Erdoğan'dan balkon konuşması: Mesajı aldık

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AKP Genel Merkezi’nde balkon konuşması yapıyor.

Erdoğan'dan balkon konuşması: Mesajı aldık

Erdoğan'ın balkon konuşmasından satır başları:

Erdoğan, "Aziz milletim, değerli kardeşlerim sizler imuhabbetle selamlıyorum. Hiç endişeniz dolmasın beşer planında hiçbir gücün önünde eğilşmedikk. Sadece Allah'ın huzurunda rukuda ve secdede eğildik. Aslında biraz daha erken saatlerde sizlerle birlikte olacaktım. Cumhurbaşkanlığı konutunda elim biz kazada küçük bir evladımız ağır bir yaralanma geçirdi. Aile ile bir arada oldum ve izinlerini alarak Ankara'ya geldik. Şuanda ameliyatta. " dedi.

Erdoğan, "Kasım saçimlerinde yanımızdaysınız bizi iktidara taşısınız, durmadınız durmak yok yola devam dediniz, bu şarkı burada bitmez dediniz. 22 Temmuz 2007 seçimin yanımızdaydınız. 12 Haziran 2011 seçimlerinde yanımızdaydınız. Ülkemize çağ atlattık. Gezi olaylarında, cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yanımızdaydınız. İhanet çetelerine hep birlikte karşı koydunuz. 1 Kasım'da yanımızdaydınız. 15 Temmuz darbe girişiminde buradaydınız. Ülkemizi, bayrağımızı, ezanımızı darbecilerin pençesinden hep beraber kurtardık. Nereye kaçtılar Amerika'ya. Amerika'daki oylara bakıyorum. Oradan anamuhalefete baya oy gelmiş. " diye konuştu.

"TARİH YAZIYORSUNUZ"

Erdoğan, "Bu seçimin galibi 81 milyon vatandaşımızın her biridir. Bu demokrasi sölenine katılan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum, siz tarih yazıyorsunuz. Dünyanın pek çok yanında seçimler bizdekinin yarısını bile bulmayan kartılımlarla yapılıyor. Türk milleti iradesinde sahip çıkarak, demokrasiye haklarına ve özgürlüklerine önem verdiğini bu seçimde tekrar göstermiştir" seklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "YSK Başkanı bu seçimin salt çoğunluğunun Erdoğan olduğunu açıklamıştır" dedi.

"MİLLETİMİZİN VERDİĞİ MESAJI ALDIK"

Erdoğan, "Sayın Bahçeli ve MHP'nin tüm mensuplarına teşekkür ediyorum. Muhsin Yazıcı'nın yadigarı Alperenlere teşekkür ediyorum. Sandığa giderek demokratik hakkını kullanan her vatandaşıma teşekkür ediyorum. Bu hem partiler hem de ülkeler açısıdnan hayırlı bir tecrübe olmuştur. Milletimizin verdiği mesajı aldık önümüzdeki dönem eksikleri tamamlayacağız. Yemin töreninin hemen ardından bakanlarımızı, bürokratlarımızı belirleyip programımızı uygulamaya başlayacağız. " diye konuştu.

Erdoğan, "Milletimiz tercihini kavgadan yana değil hizmetten yana kullanmıştır. Kazana Türkiye, Türk milleti, dünyadaki tüm mazlumlar olmuştur. Sandıkta bize verdiğiniz güç ile üklemizi 2023 hedeflerine birlikte ulaştıracağız. Ülkemizin uluslararası alandaki itibarını çok daha yükseklere çıkartacağız. Bayrağımız çok daha nazlı dalgalanacak. " diye konuştu.

AYRINTILAR GELİYOR...

Etiketler
Recep Tayyip Erdoğan