20 milyon Euro'luk yolsuzlukta adı geçen Canikli'den Kılıçdaroğlu'na dava: 750 bin lira istedi

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Nurettin Canikli, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na 750 bin liralık manevi tazminat davası açtı.

20 milyon Euro'luk yolsuzlukta adı geçen Canikli'den Kılıçdaroğlu'na dava: 750 bin lira istedi

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Nurettin Canikli, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kendisine yönelik açıklamaları nedeniyle "hakaret" ve "iftira" suçlarından suç duyurusunda bulundu, 750 bin liralık manevi tazminat davası açtı.

Canikli'nin avukatı tarafından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına sunulan suç duyurusu dilekçesinde, Kılıçdaroğlu'nun, 28 Haziran'da partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda ve 30 Haziran'da verdiği röportajda, Nurettin Canikli'ye yönelik hakaret ve iftiralarda bulunduğu öne sürüldü.

Dilekçede, Kılıçdaroğlu hakkında hakaret ve iftira suçlarından soruşturma ve kamu davası açılması talep edildi.

Ayrıca Canikli, aynı açıklamalar nedeniyle Kemal Kılıçdaroğlu hakkında, Ankara Asliye Hukuk Mahkemesinde 750 bin liralık manevi tazminat davası açtı.

"AH CANİKLİ AH"

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun avukatı Celal Çelik, Canikli'nin açtığı tazminat davasına ilişkin Twitter hesabından açıklamalarda bulundu.

Çelik, "Ah Canikli ah! Pişmanlığa hazır mısın? Ya utanç duymaya?!.. Açtığın bu dava sayesinde, Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu'nun tüm iddialarını ispat şansına sahip olacağız Teşekkürler!.. İyi bilirsin ki Kılıçdaroğlu, sağlamasını yapmadan, emin olmadan ithamda bulunmaz!” dedi.

20 MİLYON EURO’LUK YOLSUZLUK VE CANİKLİ BAĞLANTISI

Gazeteci Metin Cihan, eski adı Boydak olan Erciyes Anadolu Holding adını alan şirkete atanan ve 20 milyon Euro ile kayıplara karışan Ertunç Laçinel’in, AKP Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli ile yeğeni Kemal Canikli hakkında yolsuzluk iddialarını gündeme getirmişti.

Metin Cihan, Nurettin Canikli’nin yeğeni ve asistanı olduğunu söylediği Kemal Canikli’nin, Ertunç Laçinel ile yurt dışında bir şirkete para aktardığını öne sürmüştü.

Cihan, Boydak’a kayyum olarak getirilen Laçinel’in, Canikli ailesi ile Slovakya’da kurduğu bir şirkete para aktardığına dair iddialardan bahsetmişti.

Etiketler
İstanbul Kemal Kılıçdaroğlu Milletvekili Yolsuzluk Nurettin Canikli