Davutoğlu'ndan Erdoğan'a videolu yanıt

Gelecek Partisi lideri Davutoğlu, kendisini ihanetle suçlayan AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’a videoyla yanıt verdi, “Hangisi ihanet, Sayın Erdoğan?” diye sordu.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ve DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’a yönelik “İhanet ettiler, o makamlara layık oldukları için gelmediler” sözlerine üzerine başlayan tartışma sürüyor.

Davutoğlu, Erdoğan bu kez sosyal medya hesabından bir videoyla yanıt verdi, “Hangisi ihanet, Sayın Erdoğan?” diye sordu.

Videoda görevinden istifa eden eski Hazine ve Maliye Bakan Berat Albayrak, Reza Zarrab’a plaket veren AKP’liler, geçtiğimiz günlerde AKP’den ayrılarak Vatan Partisi’ne katılan Ethem Sancak’ın görüntülerinin yanı sıra, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da yer aldı. Ayrıca MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Erdoğan’a yönelik geçmişteki sözleri de video kendisine yer buldu.

Görüntülerin sonunda Davutoğlu’nun “Hangisi ihanet, Sayın Erdoğan?” ifadeleri de yer aldı.

ERDOĞAN’I CANLI YAYINA TARTIŞMAYA ÇAĞIRMIŞTI

Davutoğlu, Erdoğan’a meydan okuyup canlı yayına tartışmaya çağırmıştı. Gelecek Partisi lideri şunları söylemişti: “İstediği gazetecileri karşıma çıkarsın, kendisi otursun. Kendisine bütün sorular önceden verilsin. Hatta bir ekip de hazırlasın arkasına onu oturtsun, bir de prompter koysun ondan da takip etsin. Ben tek başıma, yalın kılıç, en berrak halimle oraya oturacağım. İhanet neyse gözümün içine baka baka söyleyecek.”

Etiketler
Gelecek Partisi Ordu