AKP'li Numan Kurtulmuş: 15 Temmuz başarılı olsaydı Türkiye'nin Suriye'den farkı kalmazdı

AKP'li Numan Kurtulmuş, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nün 5'inci yıl dönümü nedeniyle düzenlenen programda açıklamalarda bulundu.

AKP'li Numan Kurtulmuş: 15 Temmuz başarılı olsaydı Türkiye'nin Suriye'den farkı kalmazdı

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nün 5'inci yıl dönümü nedeniyle AKP İstanbul İl Başkanlığı önünde program düzenlendi.

Programa katılan AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, "15 Temmuz başarılı olsaydı bugün Türkiye, Allah muhafaza bölünmüş bir ülke olurdu. Bugün Türkiye'nin Suriye'den farkı kalmazdı. Eğer 15 Temmuz başarılı olsaydı Türkiye yabancı güçler tarafından işgal bile edilebilirdi" dedi.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nün 5'inci yıl dönümü nedeniyle AKP İstanbul İl Başkanlığı önünde düzenlenen programa İstiklal Marşı okunarak başlandı. Ardından hatim duası edildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı ulusa seslenişi alana kurulan ekranlardan canlı olarak yayınlandı. Şehit Ömer Halisdemir anısına yazılan şiir okunurken, şehadetini anlatan film izletildi. Programda ayrıca

15 Temmuz 2016 gecesi şehit olanların tek tek isimleri okundu. Daha sonra 15 Temmuz'da gazi olanlar konuşma yaptı. AKP İl Gençlik Kolları Başkanı, AKP İl Kadın Kolları Başkanı, AKP İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, AKP Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş birer konuşma yaptı. Zaman zaman katılımcılar meşale yaktı.

"15 TEMMUZ BAŞARILI OLSAYDI TÜRKİYE'NİN SURİYE'DEN FARKI KALMAZDI"

Kalabalığa seslenen Numan Kurtulmuş Numan Kurtulmuş, "15 Temmuz'u unutmayacağız ve unutturmayacağız. Ömrümüz olduğu sürece kıyamete kadar, her 15 Temmuz'da bu millet bir araya gelecek, birliğine, dirliğine, milletine ve memleketine sahip çıkacak. Şehadet duygusunun şahlandığı bir gündür, sadece 251 kardeşimize nasip oldu. 15 Temmuz başarılı olsaydı bugün Türkiye, Allah muhafaza bölünmüş bir ülke olurdu. Bugün Türkiye'nin Suriye'den farkı kalmazdı. Eğer 15 Temmuz başarılı olsaydı Türkiye yabancı güçler tarafından işgal bile edilebilirdi" dedi.

Konuşmaların ardından program sona erdi. (DHA)

Etiketler
15 Temmuz anmaları Muş 15 Temmuz Numan Kurtulmuş