Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Mazhar Bağlı’nın danışmanı Abdülkadir Binici’nin attığı 10 Kasım tweeti Meclis'e taşındı. CHP Nevşehir Milletvekili Faruk Sarıaslan  “Bu hadsiz ve ahlaksızla ilgili, savcıları göreve davet ediyorum” çağrısını yaptı. 

Binici paylaşımında, “Yarın sabah kıytırık siyasi hesapları için Türkiye düşmanlarıyla bir olan milyonlarca sahtekar siren sesiyle beraber dünyanın en samimiyetsiz fiilini icra edecek. Bazen Holden Caulfield gibiyimdir ben bu tiyatroda yokum ölene rahmet diler tarihteki yeriyle hatırlarım o kadar” ifadelerini kullandı.

CHP'Lİ SARIASLAN: "GÖREVE GETİRENLERİN NE YAPACAKLARINI MERAK EDİYORUM"

CHP Nevşehir Milletvekili Faruk Sarıaslan ise bu duruma sert tepki gösterdi.

Meclis Genel Kurulunda bir konuşma yapan Sarıaslan, “Bu hadsiz ve ahlaksızla ilgili, savcıları göreve davet ediyorum” dedi.

Sarıaslan, “milyonlarca sahtekar” diyerek anmaya katılanları eleştirdiği sözlerini hatırlattığı Binici için “Herhâlde bunun içerisine Cumhurbaşkanı da dâhildir” ifadelerini kullandı.

CHP’li Sarıaslan konuşmasında şunları söyledi:

“Görevi Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Koordinatörü, Rektör Danışmanı, Öğretim Üyesi olan hadsiz, kendini bilmez, zübük Abdülkadir Binici isimli şahıs, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu ve vatanın kurtarıcısı Büyük Önder Atatürk'ü 10 Kasımda anma törenleriyle ilgili 9 Kasımda attığı "tweet"te "Yarın sabah kıytırık siyasi hesaplar için Türkiye düşmanlarıyla bir olan milyonlarca sahtekâr siren sesleriyle beraber samimiyetsiz fiilî icra edecek." diyerek o gün saygı duruşunda bulunan herkesi sahtekârlıkla suçlamıştır. Herhâlde bunun içerisine Cumhurbaşkanı da dâhildir.

Bu hadsiz ve ahlaksızla ilgili, savcıları göreve davet ediyorum, Rektörü ve bu hadsizi istifaya davet ediyorum. Bunları bu göreve getirenlerin nasıl bir tavır alacaklarını merakla bekliyorum. Böyle bir üniversitenin Türkiye'de olmaması gerektiğine inanıyorum.”