BirGün'den Süleyman Soylu'ya sert yanıt

BirGün gazetesi, Bakan Soylu'nun açıklamasına yanıt verdi. BirGün'den yapılan açıklamada, "Mafya unsurlarıyla, tacizcilerle, kara paracılarla, uyuşturucu kaçakçılarıyla olan fotoğrafların ortaya koyduğu ilişkiler ise orada duruyor" denildi.

BirGün'den Süleyman Soylu'ya sert yanıt

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Yediiklim Yayınevinin tanıtım afişinde kullanılan fotoğrafı haber yapan BirGün gazetesini hedef aldı.

Soylu, Twitter hesabından “Önce PKK’nın yayın organı Birgün, ardından Tele1'de ahlâk yoksunu yalancı Bülent Tezcan (KK'nın Yardımcısı) Ankara’da Bakanlık Eğitim Binamızda kaymakam adaylarımızla çektirdiğimiz fotoğrafı, KPSS ile ilgili malum dersanenin ziyareti olduğu yalanını söylüyorlar. Ahlâk fukaraları” ifadelerinin yer aldığı paylaşım yaptı.

Konuyla ilgili açıklama yapan BirGün gazetesi Süleyman Soylu hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını açıkladı.

“MAFYA UNSURLARIYLA, TACİZCİLERLE, KARA PARACILARLA, UYUŞTURUCU KAÇAKÇILARIYLA OLAN FOTOĞRAFLARIN ORTAYA KOYDUĞU İLİŞKİLER İSE ORADA DURUYOR”

BirGün gazetesinin açıklamasında şunlar kaydedildi:

“Bakan Soylu, KPSS skandalıyla gündeme gelen Yediiklim Yayınevi’nin tanıtım afişlerinde kendi fotoğrafının kullanılmasıyla ilgili haberimiz üzerinden yine BirGün’ü diline doladı. Haberimizde yer alan tüm bilgiler doğrudur; Süleyman Soylu’nun yer aldığı fotoğraf, Yediiklim Dershanesi’nin Bursa Şubesi’ndeki tanıtım afişinde kullanılmıştır.

Söz konusu fotoğrafın 2017 yılında geçekleştirilen İçişleri Bakanlığı Eğitim Daire Başkanlığı'ndaki 105'inci dönem kaymakam adaylarının uyum kursu başlangıç töreninde çekildiği de haberde belirtilmiştir.

Buna rağmen Soylu, Ankara’da Bakanlık Eğitim Binamızda kaymakam adaylarımızla çektirdiğimiz fotoğrafı, KPSS ile ilgili malum dersanenin ziyareti olduğu yalanını söylüyorlar, ifadeleriyle doğru haberimizi çarpıtmaya çalışmış, bakan sorumluluğu taşımasına rağmen gazetemize ‘PKK yayın organı’ diyerek yalan söylemekte beis görmemiştir.

Her türlü suç örgütü mensubuyla aynı fotoğrafta görünen bir İçişleri Bakanı’nın olur olmaz gerekçelerle BirGün’ü ‘PKK’nın yayın organı’ olarak göstermesi, ‘suçluluğun telaşı’ olarak görülmelidir. Bu yalana BirGün’ü bilen kimse inanmaz. Mafya unsurlarıyla, tacizcilerle, kara paracılarla, uyuşturucu kaçakçılarıyla olan fotoğrafların ortaya koyduğu ilişkiler ise orada duruyor.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun gazetemizi hedef alan beyanları hakkında suç duyurusunda bulunacağımızı kamuoyuna ilan ediyoruz.

BirGün tüm yıldırma girişimlerine inat gerçekleri halkla buluşturmaya devam edecek. Çünkü BirGün yalnızca ve yalnızca halkın yayın organıdır.”