Bakan Varank yandaş yazara savaş açtı, belgeleri sosyal medyadan paylaştı

Türkiye gazetesi yazarı Fuat Uğur, dün kaleme aldığı yazısında Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'ın kendisine dava açtığını ve icralık olduğunu aktardı. Bakan Varank, Uğur'un tetikçilik yaptığını söyledi.

Bakan Varank yandaş yazara savaş açtı, belgeleri sosyal medyadan paylaştı

Yandaş Türkiye gazetesi yazarı Fuat Uğur, “Elektrikli traktör kavgamın bana bedeli icra takibi ve haciz oldu” başlıklı yazısında ‘Elektrikli traktör ne zaman üretime geçecek’ sorusuna “Elektrikli traktör benim ilgi alanımda değil. Elektrikli traktörü gerekirse TOGG yapar” ifadeleriyle cevap veren Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi’ye de tepki göstedi.

Uğur, “Çiftçinin mazot kaynaklı maliyet girdileriyle canının yandığı, tedarik zincirinde hep akaryakıt maliyetlerinin gündeme getirildiği şu dönemde tarım ürünlerindeki fiyat artışları acaba ilgi alanında mı Sayın Bakan’ın onu merak etmekteyim. Oysa elektrikli traktör bir buçuk yıl öncesinden çiftçiye ulaşsaydı çok farklı olabilirdi her şey.” dedi.

‘VARANK PARANIN HELAL PARA OLUP OLMADIĞINI DÜŞÜNSÜN’

Uğur, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın mazotlu traktör üreten sanayicilerle bir araya gelerek elektrikli traktör hakkında açıklama yaptığı toplantıya, elektrikli traktörü üreten sanayici Önder Yol’un neden çağrılmadığını sorması üzerine ‘tetikçi’ diyerek hakaret ettiğini ve dava açtığını söyledi.

BAKAN VARANK SOSYAL MEDYADAN CEVAP VERDİ

Kendisine ait resmi sosyal medya hesabından açıklama yapan Mustafa Varank Fuat Uğur’a ‘tetikçi’ diyerek yüklendi. Varank açıklamasında ” Yalan yanlış bilgilerle açıkça iftira edeceksin… Tetikçilik yapıp itibar suikastı yapmaya çalışacaksın… İşin doğrusunu anlatan tekzibi yayınlayıp özür dilemeyeceksin… Bir yalanı düzeltmek 3 yıl sürecek… Ondan sonra ceza alınca da vay efendim niye böyle oldu!” ifadelerini kullandı.

Bakan Varank yandaş yazara savaş açtı, belgeleri sosyal medyadan paylaştı - Resim : 2

Bakan Varank yandaş yazara savaş açtı, belgeleri sosyal medyadan paylaştı - Resim : 3

Bakan Varank yandaş yazara savaş açtı, belgeleri sosyal medyadan paylaştı - Resim : 4

Bakan Varank yandaş yazara savaş açtı, belgeleri sosyal medyadan paylaştı - Resim : 5

Bakan Varank yandaş yazara savaş açtı, belgeleri sosyal medyadan paylaştı - Resim : 6

Etiketler
Fuat Uğur Mustafa Varank Teknoloji Türkiye