Habertürk Gazetesi yazarı Fatih Altaylı, bugünkü köşesinde gazetecileri eleştirdi.

Fatih Altaylı, 'Memleket yanmış yıkılmış umurları değil. O davet senin, bu davet benim, o tadım senin bu yemek benim gün sektirmeden günlerini gün ediyorlar.' ifadelerini kullandı. 

Altaylı'nın yazısının ilgili kısmı şöyle oldu:

Köy yanar kahpe karanır

Bazen düşünüyorum da, bu meslek hiç bu kadar pespaye hale gelmiş miydi diye! Bir yanda olan biteni zaten görüyor, izliyor, okuyorsunuz.

Müthiş bir yalakalık, utanma sınırının ötesinde bir döneklik içinde olanlar var.  Diğer yanda ise muhteşem bir umursamazlık içinde bir gazeteci kitlesi.

Gözlerime inanamıyorum görüp okudukça. Koca koca gazeteciler, adı hacminden büyük adamlar beleş gezi, beleş yemek, beleş davet peşinde.

Memleket yanmış yıkılmış umurları değil. O davet senin, bu davet benim, o tadım senin bu yemek benim gün sektirmeden günlerini gün ediyorlar.

Etliye sütlüye dokunmayan, etrafından dolaşan yazılarla günü idare edip, gazeteye uğramadan, haber yüzü görmeden hayatlarını beleş biletle bindikleri uçaklarda, davetli oldukları otellerde, restoranlarda geçiriyorlar.

Yahu tamam, içinde haber değeri var ise gazetenin önemli bir iş ortağı ise arada bir gidin ama arada bir be kardeşim. Uzmanlık alanınıza giren, okurunuza bilgi verip, bir şey öğreteceğiniz bir konu ise katılın ama tuzum var diyene hıyar gibi koşmayın.

Hayatınız oralarda geçmesin.Siz tur operatörü değil gazetecisiniz. Ayıptır ya. Köy yanıyor, siz taranıyorsunuz. Arada bir taranın ama iki kova da su atın.