Muharrem İnce Tanju Özcan'ı işaret etmişti: Özcan, 24 Haziran akşamı yaşananları anlattı, 'Sürekli çay içiyordu' dedi

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan katıldığı bir televizyon programında Muharrem İnce'nin 24 Haziran 2018 seçimlerine ilişkin sarf ettiği sözler hakkında konuştu.

Muharrem İnce Tanju Özcan'ı işaret etmişti: Özcan, 24 Haziran akşamı yaşananları anlattı, 'Sürekli çay içiyordu' dedi

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, geçtiğimiz günlerde 24 Haziran 2018 seçimleri akşamında yaşananlara ve 'adam kazandı' mesajına ilişkin açıklamalarda bulunmuş, ''Ben seçim gecesi yalnız değildim. Engin Altay yanımdaydı, Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün yanımdaydı. Tanju Özcan yanımdaydı. Hasan Akgün yanımdaydı, 50-60 kişi hep birlikteyiz'' demişti.

İnce'nin 'yanımdaydı' dediği Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, açıklamalarda bulundu.

24 HAZİRAN GECESİNİ ANLATTI

Dün tv100'de Gürkan Hacır'ın moderatörlüğünü yaptığı "Taksim Meydanı" programında konuşan Özcan, Hacır'ın "Bize o geceye ilişkin birkaç şey söyleyebilir misiniz? O gece neredeydi Muharrem İnce, neredeydi, niye çıkmadı? Bu iddialar doğru mu yoksa Muharrem İnce'nin söylediğine mi katılıyorsunuz?" şeklindeki sorusuna yanıt verdi.

"Bolu'da seçimler 19:00'da belli oldu, hemen yola çıktım. 20:45 sularında Ankara'da, ismini vermeyeyim bir otelde olduğunu öğrendim. Çıktım, özel bir katta ailesiyle, danışmanlarıyla birlikte yaklaşık 50 kişi vardı, saydığınız isimler de vardı. Orada Sayın (Yaşar) Tüzün ile sayın (Engin) Altay arasında bir tartışma vardı. Sayın Tüzün açıklama yapması gerektiğini, Sayın Altay ise açıklama yapmaması gerektiğini söylüyordu.

Engin Bey Genel Merkez'in açıklamasını bekle diyordu. Hatta şöyle bir şey söyledi, 'erken açıklama yapma. Bugünü düşünüyorsan açıklama yap, ama yarını düşünüyorsan bekle' dedi. Yaşar Bey ise halkın bilgilendirilmesinden yanaydı. Sonra Yaşar Bey ile Muharrem Bey'in yanına gittik özel olarak, o da dedi ki 'Tanju nasıl açıklama yapayım, elimde sağlıklı bilgi belge veri yok ki. Bu şartlarda nasıl açıklama yapayım, beklemek zorundayım' dedi. Bu arada özellikle söyleyeyim sürekli çay içiyor. Sürekli sürekli çay içiyordu"

''BEN ŞAHİT OLMADIM''

Tanju Özcan "Hiç içki içmedi mi o akşam?" sorusuna "Hayır. Saat 2'ye çeyrek kala ayrıldım oradan. Muharrem İnce'nin ben o akşam ağzına bir damla alkol sürdüğüne ben şahit değilim" cevabını verdi.

Etiketler
Tanju Özcan Muharrem İnce Bolu Ordu 24 Haziran