GERÇEK GÜNDEM - Habertürk TV’de yayımlanan Eren Eğilmez’in sunduğu Gerçek Fikri Ne adlı programda AKP hükümetinin Katar ortaklı BMC'ye Tank Palet Fabrikası'nı peşkeş çekmesi tartışma konusu olmuştu.

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır'ın kullandığı ifadeler "CHP'li vekil 'Türk ordusu satıldı' ifadelerini kullandı" denilerek başka Saray Sözcüleri, AKP'liler ve Pelikan yapılanmasının kontrolündeki trol ordusu tarafından çarpıtılarak sosyal medyada servis edildi.

Yandaşların yaptığı bu çarpıtma haber üzerine Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı da CHP'li Ali Mahir Başarır hakkında resen soruşturma açtı.

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, CHP'li Ali Mahir Başarır'ın kırpılarak paylaşılan Tank Palet Fabrikası ile ilgili açıklamalarının devamını sosyal medya hesabından paylaşarak, "Mersin Milletvekilimiz @alimahir ’in sözlerinin bir kısmını cımbızlayarak FETÖ taktikleriyle algı oluşturmaya çalışanları kınıyoruz. Katar’a vatan mallarını peşkeş çektiğiniz bu sözleşmeleri derhal iptal edin! Yüksek sesle tekrar ediyoruz, #TankPaletVatandırSatılamaz" ifadelerini kullandı.

İŞTE ALİ MAHİR BAŞARIR'IN TANK PALET FABRİKASIYLA İLGİLİ KIRPILAN AÇIKLAMALARININ DEVAMI: