Selahattin Demirtaş: Böyle bir oyunun tarafı olmayacağız

HDP'nin eski eş başkanı Selahattin Demirtaş sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yaptı.

Selahattin Demirtaş: Böyle bir oyunun tarafı olmayacağız

HDP'nin eski eş başkanı Selahattin Demirtaş sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yaptı.

Demirtaş, terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan üzerinden bir polemik yaratıldığını belirtti.

Demirtaş, AKP'yi işaret ederek, "Büyük ve ciddi işler yapmak isteyenlerin, küçük ve ucuz algı operasyonlarına tenezzül etmemesi gerekir." dedi.

Selahattin Demirtaş'ın açıklamaları şöyle;

1- Sn Öcalan'ın demokratikleşme ve barış için alacağı her türlü inisiyatifin yanında olacağımdan, başarısı için samimi çaba sarf edeceğimden kimsenin kuşkusu olmasın.

2- İktidar savaşı vb şeyler bize yabancı ve yadırgatıcı söylemlerdir. Kimse bu türden gayrı ciddi söylemlere prim vermemelidir. Böyle bir polemiğin ve oyunun tarafı olmayacağımızı da belirtmekte fayda görüyorum.

3- Sn Öcalan'ın, halkın önemli bir kesimi nezdindeki ağırlıklı etkisini geçmiş dönemlerde de bizzat gözlemlemiş biri olarak, kendisinin bu yönlü bir teste tabi tutuluyormuş gibi bir algı yaratılmasını haksızlık ve sorumsuzluk olarak değerlendiriyorum.

4- Büyük ve ciddi işler yapmak isteyenlerin, küçük ve ucuz algı operasyonlarına tenezzül etmemesi gerekir. Bu konu bizim için hassas bir meseledir. Herkesi ve bütün tarafları daha dikkatli davranarak, psikolojik harekatın parçası olmamaya davet ediyorum. Selamlar, sevgiler.

Selahattin Demirtaş: Böyle bir oyunun tarafı olmayacağız - Resim : 1

Etiketler
Selahattin Demirtaş HDP