Hakan Ural: Erdoğan'ı çok sevdiğim için hedef gösteriliyorum!

İktidara yakınlığıyla bilinen sunucu Hakan Ural, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı çok sevdiği için hedef gösterildiğini ileri sürdü.

Hakan Ural: Erdoğan'ı çok sevdiğim için hedef gösteriliyorum!

Kanal D'de yayınlanan 'Neler oluyor hayatta' adlı programının sunucusu Hakan Ural, kendisine dair merak edilenlerle ilgili Sabah gazetesi yazarı Tuba Kalçık'a açıklamalarda bulundu.

Sağlık durumunun kötüleştiği dönemde kendisi hakkında yapılan 'öldü' haberlerine dava açtığını kaydeden Ural, ''Etik bulmuyorum etkileşim uğruna böyle haber yapanları. Zaten sosyal ve dijital medyada hakkımda çıkan haber ve yorumları avukatım inceliyor. Hukuki olarak hakkımı arıyorum, tazminat yağıyor bana özellikle son bir senedir'' ifadesini kullandı.

Sunucu, devamında'Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı çok sevdiği için' hedef gösterildiğini iddia etti.

'YAPILAN İCRAATLARI SÖYLEMEYELİM Mİ?'

''Ben Cumhurbaşkanımızı çok sevdiğim ve bunu da açıkça dile getirdiğim için hedef gösteriliyorum'' diyen Ural, görüşlerini şöyle anlattı:

''Ülkemize çok büyük katkısı olmuş bir lider. Şimdi yapılan icraatlarını söylemeyelim mi? Bundan dolayı linç edileceksem de edileyim. Kimse beni susturamaz. Hastanede yatarken, Erdoğan ile fotoğrafımı koyup hakaret edenler oldu. Hastanede canımla mücadele ederken de bu yapılmaz ama yaptılar. Ölmüş anneme kadar küfür ediyorlar. Bana saldıranlar aslında halka saldırıyor. Çünkü ben halkımın düşünceleriniyansıtıyorum. Beni kıymetli kılan halktır.''

ERDOĞAN'A HAKARET'TEN YARGILANANLARIN SAYISI 60 BİNİ AŞTI

Ural, Erdoğan'ı sevdiği için hedef gösterildiğini ileri sürerken akıllara 'Erdoğan'a hakaret' suçlamasıyla yargılanan kişilerin sayısı geldi.

2020 yılında yapılan bir araştırmaya göre 2014'ten 2019 yılı sonuna kadar olan dönemde 63 bin 41 kişiye dava açıldı. Bu sayının günümüzde daha yüksek olduğu tahmin ediliyor.

'HALKIMIZ BENİ SEVİYOR'

Söylemlerinden rahatsız olan kesimin büyüklüğüne dikkati çeken Ural, ''Şimdi bir de yedi yılı aşkın bir süredir programım devam ediyor. Reytingim ortada. İtibar görüyorum ve halkımız beni yakından takip edip seviyor. Böyle birinin her söylemi ve eylemi de büyük kabul gördüğü için itibarsızlaştırmak istiyorlar. Beni ne kadar itibarsızlaştırmaya çalışırlarsa çalışsınlar, bunu başaramazlar. Bana küfür edenler aslında halkı karşısına alıyor, farkında değiller. Benim en ufak açığımı arıyorlar ama ben şeffaf bir insanım. Hakarete değil ama tüm eleştirilere açığım, herkesin görüşüne de saygı duyuyorum'' diye konuştu.

Etiketler
Hakan Ural Recep Tayyip Erdoğan