Akit TV'de skandal hakaretler: 'Beyin özürlü olmasa laik olmaz'

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz'un laiklik karşıtı söylemlerinin ardından bir skandala da Akit TV programcısı Yusuf Kaplan imza attı. Laikliği savunanlara hakaretler yağdıran Kaplan, "Laiklerin kafası basmıyor, beyinsiz adamlar" ifadelerini kullandı.

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, Valilik Akçakoca Toplantı Salonu’nda yaptığı konuşmada tartışma yaratan ifadeler kullanmıştı. Laikliğin yanlış anlaşıldığını öne süren Vali Yavuz, devletin ideolojisinin İslam olduğunu söylemişti.

Vali Yavuz'un bu açıklamalarının yankıları sürerken Akit TV ekranlarında program yapan Yusuf Kaplan da skandal sözlere imza attı.

Katıldığı programda ''Laiklerin kafası basmıyor. Beyinsiz adamlar. Beyin özürlü, beyin özrü olmasa laik olmaz zaten. Beyin sorunu var ortada'' gibi sözler sarfeden Yusuf Kaplan'a büyük tepki yağdı. "Cemaat ve tarikatlar olmasaydı Fener Rum Patrikhanesi İstanbul'un İslami kimliğini dümdüz edecekti" diyen Yusuf Kaplan laikliği savunanlara ise hakaretlerde bulundu.

YUSUF KAPLAN ÖZÜR DİLEDİ 

Kendisi hakkında haberin Twitter paylaşımını alıntılayan Yusuf Kaplan, özür diledi. 

Yusuf Kaplan, "Türkiye’deki laiklik uygulamasının milletin burnundan getirdiğini, başörtüsü örneğinde olduğu gibi zulme dönüştüğünü söyledim, zorba laiklik anlayışını eleştirdim. Kimseyi aşağılayacak biri değilim. Canlı yayında söylediğim sözler maksadını aşmış. Özür dilerim." dedi.