Erkan Baş'tan İmamoğlu'na destek: Bu karar bize karşı da alındı, sonuna kadar yanınızdayız

TİP Genel Başkanı Erkan Baş, hakkında siyasi yasak kararı verilen Ekrem İmamoğlu'nu Saraçhane'de ziyaret etti. Baş, İmamoğlu'nun yanında olduklarını vurguladı.

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş, yerel mahkeme tarafından hapis ve siyasi yasak cezası verilen İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’na destek ziyaretinde bulundu.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na yaptığı ziyarette “Ortada külliyen bir hukuksuzluk var” diyen TİP Genel Başkanı Erkan Baş, “Temelde tüm ülke açısından, tüm yurttaşlar açısından esas mesele, İBB’yi insanlığın en temel hakkı olan seçme ve seçilme hakkını gasp etmeye yönelik deneme alanına çevirdiler. Buna karşı sessiz kalmak mümkün değil” ifadelerini kullandı.

İmamoğlu ise “Bugünün Meclis’inde hem partiniz adına hem şahsınız adına benim için önemli olan, evrensel değerler üzerinden, toplumsal ihtiyaçlar üzerinden ortaya koyduğunuz tavır” şeklinde konuştu.

Baş’ı Saraçhane’deki makam odasında ağırlayan İmamoğlu, “Hem Türkiye demokrasisi adına hem de Türkiye’nin yaşadığı hukuksuzluklar sürecine dair değerli cümlelerinizi sürekli dinliyorum. Meclis çatısı altında birçok partinin temsilinin mümkün olmasını savunanlardanım. Ama bugünün Meclis’inde de gerçekten hem partiniz adına hem şahsınız adına benim için önemli olan, evrensel değerler üzerinden, toplumsal ihtiyaçlar üzerinden ortaya koyduğunuz tavır, bu süreçte de bize dönük desteğiniz için teşekkür ederim. Ziyaretiniz için de teşekkür ederim” dedi.

“BU KARAR AYNI ZAMANDA BİZE KARŞI DA ALINMIŞTIR”

İmamoğlu hakkındaki kararın aynı zamanda İstanbulluların iradesine yönelik bir saldırı olduğunu hatırlatan Baş da şöyle konuştu:

“Hem bütün parti üyelerimizin, yöneticilerimizin dayanışmasını, desteğini ifade etmek istedim hem de kişisel olarak da ben sonuçta bir İstanbul milletvekiliyim. İstanbul’da yaşayan bir yurttaşım. Pek çok boyutla ele alınabilir bu hukuksuzluk. Külliyen bir hukuksuzluk var ortada. Ama temelde tüm ülke açısından, tüm yurttaşlar açısından esas mesele, İBB’yi insanlığın en temel hakkı olan seçme ve seçilme hakkını gasp etmeye yönelik deneme alanına çevirdiler.

Seçimi iptal ediyor; yetmiyor. Şimdi yargıyı devreye sokuyor; yetmiyor. Buna karşı sessiz kalmak mümkün değil. Kuşkusuz bir son değil bu, hiç öyle değerlendirmiyoruz. Yeni bir dönemin belki de başlangıcı. Bu denemelerin hepsine hep birlikte yanıt vereceğiz. Kuşkusuz şahsınızı hedef alan kısmı var, CHP’yi hedef alan kısmı var, Altılı Masa’yı hedef alan kısmı var. Hepsi ayrı ayrı değerlendirilir ama toplamda, bu iktidara teslim olmayan, muhalefet kesiminde bulunan tüm yurttaşları karşısına alan bir karar. Bu kararın, aynı zamanda bize karşı da alınmış bir karar olduğunu değerlendiriyoruz. Sonuna kadar yanınızda olacağız.”

EKREM İMAMOĞLU'NDAN ERKAN BAŞ'A TEŞEKKÜR

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu sosyal medyadan yaptığı paylaşımda TİP Genel Başkanı Erkan Baş'a ziyareti için teşekkür etti. İmamoğlu, "TİP Genel Başkanı Erkan Baş'a bugünkü destek ziyareti ve bu süreçte İstanbul'un iradesini savunma adına parti olarak duruşları için teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Erkan Baş'tan İmamoğlu'na destek: Bu karar bize karşı da alındı, sonuna kadar yanınızdayız - Resim : 1

Kaynak: Gerçek Gündem

Etiketler
Ekrem İmamoğlu Siyasi yasak Erkan Baş