AKP'li belediye başkanının İmamoğlu'na teşekkürü AKP içerisindeki 'fitili' ateşledi: 'İmamoğlu, Türkmen'in kıymetlisiymiş'

AKP’li Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’in açılışı yapılan bir altyapı tesisi için İBB Başkanı İmamoğlu’na teşekkür etmesi sonrası bazı AKP’li isimler arasında tartışma çıktı.

AKP'li belediye başkanının İmamoğlu'na teşekkürü AKP içerisindeki 'fitili' ateşledi: 'İmamoğlu, Türkmen'in kıymetlisiymiş'

İSKİ’nin Beylerbeyi’nden Boğaz’a atık su girişini önlemek için yapımına 2016’da başladığı İstavroz Atık Su Tüneli’nin son etabı da tamamlandı ve hizmete alındı.

Tesisin tamamlanması dolayısıyla dün Beylerbeyi Parkı’nda düzenlenen açılış törenine İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile AKP’li Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen katıldı.

İMAMOĞLU'NA TEŞEKKÜR ETTİ

Türkmen, törende yaptığı konuşmada, İmamoğlu’na teşekkür ettiği şu ifadeleri kullandı:

“Üsküdar’ımızın sahil bandının bu sorunu bugün itibariyle sona ermiş oluyor. Beylerbeyi’nden itibaren Küçüksu’ya kadar devam eden bu atık su projesinin bugün son etabının tamamlanmasıyla gerçekten önemli bir problemimizi sona erdirmiş oluyoruz. Bu vesileyle bu projeyi tamamlayan, çok önemli bir sorunu gideren kıymetli İBB Başkanımıza, ekibine ve İSKİ Genel Müdürümüze teşekkür ediyorum.”

AKP'LİLER ARASINDA TARTIŞMA

Türkmen'in teşekkürü AKP’li isimler arasında tartışmaya neden oldu.

Serbestiyet'te yer alan habere göre, Türkmen’in bu ifadeleri, bazı AKP’li isimlerin tepkisini çekti.

''İMAMOĞLU, TÜRKMEN'İN KIYMETLİSİYMİŞ''

Akademisyen Selman Öğüt, Twitter hesabından Türkmen’in teşekkür ettiği videosunu paylaşarak, “Ekrem İmamoğlu Hilmi Türkmen’in kıymetlisiymiş. Bunu da öğrenmiş olduk” dedi.

''SORUN YOK BENCE''

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakan Yardımcısı Mehmet Emin Birpınar da, Öğüt’ün tweetini alıntılayarak yaptığı paylaşımda, “25 senedir İstanbul’u yöneten Ak Parti Büyükşehir Belediye Başkanları’na yaptıkları büyük hizmetlerinden dolayı muhalif ilçe belediye başkanları açıktan teşekkür ettilerse sorun yok bence. Demokrasiyi, teşekkürü ve takdiri tek taraflı uygulamak yanlış” ifadelerini kullandı.

''NASIL HİTAP EDECEKTİ''

Buna karşılık AKP İstanbul Milletvekili Tuba Durgut ise, Türkmen’e yapılan eleştiriye tepki gösterdi.

“Nasıl hitap edecekti Belediye Başkanımız? Yapmayın lütfen” diyen Durgut, “Bakın demokrasilerde siyaset elbette rekabet temelinde yapılır ancak harcı da nezakettir. Sn. Başkanımız Hilmi Türkmen’in karakterinin bir parçası olarak nezaket kendisiyle birlikte partimize de her zaman kazandırmıştır” dedi.

Etiketler
Üsküdar