İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu, Barış Pınarı Harekâtı Koordinasyon Toplantısı’na hükümet yetkilileri dışında AK Parti yöneticilerinin katılması ama muhalefet partilerinden kimseninin olmamasına ilişkin değerlendirme yaptı.

İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu, Tarafsız Haber Ajansı’ndan Mehtap Gökdemir'e konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Beştepe’de yapılan “Barış Pınarı Harekâtı Koordinasyon Toplantısı’na ilişkin AK Parti yöneticilerinin olması ama muhalefetten kimsenin yer almamasına” ilişkin yapılan yorumlara Ağıralioğlu, şunları söyledi:

“BİLGİ VERDİ SAYIN CUMHURBAŞKANI DÜN ARADI HERKESİ”

“Bilgi verdi Sayın Cumhurbaşkanı dün aradı herkesi.  Harekatı askerlerin planlaması lazım, komuta onlarda. Zaten Kemal Bey’i aradı, Meral Hanım’ı aradı, Devlet Bey’le görüştü dolayısıyla bir ahenk var zaten, görülüyor, biz de hassasiyetimizi söyledik. Daha fazla zaten bir ve beraber görüntüsü veriyoruz, kafi bence.

Daha iyi de olur, iyi olur ama harekat planlama başka bir şey. Neticede savaşa girmedik, neticede terör koridorunu yaracağız, dolayısıyla muhatabı da çok böyle kuvvetli, kıymetli hale getirmemek lazım.

“ÇOK BÖYLE ŞEKİL ŞARTLARINA İHTİYACIMIZ YOK”

İlla fotoğraf derdimiz yok, iş ahenkle yapılsın, dış politikada bizim partimiz albayrak partisidir, bizim memleketin, milletin güvenliğiyle alakalı bir irade beyan ettiler, devletin arkasında tüm muhalefet duruyor, HDP hariç dolayısıyla bir ahenk var, herkes görevini yapıyor, Allah muvafakat etsin. Çok böyle şekil şartlarına ihtiyacımız yok. Ruh beraberliğine ihtiyacımız var. O da herhalde hissiyat olarak tamam bence.”