Canan Kaftancıoğlu, İstanbullulara seslendi: Sandığa git ve değiştir; daha önce yaptın, yine yaparsın

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Twitter hesabından “Yaptın, yine yaparsın İstanbul” notuyla İstanbullulara seslendiği bir açıklama yaptı.

Canan Kaftancıoğlu, İstanbullulara seslendi: Sandığa git ve değiştir; daha önce yaptın, yine yaparsın

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, “Bir memleketin umudunun ardında sen varsın… Senin aklın, iraden ve vicdanın var. Güzel memleketimizin ve memleketteki tüm çocuklarımızın vereceğin her oya ihtiyacı var. Gücünü hisset, sandığa git ve değiştir İstanbul. Yaparsın İstanbul! Daha önce yaptın. Yine yaparsın” mesajını yayınladı.

Kaftancıoğlu, İstanbullu yurttaşlara şu çağrıyı yaptı:

“BEKLİYORSAN EĞER ‘BİR KAHRAMAN GELSİN DE KURTARSIN’ DİYE… BİL Kİ İŞTE O KAHRAMAN SENSİN”

“Yaparsın İstanbul! Daha önce yaptın, yine yaparsın! Bir memleketin bütün değişim umudu senin omuzlarındayken aldın o yükü. Sandıklara koştun. Sahip çıktın. Yerel seçimlerde destan yazdın! Şimdi, yeniden yapma zamanı İstanbul.

Yüzdelerin, sayıların sana nasıl vız geldiğini gördü bu ülke. ‘Kazanamadı’ dedikleri, ‘Kazanamaz’ dedikleri zaman bile hakkını nasıl aldığını gördü tüm Türkiye. Omuz omuza verdiğinde önünde durulamadığını da! 16 milyon İstanbullu, 11 milyon seçmensin sen. 1 milyonu henüz sandığa gitmemiş. Bekliyorsan eğer harekete geçmeyi, bekliyorsan eğer ‘Bir kahraman gelsin de kurtarsın’ diye… Bil ki işte o kahraman sensin. Yaptın yine yaparsın. Sen, 11 milyon kahramansın!

“KADİM KENTİMİZİ GÖÇMEN DEPOSU YAPANLARA KARŞI HAREKETE GEÇ”

Sen, bu ülkesin… Sınırın Tuzla’dan değil Ardahan’dan başlar senin. Bir ucun Edirne’ye değil, tüm dünyaya uzanır. Sen DE-Ğİ-ŞE-CEK dersen, değişir. Satın aldıkları ev karşılığında yabancılara vatandaşlık vererek Türkiye Cumhuriyeti Devletinin onurunu ayaklar altına alanlara, güzel ve kadim kentimizi göçmen deposu yapanlara karşı harekete geç.

30 liraya aldığın soğanla gittiğin eve 10 bin lira kira istendiği için harekete geç. Sana bunu yaşatanların yanına bırakma. Kararını yarına bırakma. Sokaklarında kadınların tedirgin olmadan yürüyebilsin diye... ‘Sahipsiz kadınları sahiplendireceğiz’ diyen terör uzantılarını Meclis’e sokanlara inat karanlığı dağıtmak için harekete geç.

Bir memleketin umudunun ardında sen varsın… Senin aklın, iraden ve vicdanın var. Güzel memleketimizin ve memleketteki tüm çocuklarımızın vereceğin her oya ihtiyacı var. Gücünü hisset, sandığa git ve değiştir İstanbul. Yaparsın İstanbul! Daha önce yaptın. Yine yaparsın!”

Etiketler
Seçim 2023 Canan Kaftancıoğlu İstanbul CHP