taki bütçe görüşmelerinde çıkan tartışmada İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs'e yumruk atarak kalp spazmı geçirmesine ve yoğun bakıma kaldırılmasına neden olan AKP Bursa Milletvekili Zafer Işık, konuya ilişkin açıklama yaparak "yaşanan rahatsızlık verici gündemden dolayı üzgün" olduğunu söyledi.

Zafer Işık, sosyal medya hesabından yayınladığı açıklamada "Olaydan kaynaklı istirahat sürem bittikten sonra Sn. Örs'le bir araya gelmekten memnun olurum" ifadelerini kullandı. Işık, bundan sonra Meclis çalışmalarında böyle bir görüntünün olmaması 'temennisinde' de bulundu.

AKP Bursa Milletvekili Zafer Işık'ın açıklaması şöyle:

"Geçtiğimiz günlerde, TBMM Genel Kurulu'nda yaşanan rahatsızlık verici gündemden dolayı üzgünüm. Bugüne değin; basında şahsıma atfen yer alan hiçbir açıklama tarafımdan yapılmamıştır. Milletvekili arkadaşım Sn. Hüseyin ÖRS'ün hastaneden taburcu olması ve sağlık durumunun iyi olması beni ziyadesiyle mutlu etti. Olaydan kaynaklı istirahat sürem bittikten sonra Sn. Örs'le bir araya gelmekten memnun olurum. Ümidim odur ki; bundan sonraki Meclis çalışmalarında böyle bir görüntü hiçbir zaman olmasın."

Hüseyin Örs’e saldırarak yoğun bakıma kaldırılmasına neden olan AKP'li Zafer Işık'ın "Genel Kurul’da zaman zaman böyle şeyler olur, özür dilemeyeceğim. Grubumuz uygun görürse açıklama yapar" ifadesini kullandığı öne sürülmüştü.

İYİ Partili Müsavat Dervişoğlu, “AKP’nin bu konuda doğru adım atmaması, bu elim olayla ilgili kamuoyu vicdanını tatmin edici bir karar almaması durumunda, bütçe görüşmeleri süresince AK Parti grubunun konuşmaları esnasında; İYİ Parti grubu olarak Genel Kurul salonunda bulunmayacağız” demişti. İYİ Parti bu kararı geçen 5 gün boyunca uyguladı.

Etiketler
Bursa İYİ Parti Milletvekili Saldırı AK Parti