Muharrem İnce'nin açıklamalarından satır başları:

3600 EK GÖSTERGE

Ne zamanki polislere hemşirelere 3600 ek göstergeyi vereceğim dedim. Benim hemşehrim (Erdoğan) çıktı '3600 ek gösterge vereceğim' dedi.

Soru 1 - Bu zamana kadar neredeydin?
Soru 2- Kasım ayında CHP'nin 3600 önergesini reddetmişsiniz. Sana kim inanır?
Madem samimi ve dürüstsün  çıkar bir KHK seçimden önce ver.

Cemevlerinin hukuki statüsü yıllardır reddettin. Şimdi cemevlerine hukuki statü vereceğim diyorsun. İnce korku böyle bir şey işte.


"ÇOCUĞUN DONUNDAN YÜZDE 18 VERGİ ALAN DEVLETTEN ADAM OLMAZ"

Meydana geliyor '3 çocuk yapın' diyor. Allah'ın izni, milletin isteğiyle ben çocuk sayısına karışmam. Ama çocuk bezine karışırım. Benim Cumhurbaşkanı olarak görevim sizin çocuk sayınıza karışmak değildir. O taktir size ait. Çocuk bezi KDV'si yüzde 18. Çocuğun donundan yüzde 18 vergi alan devletten adam olmaz.

Çocuğun mamasında yüzde 8 KDV var. Çocuğa verilecek sütte yüzde 8 KDV var. Çocuğa verilecek sütten KDV alan devletten adam olmaz.

Milletvekiliyken ahıra giren Muharrem İnce hayvancıların sorununu çözer.


"ÇÖZÜMÜ EMEKLİLERE BAYRAMLARDA ASGARİ ÜCRET VERMEK"

Emekliler size sesleniyorum; Bayramlarda biner lira verecekler değil mi? Biz ne demiştik birer maaş. Çaldılar biraz ama kötü kopya. Bu böyle olmaz. Belli bir süre sonra enflasyon o bin lirayı sıfıra düşürür. Bunun çözümü emeklilere Ramazan ve Kurban bayramlarında emeklilere asgari ücret vermektir.

Gençler, evlatlarım sizi iyi yetiştireceğiz. Siz marka oluşturacaksınız, marka! Her yıl 10 bin öğrenciyi yurtdışına göndereceğiz. 19 Mayıs'ta 29 Ekim'de 500 lire karşılıksız burs vereceğiz.

Fakire fukaraya parayı Erdoğan mı veriyor? AK Parti mi veriyor? Devlet veriyor devlet.. Ben vermeyeceğim Türkiye Cumhuriyeti verecek.

Gençleri 2 yıl içerisinde hiçbirinizi tarikat yurtlarına mahkum etmeyeceğim.

Yol yapıyor çöküyor, hastane yapıyor içinde hemşire yok. Köprü yapıyorlar geçmeden para ödüyorsun. İşte Türkiye'deki bu düzene son vereceğiz. Bizim sloganımız şu olacak; Her aileye bir ev, her eve bir maaş.

Ne yapacaksın diyorlar? Söyleyeyim; Merkez Bankası bağımsız olacak.
Her 3 ayda bir Devlet İstişare Kurulu'nu toplayacağım. Cumhurbaşkanlığı yapmış, başbakanlık yapmış kişilerle toplantı yapacağım.

DOĞAN GRUBU'NUN DEVLET BANKASININ KREDİSİYLE DEVRİ

100 bin çiftçiye 45'er binlira vereceğine 1 kişiye 1 milyar dolar vermeye utanmadın mı?

Saray'ın mermerleri Afyon'dan mı Hindistan mı? Böyle yerlilik, millilik olur mu?

Projemiz 3 B; Barışacağız, büyüyeceğiz adil bölüşeceğiz.

ÇOCUĞUNU İMAM HATİPE GÖNDEREN VELİLERE SESLENDİ

Çocuğunu imam hatipe gönder, itiramız yok. Sen ona bakma! Üniversite sınavında kaç matematik yapıyor ona bak? Bizim dönemimizde kimse ayrımcılığa uğramayacak. İster başörtülü, ister başörtüsüz nerede istiyorsan istediğin kıyafetle gez. Birini bir yere müdür yaparken sadece o işin ehli mi ona bakacağız.