MHP'li Karakaya: Atatürk sağ olsaydı tek bulunacağı adres MHP olurdu

MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, CHP'yi eleştirirken "Eminim ki bugün Atatürk sağ olsaydı ve bir partide bulunma ihtiyacı duysaydı tek bulunacağı adres MHP olurdu" dedi.

MHP'li Karakaya: Atatürk sağ olsaydı tek bulunacağı adres MHP olurdu

MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, Ankara Ticaret Odası Fuar ve Kongre Merkezi'nde 'Adım Adım 2023-İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma Toplantısı'na katıldı.  

Karakaya, CHP'nin Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulduğunu, ancak gelinen noktada CHP'nin Atatürk'ün adını istismar ettiğini ileri sürdü. Ardından şunları söyledi:

"Eminim ki bugün Atatürk sağ olsaydı ve bir partide bulunma ihtiyacı duysaydı tek bulunacağı adres MHP olurdu. CHP yönetimi, sürekli olarak 'Atatürk’ün partisiyiz' söylemiyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün adını ve onun hatırasına saygı duyan vatandaşlarımızı istismar etmektedir.

'ATATÜRK'ÜN CHP YÖNETİMİ TARAFINDAN DAHA FAZLA SİYASİ İSTİSMARINA İZİN VERMEYECEĞİZ'

Atatürk, tüm partilerimizin ortak değeridir. CHP kendisine yönetilen her eleştiriye 'Atatürk’ün partisiyiz' sözleriyle çıkışta bulunması dahi örtülü bir Atatürk karşıtlığı ve onun Türk milleti nezdindeki aziz hatırasına büyük bir saygısızlıktır. Biz, ülkücü ve milliyetçi hareket olarak Atatürk'ün CHP yönetimi tarafından daha fazla siyasi istismarına izin vermeyeceğiz" dedi.