Türkiye gazetesinin yazarı Cem Küçük, sahibi ABD vatandaşı olan Mücahit Ören’in TGRT kanalındaki “Medya Kritik” programında dikkat çeken ifadeler kullandı. Programda konuşan Küçük, Fethullahçı teröristler için, “Fethullahçılar Kemalistleri yendi, Fethullahçılar zeki insanlar, Fethullahçılar ezdi geçti” şeklinde, FETÖ lehine ifadeler kullandı.

Odatv'nin haberine göre Fethullahçı Terör Örgütü, tıpkı PKK terör örgütü gibi Türkiye’deki birçok askeri, polisi ve sivil vatandaşı şehit etti. Tüm bunların bilinmesine karşın, Cem Küçük, FETÖ’cülerin “güçlü”, “zeki” ve "başarılı" olduğu algısını kamuoyunda oluşturmaya çalışarak, örgüt lehine propaganda yaptı.

Küçük’ün 1 Mayıs 2019 tarihli “Medya Kritik” programındaki o sözleri:

“Fethullahçılarla Türkiye solu bir arada kalsaydı, Fethullahçılar sizi yamulturdu. Kemalistler hiç alınmasınlar, bunu ben zaman zaman söylüyorum; bazıları alınıyor. Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde, Fethullahçılar sizden kriminal olarak daha zeki insanlar oldukları için, sizi yamulttular. Yani Fethullahçılar Kemalistleri yendi. Yendiğini bırak; ezdi geçti, silindir gibi geçti. Ve bu Kemalistlerin aptallığındandır.”