Erdoğan: Tatlı rekabetin siyasi husumete dönüştürülmesine fırsat vermeyelim

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 8 gün kalan seçimler hakkında sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Erdoğan "Tatlı rekabetin siyasi husumete dönüştürülmesine fırsat vermeyelim" dedi.

Erdoğan: Tatlı rekabetin siyasi husumete dönüştürülmesine fırsat vermeyelim

Türkiye, 14 Mayıs'ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimleri için gün sayarken, mevcut makamı için üçüncü kez aday olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medya hesabından bir açıklama yayımladı. Seçimi kazanmaları durumunda, her etnik köken ve mezhepten vatandaşın da kazanacağını ifade eden Cumhurbaşkanı, kimsenin karamsarlığa kapılmamasını ve kendisini dışlanmış hissetmemesi gerektiğini söyledi. Sık sık sert üslubu sebebiyle eleştirilen Erdoğan, "siyasetin özünde var olan tatlı rekabetin siyasi husumete dönüştürülmesine" fırsat verilmemesi gerektiğini de ekledi.

'FARKLI İNANÇLARA SAHİP TÜM VATANDAŞLARIMIZ KAZANACAK'

Erdoğan'ın açıklamaları şu şekilde:

"Tarihimizin en önemli seçimleri olan 14 Mayıs’tan Allah’ın izniyle yine zaferle çıkacağız. Peki, bu seçimlerde kimler kazanacak? Genciyle, yaşlısıyla, kadını ve erkeğiyle 85 milyonun her bir ferdi kazanacak. Doğusu, batısı, kuzeyi ve güneyiyle 81 vilayetimizin tamamı kazanacak.

Türkler, Kürtler, Araplar, Sünniler, Alevilerle birlikte toplumumuzun tüm kesimleri, Türkiye’nin bütün renkleri kazanacak. Hristiyan’ıyla, Musevi’siyle, Süryani’siyle farklı inançlara mensup tüm vatandaşlarımız kazanacak.

'DİĞER PARTİLERE GÖNÜL VERMİŞ VATANDAŞLARIMIZ DA KAZANACAK'

AK Parti ve Cumhur İttifakı kadar CHP’ye, İYİ Parti’ye, Saadet Partisi'ne ve diğer partilere gönül vermiş vatandaşlarımız da kazanacak. Milletimizle birlikte “Daha Adil Bir Dünya Mümkün” çağrımıza kulak veren Asya ve Afrika’daki yüz milyonlar kazanacak. Ay yıldızlı al bayrağımızı görünce huzur bulan, kendini güvende hisseden soydaşlarımız kazanacak. Ülkemizin ve dünyanın dört bir yanında Türkiye’nin başarısı için dua edenler kazanacak.

'KİMSE KARAMSARLIĞA KAPILMASIN'

Yani hangi etnik kökene, mezhebe, dünya görüşüne sahip olursa olsun tüm Türkiye kazanacak; gönül coğrafyamızdaki kardeşlerimiz kazanacak, mazlum ve mağdurlar kazanacak. 14 Mayıs inşallah hepimizin bayramı, gurur günü, Türk demokrasisinin şöleni olacak. Bunun için kimse karamsarlığa kapılmasın, kimse kendini dışlanmış hissetmesin. Hiç ama hiç kimse ülkemizin aydınlık ve müreffeh yarınlarına dair inancını yitirmesin.

'MUHABBETİMİZİ GÜÇLENDİRELİM, KIRGINLIKLARI GİDERELİM'

Siyasetin özünde var olan tatlı rekabetin siyasi husumete dönüştürülmesine lütfen fırsat vermeyelim. Birliğimize, beraberliğimize, bu topraklardaki bin yıllık kardeşliğimize sıkı sıkıya sahip çıkalım. Muhabbetimizi güçlendirelim, kırgınlıkları giderelim, bir gönüle daha girelim. Allah’ın izniyle gerisi gelecektir. Rabbim kardeşliğimizi daim eylesin."

Etiketler
2023 Seçim 2023 cumhurbaşkanı adayları Recep Tayyip Erdoğan Sosyal Medya