Ali Babacan'dan 'Erdoğan' yorumu: 'Müsait bir yerde onları indireceğiz'

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Nevşehir’de esnafın ve vatandaşların sorunlarını dinledi. Babacan, “O dönem bitiyor. Müsait bir yerde onları indireceğiz, devam edeceğiz” dedi.

Ali Babacan'dan 'Erdoğan' yorumu: 'Müsait bir yerde onları indireceğiz'

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, dün Nevşehir’de esnafla ve vatandaşlarla bir araya geldi. Babacan’ın Nevşehir’deki temaslarına ilişkin bir video, DEVA Partisi tarafından bugün basınla paylaşıldı.

Bir vatandaşın “Tayyip Erdoğan küçük ortağıyla tuzak yapmaya çalışıyor ama biz o tuzakları yemeyeceğiz” demesi üzerine Babacan, “O dönem bitiyor. Müsait bir yerde onları indireceğiz, devam edeceğiz” karşılığını verdi.

“MÜSAİT BİR YERDE ONLARI İNDİRECEĞİZ, DEVAM EDECEĞİZ”

Nevşehirli bir vatandaş ile sohbet eden Babacan, Altılı Masa çalışmalarına ilişkin, “Anayasayı bir parti kendi başına değiştirecek sayıyı bulamıyor hiçbir zaman. Siyasi tarihimizde hiç olmamış. Anayasa değişikliği illa uzlaşma gerektiriyor. Biz o uzlaşmayı seçimden önce oluşturduk ki seçimden sonra memleket vakit kaybetmesin” dedi.

Vatandaş da Babacan’a, “Tayyip Erdoğan küçük ortağıyla tuzak yapmaya çalışıyor ama biz o tuzakları yemeyeceğiz” diye karşılık verdi. Babacan ise “O dönem bitiyor. Müsait bir yerde onları indireceğiz, devam edeceğiz” diye konuştu.

“ATANAMAYAN ÖĞRETMENLER İÇİN SİZDEN RİCA EDİYORUM, KURTARIN BİZİ”

KPSS’yi kazandığı halde ataması yapılmayan bir öğretmen adayının annesi de Babacan’a, “Oğlum öğretmen, evde oturuyorlar hepsi de. Atanamayan öğretmenler için sizden rica ediyorum, kurtarın bizi, emekleri boşuna gitmesin çocuklarımızın. Yardım edin” dedi.

Babacan da kadına, “Hepsinin farkındayız. KPSS’de kazanıyorlar ama mülakatta eleniyorlar. Onun da farkındayız. Biz mülakatı kaldıracağız, yazılı sınav neyse o” cevabını verdi.

Etiketler
DEVA Partisi Ali Babacan Nevşehir