CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Eskişehir Sivrihisar’da partililerle bir araya geldi. 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü kapsamında bir mesaj veren Özel, "CHP’li bütün erkekler olarak, kadına karşı şiddet noktasında kadınların verdiği bu onurlu mücadeleyi hep birlikte destekliyoruz. İktidarımızın ilk bir haftasında İstanbul Sözleşmesi’ne yeniden imza atacağız" dedi.

Erkek şiddetinin artışında AKP'nin politikalarının rol oynadığını belirten Özel, "Kadın cinayetlerinden şikâyet eden, ondan tüyleri ürperen, kadına karşı şiddet ayıbından utanan herkesin bilmesi gerek bir şey var. AKP, İstanbul Sözleşmesi’nden çekilmekle bu canilerin önünü açmıştır" dedi. Özel, sözlerini şöyle sürdürdü:

'KADINLARIN ONURLU MÜCADELESİNİ HEP BİRLİKTE DESTEKLİYORUZ'

"İstanbul Sözleşmesi’nden çekilmekle kadına karşı şiddete zımnen, üstü örtülü olarak bir toleransın olduğu izlenimini yaratmıştır. Biz, iktidara geldiğimiz ilk hafta içinde İstanbul Sözleşmesi’ni imzalayacağız. CHP’nin en önemli özelliği, kurucu liderinin vasiyeti gereği, kadın-erkek eşitliğine inanan, her türlü şiddeti dışlayan, ‘yurtta barış, dünyada barış’ diyen, ama barışın en önemli öğesinin de insanın kendi evi olduğunu, eşitlik varsa kadın-erkek eşitliğinin kendi evimizden başladığını bilen inşalarız. CHP’li bütün erkekler olarak, kadına karşı şiddet noktasında kadınların verdiği bu onurlu mücadeleyi hep birlikte destekliyoruz. İktidarımızın ilk bir haftasından da İstanbul Sözleşmesi’ne yeniden imza atacağız."