CHP 26. Dönem Milletvekili Barış Yarkadaş, Halk TV'de Tuba Emlek'in sunduğu programda Sözcü'ye FETÖ kumpası hakkında açıklamalarda bulunarak  vatandaşlara "Her gün 2 adet Sözcü Gazetesi alın" çağrısında bulundu.

Halk TV'ye konuk olan CHP 26. Dönem Milletvekili Barış Yarkadaş, muhalif medya üzerindeki baskıyla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Yarkadaş, "Mesele ne? Mesele, yerel seçimlere giderken başta SÖZCÜ olmak üzere muhalif tüm gazete ve gazetecilere gözdağı vermek. Çünkü siz Türkiye'de Emin Çölaşan ve Necati Doğru'yu FETÖ torbasına sokabiliyorsanız o zaman herkesi bu torbanın içine rahatlıkla yerleştirebilirsiniz" diye konuştu.

Halk TV’de Tuba Emlek’in sunduğu ‘Mercek’ programına konuk olan CHP'li Barış Yarkadaş, Sözcü’ye yapılan algı operasyonları ve muhalif medya üzerindeki baskıyla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

"HER GÜN 2 SÖZCÜ ALIN"

Yerel seçimler yaklaşırken muhalif gazete ve gazetecilere baskıların arttığını belirten Yarkadaş, Sözcü gazetesine atılan bu çamurların yapışmayacağını dile getirerek vatandaşlara 'Her gün 2 adet Sözcü Gazetesi alın çağrısında' bulundu.

Yarkadaş şöyle konuştu;

“AKP yerel seçimlere giderken özellikle muhalif medyayı baskı altına almak, muhalif gazetecilere de gözdağı vermek için peş peşe operasyonlar düzenliyor. Bunların bir kısmı polis operasyonu bir kısmı da yargı eliyle yapılan operasyonlar…

Necati Doğru’nun, Emin Çölaşan’ın, SÖZCÜ Genel Yayın Yönetmeni Metin Yılmaz’ın, sozcu.com.tr Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Çetin’in ve sozcu.com.tr Haber Koordinatörü Yücel Arı’nın Atatürkçü, milliyetçi, yurtsever ve demokrat yazarlar olduğunu herkes biliyor.

İsmini saydığım bu 5 kişinin FETÖ ile uzaktan yakından herhangi bir gönül bağı, ilişkisi yok. Vatandaşa şu gösteriliyor; Emin Çölaşan bile FETÖ’den eğer yargılanabiliyorsa, Necati Doğru gibi hayatı boyunca siyasi gazetecilik yapmamış ekonomi gazeteciliğinin duayeni olan hiçbir partinin kalemini tutmamış, kalemini hiçbir güç karşısında satmamış bir gazeteci bile eğer FETÖ’cü olarak yargılanıyorsa eyvah eyvah bana neler yapmazlar korkusu yayılmak isteniyor…

Yerel seçimler yaklaşırken ne yapıyorlar? Gazeteci ve muhaliflere “Susun” diyorlar. Ama şu bilinsin ki ne Emin Çölaşan’a, ne Necati Doğru’ya, ne Metin Yılmaz’a, ne Mustafa Çetin’e, ne Yücel Arı’ya FETÖ çamuru yapışmaz.”

Öte yandan Barış Yarkadaş Halk TV'de Sözcü'ye FETÖ kumpası hakkında yaptığı değerlendirmelerden sonra Twitter hesabından da yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"[email protected] 'de yayınlanan MERCEK programında yaptığım çağrıyı yineliyorum: @gazetesozcu 'ye yönelik sindirme operasyonuna itiraz etmek ve dayanışma göstermek amacıyla hergün en az iki gazete alalım! Sözcü'yle dayanışmak; halkın sesine sahip çıkmaktır. Sözcü yalnız değildir..."