Cahit Berkay'dan İklim Karaca'ya tepki: Aile yadigarlarını satan kadının ne olduğunu iyi bilen biriyim

Ünlü müzisyen Cahit Berkay, usta sanatçı Cem Karaca'nın hayat hikayesini konu alan "Cem Karaca'nın Gözyaşları" filminin gösterimden kaldırılması için dava açan İlkim Karaca'ya birtakım ithamlarda bulundu.

Cahit Berkay'dan İklim Karaca'ya tepki: Aile yadigarlarını satan kadının ne olduğunu iyi bilen biriyim

Anadolu rock müziğinin efsane ismi Cem Karaca'nın hayatını işleyen "Cem Karaca'nın Gözyaşları" filminde İsmail Hacıoğlu, Fikret Kuşkan, Yasemin Yalçın, Melisa Aslı Pamuk, Buçe Buse Kahraman, Meral Çetinkaya, Melisa Döngel başrolleri paylaşıyor. Film 26 Ocak'ta vizyona girdi.

Filmin gösterimden kaldırılması ve telif hakları alacağına ilişkin sanatçının eşi İlkim Karaca tarafından açılan davada ara karar geçtiğimiz günlerde açıklandı. Ara kararda; İlkim Karaca'nın teminat yatırması halinde filmin gösteriminin durdurulmasına karar verildi.

"ACABA CEM, HALA ARAMIZDA OLUR MUYDU?"

İlkim Karaca ile filmin yapımcısı Aytaç Medya Film Dizi Müzik Yarışma Yapımları arasında yaşanan bu duruma Cahit Berkay da kayıtsız kalmadı. Cem Karaca ile yıllarca aynı grupta müzik yapan Berkay sosyal medya hesabında şu ifadeleri kullandı:

"Cem Karaca’nın Gözyaşları"nı sinemalardan geri çekmeye çalışanlara Cem’e ve filme sahip çıkarak cevap verelim. Fırsatını bulduğu anda Cem Karaca’nın aile yadigârlarını, şarkıları üzerindeki dörtte bir haklarını satan kadının ne olduğunu iyi bilenlerden biriyim. Ayrıca; 'O gece Cem fenalaştığında taksi çağırmak yerine karşı dairedeki Emrah’a haber verse ya da ambulans çağırsa acaba Cem, hâlâ aramızda olur muydu?' diye de düşünmeden edemiyorum. 'Şoförün sırtında Cem’i hastaneye götürürken kim bilir ne kadar zaman kaybedildi sorusu hep aklımda…"

Etiketler
Cem Karaca