Teğmen Çelebi'yi Muharrem İnce anlattı

Geçtiğimiz aylarda Memleket Partisi'nden istifa eden Mehmet Ali Çelebi'nin AKP'ye katılma iddiaları gündem olmuştu. Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Çelebi'yi Sözcü gazetesi yazarı Saygı Öztürk'e anlattı.

Teğmen Çelebi'yi Muharrem İnce anlattı

Geçtiğimiz yıl CHP'den istifa ederek Memleket Partisi'ne katılan Mehmet Ali Çelebi, geçtiğimiz aylarda da Memleket Partisi'nden istifa ettiğini açıklamıştı. Çelebi'nin AKP'ye katılacağı iddiaları gündeme bomba gibi düşerken, Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce'den çarpıcı açıklamalar geldi.

Sözcü gazetesi yazarı Saygı Öztürk, bugünkü köşesinde Muharrem İnce'nin açıklamalarına yer verdi. Öztürk'ün aktardığına göre İnce şunları söyledi:

“Çelebi'nin de yargılandığı Ergenekon davasında, bir tarafta ‘Ben bu davanın savcısıyım' diyen Recep Tayyip Erdoğan var. Onu alıp milletvekili yapan Kemal Kılıçdaroğlu'nu, duruşma salonunda kendisini canla başla savunan Muharrem İnce'yi tercih etmiyor, ‘Ergenekon'un savcısıyım' diyen Erdoğan'ı tercih ediyorsa diyecek bir şey yok.

AKIL TUTULMASI

Bu katiline aşık olmaktır. Yani yapılacak bir şey yok. Bugün geriye dönülse, Silivri mahkemelerinde kendisini yine savunur muyum? Evet, yine savunurum. Onun için yaptığıma pişman değilim. Benim yaptığım bir demokrasi mücadelesi, ilkeli, omurgalı duruştur. Ben bu şekilde bakıyorum. Bizimle olduğu dönemde, anlamsız gerekçelerle ayrıldı. Suçun bizde olmadığı ortada. Yolu açık olsun. Ne diyeyim, FETÖ'cü hakim ve savcıların bulunduğu mahkemede yaşadıklarını unuttuysa, yaptığına da en hafif tabirle ‘Akıl tutulması' diyorum.”

Muharrem İnce'nin açıklamasının tamamı için tıklayın

Etiketler
Muharrem İnce Memleket Partisi Muş Mehmet Ali Çelebi