Show TV'de üst düzey ayrılık: 'Hakkım geçene helal olsun (herkese değil)'

Show TV’de yaklaşık 2 yılı aşkın bir süredir kanalda görev alan deneyimli isim, ‘Bazı kararları vermek zor ama gerekli oluyor’ diyerek çalışma arkadaşlarına veda etti.

Show TV'de üst düzey ayrılık: 'Hakkım geçene helal olsun (herkese değil)'

Show TV’den üst düzey ayrılık haberi geldi. Haziran 2021’de Haber Editörü olarak Show TV’ye transfer olan, Eylül 2022’den bu yana da Haber Müdürü olarak görev yapan Cem Tekel, kanala veda etti.

Medyaradar’da yer alan habere göre Tekel, “4. Show Haber döneminin de sonuna gelmiş bulunmaktayım. Evet… Bir an geliyor… Bazı kararları vermek zor… Ama gerekli oluyor. Bu da öyle bir karar işte. Zor ama gerekli!” diyerek çalışma arkadaşlarına veda etti.

Tekel mesajının devamında şu ifadelere yer verdi:

"Show Haber’e kendi isteğimle veda ediyorum. 30 yıllık “Televizyon haberciliği” kariyerimde… Sahada en zorlu yerlerde de… Masada en yorucu mesailerde de… Hep gerçek bir “haberci” gibi davrandım. Meslek hayatımın tek bir saniyesinde bile top çevirmedim. Elimi taşın altına sokmaktan çekinmedim. “Mış” gibi yapmadım. “Mışım” gibi davranmadım. Kendime ve mesleğime olan saygımdan taviz vermedim! Kariyerimi her saniyesi için ter dökerek… Kimsenin üzerine basmadan… Önüne geçmeden… Bilakis herkesin kaçtığı yerlerde en öne geçerek, ilmek ilmek ördüm. Uzun lafın kısası gitmeye karar verdiysem bir nedeni var. Show Haber’in başarılarını nerede olursam olayım gururla takip etmekten geri durmayacağım. Hakkım geçene helal olsun (herkese değil). Hakkı geçen varsa helal etsin. Sn. Kenan Tekdag’a… Her zaman güvenen, arkamda duran meslek büyüğüm Rıdvan Bıyık’a özel teşekkürü borç bilirim. Hayat bir yolculuk. Ya bir yol bulacağız. Ya da yeni bir yol yapacağız. Per aspera ad astra!"

Etiketler
Show TV