AKP'nin itirazı ile yenilenen seçimde açık ara farkla yeniden başkan seçilen Ekrem İmamoğlu'nun bugün mazbata alması bekleniyor. AKP tarafından atanan Vali Ali Yerlikaya mazbata öncesi personele dikkat çeken bir talimat verdi. 

MESAİYİ BİTİRİP ÇIKIN

26. dönem CHP milletvekili ve gazeteci Barış Yarkadaş talimatı sosyal medya hesabından duyurdu. Yarkadaş, " “@istanbulbld ‘nin kayyım yönetimi, Saraçhane’deki tüm personele bugün saat 14.30’da mesaiyi bitirip çıkabileceklerini duyurdu. Yönetim, mazbata kutlaması öncesi muhtemelen bir gerilim yaşanmasını önlemeyi amaçlıyor. İsteyen personel ise kutlamalar için belediyede bekleyecektir.” dedi.

Mesaiyi erken bitirme talimatına gerekçe olarak servislerin çıkamayacak olmasının gösterildiğini belirten Yarkadaş " İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin kayyım yönetimi, personelin mesaisini erken bitirmeye "servis araçlarının çıkışı ile kutlamalar aynı saate denk gelirse, otobüsler alandan çıkamaz" gerekçesini göstermiş. Çok sayıda personel ise kutlamalar için kalacağını yazdı mesajlarında." bilgisini aktardı.