İŞTE 38. ULUSLARARASI İSTANBUL KİTAP FUARI ETKİNLİK PROGRAMI:

2-10 KASIM 2019

*Programın içeriğinden, iptal ve değişikliklerden etkinliği düzenleyen kurumlar sorumludur.
*Çocuk ve Gençlik Etkinlikleri *Onur Yazarı Adnan Özyalçıner Etkinlikleri *Sektörel Etkinlikler

38. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı Etkinlik Programı
2 Kasım 2019 Cumartesi

Karadeniz Salonu
12.00-13.00
38. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı ve 29. İstanbul Sanat Fuarı Açılış Töreni
Opening Ceremony of the 38th International İstanbul Book Fair and 29th İstanbul Art Fair

14.00-15.00
Ödül Töreni: “Everest Yayınları İlk Roman Ödül Töreni”
Düzenleyen: Everest Yayınları

15.15-16.15
Panel: “Yayıncılık Sektörüne Global Bir Bakış” / “A Global Look at the Publishing Industry”
Yöneten/Moderator: Kenan Kocatürk
Konuşmacılar/Speakers: Hugo Setzer (Uluslararası Yayıncılar Birliği Başkanı / IPA-International Publishers Association President), Jose Borghino (Uluslararası Yayıncılar Birliği Genel Sekreteri / IPA-International Publishers Association Secretary General)
Düzenleyen/By: Türkiye Yayıncılar Birliği / Turkish Publishers Association
16.30-17.30

Panel: “50 Kuşağı ve 50 Yıllık Dostluğun Mektupları: Adnan Özyalçıner, Erdal Öz, Kemal Özer”
Yöneten: Özge Şahin
Konuşmacılar: Adnan Özyalçıner, Fatih Altuğ, Yalçın Armağan
Düzenleyen: Can Yayınları
17.45-18.45

Söyleşi: “Kuzey Makedonya’dan Bir Demet Edebiyat: Genç Makedon Yazarlar”
Konuşmacılar: Slavica Gadzova, Frosina Parmakovska, Petar Andonovski, Mihaylo Sviderski
Düzenleyen: Kuzey Makedonya Kültür Merkezi
19.00-19.45

Söyleşi: “Balkanlardan Gelen Kitap İzlenimleri”
Konuşmacı: Mehmed Yonuz
Düzenleyen: Kuzey Makedonya Kültür Merkezi
2 Kasım 2019 Cumartesi
Interexpo Salonu
13.00-13.45

Söyleşi: “Livaneli’nin Penceresinden”
Konuşmacılar: Zülfü Livaneli, Zafer Köse
Düzenleyen: Doğan Kitap

38. ULUSLARARASI İSTANBUL KİTAP FUARI ETKİNLİK PROGRAMI*
2-10 KASIM 2019

*Çocuk ve Gençlik Etkinlikleri *Onur Yazarı Adnan Özyalçıner Etkinlikleri *Sektörel Etkinlikler

14.00-15.00
Söyleşi: “Yakın Tarihin Hafızası”
Konuşmacı: Sinan Meydan
Düzenleyen: İnkılap Yayınları
15.15-16.15

Söyleşi: “Kader Motifi” Konuşmacı: Gülseren Budayıcıoğlu Düzenleyen: Doğan Kitap
16.30-17.30
Panel: “50’li Yıllar ve Tiyatro”
Yöneten: Zeynep Oral
Konuşmacılar: Ayşegül Yüksel, Seçkin Selvi, Engin Uludağ
Düzenleyen: TÜYAP
17.45-18.45

Panel: “Hayat Ağacı - Doğa ve Edebiyat”
Yöneten: Halil İbrahim Özcan
Konuşmacılar: Baki Asiltürk, Gonca Özmen, Cenk Gündoğdu, Zeynep Aliye
Düzenleyen: PEN

2 Kasım 2019 Cumartesi

Marmara Salonu
14.00-15.00
Söyleşi: “Büyük Hoca: Pertev Naili Boratav”
Konuşmacılar: Mete Çetik, Korkut Boratav, Kurtuluş Kayalı
Düzenleyen: İletişim Yayınları
15.15-16.15

Panel: “50 Kuşağı Öykücülüğü ve Şiiri” Yöneten: Doğan Hızlan
Konuşmacılar: Adnan Özyalçıner, Cevat Çapan, Ayşe Sarısayın
Düzenleyen: Notre Dame de Sion Mezunlar Derneği
16.30-17.15

Panel: “Zor Sorulara Kolay Cevaplar için Cinsellik Eğitimi”
Yöneten: Büşra Tarçalır Erol
Konuşmacı: Rayka Kumru
Düzenleyen: Hep Kitap
17.30-18.30

Söyleşi: “Suriye, Türkiye ve Ortadoğu"
Konuşmacılar: İbrahim Varlı, Hamide Yiğit, Ömer Ödemiş
Düzenleyen: Tekin Yayınevi

*Çocuk ve Gençlik Etkinlikleri *Onur Yazarı Adnan Özyalçıner Etkinlikleri *Sektörel Etkinlikler

18.45-19.45
Söyleşi: “Rönesans'tan Barok Döneme Sanat Dehaları: Leonardo, Michelangelo, Caravaggio, Bernini”
Konuşmacı: Celil Sadık
Düzenleyen: Epsilon Yayınevi
2 Kasım 2019 Cumartesi
Heybeliada Salonu
14.00-15.00

Söyleşi: “50 Kuşağı’nın Doğuşu”
Konuşmacılar: Adnan Özyalçıner, Konur Ertop, Eray Canberk
Düzenleyen: Kor Kitap - Manos Kitap - Türkiye Yazarlar Sendikası
15.15-16.00

Söyleşi: “Yeni Ülke Yeni Hayat”
Konuşmacı: Bahar Çuhadar
Düzenleyen: Artemis Yayınları
16.15-17.15

Söyleşi: “Çocuk Kitabı Ne İşe Yarar?”
Yöneten: Doğan Gündüz
Konuşmacılar: Ayla Çınaroğlu (Yazar), Esra İlter Demirbilek (Çizer), Işıl İlknur Selvi (Kütüphaneci), Rabiye Uzun Hıdımoğlu (Öğretmen)
Düzenleyen: Çocuk ve Gençlik Yayınları Derneği
17.30-18.15

Söyleşi: “Devlet Ağzı, Halk Kulağı”
Konuşmacı: Sevgi Özel
Düzenleyen: Dil Derneği
18.30-19.30

Ödül Töreni: “Seyhan Erözçelik Şiir Ödül Töreni”
Düzenleyen: Mühür Dergisi
2 Kasım 2019 Cumartesi
Büyükada Salonu
14.00-15.00

Panel: “Asla Büyümeyeceğim!”
Yöneten: Aslı Tohumcu
Konuşmacılar: Altay Öktem, Barış İnce, Sevin Okyay
Düzenleyen: Can Çocuk Yayınları

*Çocuk ve Gençlik Etkinlikleri *Onur Yazarı Adnan Özyalçıner Etkinlikleri *Sektörel Etkinlikler

15.15-16.15
Söyleşi: “Duymak Zorundasınız - 10 Ekim Ankara Katliamı Davası”
Konuşmacılar: Fulya Alikoç, Gülşah Kaya, Barış Işık, Birkan Bulut
Düzenleyen: Kor Kitap
16.30-17.15

Söyleşi: “Pagan Çağlardan Ezoterik Zamanlara İstanbul”
Konuşmacı: Erhan Altunay
Düzenleyen: Destek Yayınları
17.30-18.15

Söyleşi: “Mucize Uzaklarda Değil, Senin İçinde... Güç Sensin! Yapabilirsin...”
Konuşmacı: Tuluhan Tekelioğlu
Düzenleyen: Kara Karga Yayınları
18.30-19.30

Panel: “Arap Edebiyatı Nereye Gidiyor?”
Yöneten: Fahri Aral (Mimar Sinan Üniversitesi Yayınları Genel Yayın Yönetmeni)
Konuşmacılar: Mamdouh Farrag el-Naby (Edebiyat eleştirmeni), Mehmet Hakkı Suçin (Arap Edebiyatı Profesörü ve çevirmen), Adnan Özer (Şair ve yazar)
Düzenleyen: Türkiye Yayıncılar Birliği
2 Kasım 2019 Cumartesi
Kınalıada Salonu
14.00-14.20
“İlk Kitabım TÜYAP’ta”
Kitap: Yabancı Dostlar
Konuşmacı: Bora Terzibaşoğlu
Düzenleyen: Potink Kitap
15.00-15.20
“İlk Kitabım TÜYAP’ta”
Kitap: Jupi ve Komşu Teyze’nin Konuşan Terlikleri
Konuşmacı: Gupse Özay
Düzenleyen: Doğan Egmont
16.00-16.20
“İlk Kitabım TÜYAP’ta”
Kitap: Doğum Lekesi
Konuşmacı: Elif Hümeyra Aydın
Düzenleyen: Dergâh Yayınları
17.00-17.20

“İlk Kitabım TÜYAP’ta”
Kitap: Plaza İnsanı Mutfakta
Konuşmacı: Sedefnaz Yaşar
Düzenleyen: Küsurat Yayınları

*Çocuk ve Gençlik Etkinlikleri *Onur Yazarı Adnan Özyalçıner Etkinlikleri *Sektörel Etkinlikler

18.00-18.20
“İlk Kitabım TÜYAP’ta”
Kitap: Her Şey Mümkün
Konuşmacı: Tuncay Günaydın
Düzenleyen: Türk Edebiyatı Vakfı Yayınları
18.30-19.30

Panel: “Türkiye Ekonomisinin Durumu”
Yöneten: Ertan Aksoy
Konuşmacılar: Oğuz Demir
Düzenleyen: Sosyal Demokrasi Vakfı
2 Kasım 2019 Cumartesi
Kalamış Salonu/12. Salon
13.00-13.45

Söyleşi: “Türkiye Ekonomisi Nereye Gidiyor”
Konuşmacı: Atilla Yeşilada
Düzenleyen: Parola Yayınları
14.00-14.45

Atölye: “Karikatür Okuma Atölyesi”
Konuşmacı: Hicabi Demirci
Düzenleyen: Desen Yayınları
15.00-16.00

Söyleşi: “Issız Kadınlar Sokağı” Konuşmacı: Canan Tan Düzenleyen: Doğan Kitap
16.15-17.00 Söyleşi: “Hayatın Gerçeği” Konuşmacı: Faruk Dilaver Düzenleyen: Emre Bilişim ve Yayıncılık
18.15-19.00

Söyleşi: “Çocuklarda Mahremiyet Eğitimi - Bu Vücut Benim Ben Ne Dersem O Olur!
Konuşmacı: Tolga Canay
Düzenleyen: Beyaz Balina Yayınları
2 Kasım 2019 Cumartesi
Moda Salonu/12. Salon
13.00-13.45

Söyleşi: “Vedat Türkali 100 Yaşında”
Konuşmacı: Ömer Türkeş
Düzenleyen: Ayrıntı Yayınları

*Çocuk ve Gençlik Etkinlikleri *Onur Yazarı Adnan Özyalçıner Etkinlikleri *Sektörel Etkinlikler

14.00-14.45
Söyleşi: “İngilizce Kelime Ezberleme”
Konuşmacı: Şinasi Bademcioğlu
Düzenleyen: Alfa Yayınları
15.00-15.15

“İş’te Kitap” Açılış
Konuşmacı: İTO Başkan Yardımcısı İsrafil Kuralay
Düzenleyen: Hümanist Kitap
15.15-15.45
“İş’te Kitap”
Kitap: Yeni Nesil İş Modeli, Pazarlama 5.0
Konuşmacı: Fatih Anıl
Düzenleyen: Hümanist Kitap

16.00-16.45
“İş’te Kitap”
Kitap: Tasarruf El Kitabı
Konuşmacı: Aysel Gündoğdu, Eda Yazıcı Belgen
Düzenleyen: Hümanist Kitap

17.00-17.45
“İş’te Kitap”
Kitap: İtirazım Var: Satış Profesyonellerinden İtiraz Karşılama Yöntemleri
Konuşmacılar: Kitabın Yazarları
Düzenleyen: Hümanist Kitap

3 Kasım 2019 Pazar

Karadeniz Salonu
12.00-13.00
Panel: “Bağımsız Kitabevlerini Sürdürülebilir Kılmak: Almanya Örneği” / “Making Independent Bookstores Sustainable: The German Example"
Yöneten/Moderator: Cumhur Özdemir (Arkadaş Kitabevi Genel Müdürü / Arkadaş Bookstore General Manager)
Konuşmacı/Speaker: Susanne Lux (Bağımsız Kitapçı / Independent Bookstore Owner)
Düzenleyen/By: Türkiye Yayıncılar Birliği - Frankfurt Kitap Fuarı / Turkish Publishers Association - Frankfurt Book Fair
13.15-14.30

Panel: “Eğitim Sistemine Okuma Kültürünü Yerleştirmede Kitapların Rolü” / “The Role of Books in Instilling a Culture of Reading in Education”
Yöneten/Moderator: Yusuf Ekinci (Talim Terbiye Kurulu Eski Başkanı)
Konuşmacılar/Speakers: Frank Kühne (Carlsen Publishing CEO / Former President, Board of Education and Training), Mine Soysal (Günışığı Kitaplığı Genel Yayın Yönetmeni / Günışığı Kitaplığı Editor-in-Chief)
Düzenleyen/By: Türkiye Yayıncılar Birliği - Frankfurt Kitap Fuarı / Turkish Publishers Association - Frankfurt Book Fair

*Çocuk ve Gençlik Etkinlikleri *Onur Yazarı Adnan Özyalçıner Etkinlikleri *Sektörel Etkinlikler

14.45-16.00

Panel: “Aslında Okuyoruz: Türkiye’nin Güncel Okuma Kültürü Araştırması” / “Actually, We Read: Survey of Contemporary Turkish Reading Culture”
Türkiye Okuma Kültürü Haritası Açıklanıyor / Turkish Reading Culture Map Revealed
Konuşmacı/Speaker: Bekir Ağırdır (KONDA Genel Müdürü / General Manager), Aydın Erdem (KONDA - Analist / Analyst)
Düzenleyen/By: OKUYAY Platformu - Türkiye Yayıncılar Birliği / OKUYAY Platform - Turkish Publishers Association
16.15-17.15

Panel: “Türkiye'nin 50'li Yıllarını Anlamak”
Yöneten: Kerem Ünüvar
Konuşmacılar: Mete Kaan Kaynar, Hakan Koçak, Ezgi Sarıtaş
Düzenleyen: İletişim Yayınları
17.30-18.15

Söyleşi: “Herkes için Şifahen Masallar”
Konuşmacı: Beyza Akyüz
Düzenleyen: TUDEM Yayınları
18.30-19.30

Panel: “LiteraTür: Türkiye ve Almanya Arasında Edebiyat Kapısı”
Yöneten: Reimar Volker
Konuşmacılar: Katerina Poladjan, Monika Rinck, Jörg Menke-Peitzmeyer
Düzenleyen: Tarabya Kültür Akademisi- Goethe -Institut Istanbul
3 Kasım 2019 Pazar
Interexpo Salonu
13.15-14.15

Söyleşi: “Ahmet Ümit Okurlarıyla Buluşuyor-Başkomser Nevzat ...”
Konuşmacı: Ahmet Ümit
Düzenleyen: Yapı Kredi Yayınları
14.30-15.15

Söyleşi: “Gerçek Tıbbın 10 Şifresi”
Konuşmacı: Canan Karatay
Düzenleyen: Hayy Kitap
15.30-16.30

Söyleşi: “Güvenli Bölge”
Konuşmacılar: Mete Yarar, Ceyhun Bozkurt
Düzenleyen: Destek Yayınları

*Çocuk ve Gençlik Etkinlikleri *Onur Yazarı Adnan Özyalçıner Etkinlikleri *Sektörel Etkinlikler

16.45-17.45
Söyleşi: “Bir Tutam Mutfak, Bir Tutam Hayat” Konuşmacılar: Murat Aslan, Osman Güldemir Düzenleyen: Oğlak Yayınları
18.00-18.45

Söyleşi: “12 Eylül ve Kültürel Kırılmalar”
Yöneten: Nimet Tanrıkulu
Konuşmacılar: Faruk Eren, Murat Meriç, Feyyaz Yaman, Ayşegül Devecioğlu
Düzenleyen: 78’liler Birliği Vakfı

3 Kasım 2019 Pazar

Marmara Salonu
12.00-12.45

Söyleşi: “Zihnimizi Susturmayı Öğrenmek”
Konuşmacı: Uğur Koşar
Düzenleyen: Destek Yayınları
13.00-13.45

Söyleşi: “Şehvetiye Tarikatı”
Konuşmacı: İsmail Saymaz
Düzenleyen: İletişim Yayınları
14.00-14.45

Söyleşi: “Beslenme, Sağlık ve Gelecek İlişkisi”
Konuşmacı: Yavuz Dizdar
Düzenleyen: Hayy Kitap
15.00-16.00

Söyleşi: “Küçük İskender’in Ardından”
Konuşmacılar: Akif Kurtuluş, Haydar Ergülen, Latife Tekin, Yekta Kopan
Düzenleyen: Can Yayınları
16.15-17.00

Söyleşi: “Edebiyatta Kutsalın Dili”
Konuşmacı: Ahmet Turgut
Düzenleyen: Kapı Yayınları
17.15-18.15

Panel: “Edebiyatçıların Gözünde Okur İlgisi”
Yöneten: Mesut Şenol
Konuşmacılar: Maya Herman Sekulic (ABD), Dimitri Burago (Ukrayna), Chrysa Spyropoulou (Yunanistan), Metin Turan
Düzenleyen: TÜYAP - Edebiyatçılar Derneği

18.15-19.15
Şiir-Müzik Dinletisi: “Tekerlekten Önce Şiir Döndü”
Yöneten: Mesut Şenol
Katılımcılar: Maya Herman Sekulic (ABD), Dimitri Burago (Ukrayna), Chrysa Spyropoulou (Yunanistan), Kevser Atay, Gökhan Cengizhan, Ömer Öneren, Osman Bozkurt, Altan Akışık, Serdar Samancıoğlu
Müzik: Tezer Nur
Düzenleyen: TÜYAP - Edebiyatçılar Derneği

3 Kasım 2019 Pazar

Büyükada Salonu
12.00-13.00

Söyleşi: “Lozan Barış Antlaşması: Mitler ve Gerçekler”
Konuşmacı: Serhat Güven
Düzenleyen: Lozan Mübadilleri Vakfı
13.15-14.15

Söyleşi: “Sıradışı Bir Tanıklık: Bozuk Saat”
Konuşmacılar: Irmak Zileli, Gökçe Gündüç
Düzenleyen: ON8
14.30-15.15

Panel: “Sil Baştan: Travma ve Edebiyatın Buluşması”
Yöneten: Merve Özçelik
Konuşmacı: Müge İplikçi
Düzenleyen: Can Yayınları
15.30-16.30

Söyleşi: “Tek Başına Yürüme Cesareti”
Konuşmacı: Enver Aysever Düzenleyen: Doğan Kitap
16.45-17.30

Söyleşi: “Başkalarının Dilinden: Edebi Metinlerde Bakış Açısı, Farklı Anlatıcılar ve Diyaloglar”
Konuşmacı: Zehra Çelenk
Düzenleyen: Everest Yayınları
17.45-19.00

Panel: “Helen Şiirinde Katherina Gogou, Sinema ve Sokağın Şiir Dili”
Yöneten: Sinan Zarakolu
Konuşmacılar: Aris Abacı, Mahir Ergun, Ruggero Calich
Düzenleyen: Belge Yayınları

3 Kasım 2019 Pazar
Heybeliada Salonu
12.00-12.45
Söyleşi: “Cumhuriyetin Geldiği Yer ve Yapılması Gereken"
Konuşmacı: Metin Aydoğan
Düzenleyen: İnkılap Yayınları
13.00-14.00

Panel: “Dergicilikte 50 Kuşağı”
Yöneten: Metin Celal
Konuşmacılar: Mehmet Can Doğan, Nilay Özer, Murat Yalçın, Erhan Altan
Düzenleyen: TÜYAP
14.15-15.15

Panel: “Makriköy'e Dönüş: Bir Sözlü Tarih Anlatısı Olarak Roman”
Yöneten: Sırma Köksal
Konuşmacılar: Selçuk Erez, Faruk Şüyün
Düzenleyen: Oğlak Yayınları
15.30-16.30

Panel: “Yazma ve Yayımlama Özgürlüğünde Son Durum”
Yöneten: Metin Celal
Konuşmacılar: Haydar Ergülen, Tahir Şilkan, Ümit Altaş
Düzenleyen: PEN
16.45-17.45

Söyleşi: “Her Şeye Rağmen Edebiyat” Konuşmacılar: Ayşen Şahin Aksakal, Birgül Özcan, Sinem Sal, Zeynep Özatalay Düzenleyen: Kara Karga Yayınları
18.00-18.45

Söyleşi: “Popüler Bilimin Önemi”
Konuşmacı: Kerem Cankoçak
Düzenleyen: Ginko Bilim
19.00-19.45

Söyleşi: “Hayat Aynasına Yansıttığını Kaderin Olarak Okursun”
Konuşmacı: Ünal Güner
Düzenleyen: Destek Yayınları

3 Kasım 2019 Pazar
Kınalıada Salonu

12.00-12.20
“İlk Kitabım TÜYAP’ta”
Kitap: Kanatların Çırpınışı
Konuşmacı: Selma Keskintepe
Düzenleyen: Ceres Yayınları

14.00-14.20
“İlk Kitabım TÜYAP’ta”
Kitap: Kefi’nin Maceraları
Konuşmacı: Seda Öğretir
Düzenleyen: Altın Kitaplar

15.00-15.20
“İlk Kitabım TÜYAP’ta”
Kitap: Masal-İki Dünya Arasındaki Aşk
Konuşmacı: Nazlı Çevik Azazi
Düzenleyen: Doğan Novus
16.00-16.20

“İlk Kitabım TÜYAP’ta”
Kitap: Sosyolojik Bakış
Konuşmacı: Gülay Yeşilipek
Düzenleyen: İnsancıl Yayınları
17.00-17.20

“İlk Kitabım TÜYAP’ta”
Kitap: Bizim Ali-Anarşist Bir Demiryolcunun Hikayesi
Konuşmacı: Cem Gök
Düzenleyen: Kaos Yayınları
17.30-18.15

Söyleşi: “Mahallem İstanbul”
Konuşmacılar: Faruk Şüyun, Adnan Özyalçıner
Düzenleyen: TÜYAP

3 Kasım 2019 Pazar - Kalamış Salonu/12. Salon

11.00-11.45
Atölye: “Origami Atölyesi”
Yöneten: Nazan Tacer
Düzenleyen: TUDEM Yayınları
12.00-12.45
Söyleşi: “Mağaradan Kitaba”
Konuşmacı: Nur Dombaycı
Düzenleyen: Damla Yayınevi
13.00-13.45
Söyleşi: “Gün O Gündür”
Konuşmacı: Banu Avar
Düzenleyen: Remzi Kitabevi
38. ULUSLARARASI İSTANBUL KİTAP FUARI ETKİNLİK PROGRAMI*
2-10 KASIM 2019
*Programın içeriğinden, iptal ve değişikliklerden etkinliği düzenleyen kurumlar sorumludur.
*Çocuk ve Gençlik Etkinlikleri *Onur Yazarı Adnan Özyalçıner Etkinlikleri *Sektörel Etkinlikler
14.00-14.45
Söyleşi: “II. Dünya Savaşı ve İstihbarat”
Konuşmacı: İlkin Başar Özal
Düzenleyen: Timaş Yayınları
15.00-15.45
Söyleşi: “Abdülhamid'in Kurtlarla Dansı”
Konuşmacı: Mustafa Armağan
Düzenleyen: Ketebe Yayınları
16.00-16.45
Söyleşi: “Kendi Everestinize Tırmanın”
Konuşmacı: Nasuh Mahruki
Düzenleyen: Alfa Yayınları
17.00-17.45
Söyleşi: “Kaybolan Tarihin Peşinde”
Konuşmacı: Mehmet Dilbaz
Düzenleyen: Timaş Yayınları
18.00-19.00
Söyleşi: “1950 Kuşağı ve Adnan Özyalçıner Öykücülüğü”
Konuşmacılar: Melih Erzen, Cem Şems Tümer, Kadir Yüksel
Düzenleyenler: Manos Kitap - Türkiye Yazarlar Sendikası
3 Kasım 2019 Pazar
Moda Salonu/12. Salon
12.00-12.45
Söyleşi: “Doğu Türkistan Sanatı”
Konuşmacılar: Funda Erdoğan, Asuman Güzelce
Düzenleyen: İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü Edebiyat Akademisi
13.00-13.45
“İş’te Kitap”
Kitap: Bölgesel Kalkınmaya Giriş
Konuşmacı: Ali Ercan Özgür
Düzenleyen: Hümanist Kitap
14.00-14.45
“İş’te Kitap”
Kitap: Doğanın İnovasyonu
Konuşmacılar: Şafak Altun, Gülay Yedekçi
Düzenleyen: Hümanist Kitap
38. ULUSLARARASI İSTANBUL KİTAP FUARI ETKİNLİK PROGRAMI*
2-10 KASIM 2019
*Programın içeriğinden, iptal ve değişikliklerden etkinliği düzenleyen kurumlar sorumludur.
*Çocuk ve Gençlik Etkinlikleri *Onur Yazarı Adnan Özyalçıner Etkinlikleri *Sektörel Etkinlikler
15.00-15.45
“İş’te Kitap”
Kitap: Başıma Ticari İcat Çıkar
Konuşmacı: Ali Beba
Düzenleyen: Hümanist Kitap
16.00-16.45
“İş’te Kitap”
Kitap: 70 Kadın, 70 Öykü
Konuşmacı: Sedef Kabaş
Düzenleyen: Hümanist Kitap
17.00-17.45
“İş’te Kitap”
Kitap: Türkün Aklı Nasıl Çalışır
Konuşmacı: İdil Sevil
Düzenleyen: Hümanist Kitap
4 Kasım 2019 Pazartesi
Karadeniz Salonu
11.00-11.45
Söyleşi: “Çocuk Edebiyatı ve Mizah”
Konuşmacı: Halenur Çalışan
Düzenleyen: Taze Kitap
12.00-12.45
Atölye: “Şiirli Düşler Atölyesi”
Katılımcı: Mavisel Yener
Düzenleyen: TUDEM Yayınları
13.00-13.45
Söyleşi: “Harika Bir Uçurtma”
Konuşmacı: Tülin Kozikoğlu
Düzenleyen: İletişim Yayınları
14.00-14.45
Söyleşi: “Hızlı Okuma”
Konuşmacı: Abdulkadir Özbek
Düzenleyen: Büyükçekmece Belediyesi
15.00-16.00
Söyleşi: “Çocuksuz Dul Kadın Adlı Romanı Üzerine”
Konuşmacılar: Boyka Asiova, Murat Tuncel, Rüstem Aziz
Düzenleyen: Elfene Yayıncılık
38. ULUSLARARASI İSTANBUL KİTAP FUARI ETKİNLİK PROGRAMI*
2-10 KASIM 2019
*Programın içeriğinden, iptal ve değişikliklerden etkinliği düzenleyen kurumlar sorumludur.
*Çocuk ve Gençlik Etkinlikleri *Onur Yazarı Adnan Özyalçıner Etkinlikleri *Sektörel Etkinlikler
4 Kasım 2019 Pazartesi
Marmara Salonu
10.30-12.00
Buluşma/Matchmaking: “Yayıncı Buluşması / Publishers Gathering”
Düzenleyen/By: TEDA Projesi - TÜYAP - Türkiye Yayıncılar Birliği / TEDA Project - TÜYAP - Turkish Publishers Assosication
*Kapalı etkinliktir/Closed session.
4 Kasım 2019 Pazartesi
Heybeliada Salonu
13.00-13.45
Söyleşi: “Kitap Tanıtım Söyleşisi ”
Konuşmacı: Mehmet Tevfik Göksu
Düzenleyen: Esenler Belediyesi
14.15-15.15
Panel: “Türk Edebiyatından 50 Kuşağı ve 68 Kuşağı İlişkisi”
Konuşmacılar: Öner Yağcı, Mehmet Atay
Düzenleyen: 68'liler Derneği
15.30-16.30
Söyleşi: “Sinemada 50 Kuşağı”
Yöneten: Atillâ Dorsay
Konuşmacılar: Deniz Türkali, Burçak Evren
Düzenleyen: TÜYAP
16.45-17.45
Söyleşi: “Dünya Klasikleri”
Yöneten: Turgay Kurultay
Konuşmacılar Çağlar Tanyeri, Süleyman Doğru, Furkan Özkan
Düzenleyen: Koridor Yayıncılık
4 Kasım 2019 Pazartesi
Büyükada Salonu
13.15-14.15
Söyleşi: “Kitabın Yarınına Bakarken”
Yöneten: Füsün Çetinel
Konuşmacılar: Anıl Basılı (Yazar), Tuba Atilla (Çizer), İclal Yıldız (Kütüphaneci), Berna Kabacaoğlu (Çevirmen), Ceylin Aksel (Editör)
Düzenleyen: Çocuk ve Gençlik Yayınları Derneği
14.30-15.15
Söyleşi: “Eğitimde Üç Sac Ayağı: Okul, Aile ve Öğrenci”
Konuşmacı: Ahmet Maraşlı
Düzenleyen: Damla Yayınevi
38. ULUSLARARASI İSTANBUL KİTAP FUARI ETKİNLİK PROGRAMI*
2-10 KASIM 2019
*Programın içeriğinden, iptal ve değişikliklerden etkinliği düzenleyen kurumlar sorumludur.
*Çocuk ve Gençlik Etkinlikleri *Onur Yazarı Adnan Özyalçıner Etkinlikleri *Sektörel Etkinlikler
15.30-16.30
Söyleşi: “Yazar Adayının Yol Haritası”
Konuşmacılar: Şeniz Baş, Koray Sarıdoğan, Sevengül Sönmez
Düzenleyen: Yazım Kılavuzu ve KahveKalemKlavye
16.45-17.30
Söyleşi: “İlhan Tarus’un Ters Kahramanları”
Konuşmacılar: Mahmut Şenol, İbrahim Dizman
Düzenleyen: h2o Kitap
17.45-18.30
Söyleşi: “50 Kuşağı: Demirtaş Ceyhun ve 12 Eylül”
Konuşmacı: Yüksel Pazarkaya
Düzenleyen: TÜYAP
4 Kasım 2019 Pazartesi
Moda Salonu/12. Salon
10.30-12.30
Atölye: “Tekerlemelerle Eğleniyor, Birlikte Bir Öykü Yaratıyoruz: Sarımsaklanır mı Kedi?”
Yürütücü: Gülsevin Kıral
Düzenleyen: Bütün Çocuklar Bizim Derneği
*Kapalı etkinliktir.
14.00-16.00
Atölye: “Hayalimdeki Atıştırmalık: Atıştırmalık Öyküler”
Yürütücü: Elif Yonat Toğay
Düzenleyen: Bütün Çocuklar Bizim Derneği
*Kapalı etkinliktir.
4 Kasım 2019 Pazartesi
Kalamış Salonu/12. Salon
12.00-12.45
Söyleşi: “Yapay Zeka Uygulamalarının Eğitim Ortamlarına Katkıları”
Konuşmacı: Zafer Demirkol
Düzenleyen: İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü Teknoloji Akademisi
13.00-14.00
“İş’te Kitap”
Kitap: Benim Sevgili Başkanım, Ekrem İmamoğlu
Konuşmacı: Şirin Mine Kılıç
Düzenleyen: Hümanist Kitap
38. ULUSLARARASI İSTANBUL KİTAP FUARI ETKİNLİK PROGRAMI*
2-10 KASIM 2019
*Programın içeriğinden, iptal ve değişikliklerden etkinliği düzenleyen kurumlar sorumludur.
*Çocuk ve Gençlik Etkinlikleri *Onur Yazarı Adnan Özyalçıner Etkinlikleri *Sektörel Etkinlikler
5 Kasım 2019 Salı
Karadeniz Salonu
11.00-11.45 Söyleşi: “Berk'in Yeni Macerası: Berk ve Çıp Çıp Dedektif Oldu” Konuşmacı: Kaan Elbingil Düzenleyen: Günışığı Kitaplığı
12.00-12.45
Söyleşi: “Karagöz’ün Gözünden Karikatürlerle Türk-Yunan Nüfus Mübadelesi”
Konuşmacı: Esat Halil Ergelen
Düzenleyen: Lozan Mübadilleri Vakfı
13.00-14.00 Atölye: “Astro ve Babi Ay'a Tırmanıyor: Uzay Aracı Tasarlama Atölyesi” Konuşmacılar: Gülşah Özdemir Koryürek, Alper Baytekin Düzenleyen: Sıfırdan Yayıncılık
14.15-15.15 Söyleşi: “Efsane Dolu Anadolu” Konuşmacı: Koray Avcı Çakman Düzenleyen: TUDEM Yayınları
17.30 - 18.15
Söyleşi: “İslam’ın İnsanlığa Getirdikleri" Konuşmacı: İhsan Eliaçık
Düzenleyen: Tekin Yayınevi
5 Kasım 2019 Salı
Heybeliada Salonu
12.00-13.00
Söyleşi: “Yaratıcı Düşünme Atölyesi, Milli Değerlerimiz”
Konuşmacılar: Burcu Karadaş, Eda Bayrak
Düzenleyen: Yediveren Çocuk
13.15-14.00
Söyleşi: “Bir Çekişmenin İki Yanı: Şiir ve Felsefe”
Konuşmacı: Dücane Cündioğlu
Düzenleyen: Kapı Yayınları
14.15-15.15
Söyleşi: “Sait Faik ve Okuru”
Konuşmacı: A. Ali Ural
Düzenleyen: Şule Yayınları
38. ULUSLARARASI İSTANBUL KİTAP FUARI ETKİNLİK PROGRAMI*
2-10 KASIM 2019
*Programın içeriğinden, iptal ve değişikliklerden etkinliği düzenleyen kurumlar sorumludur.
*Çocuk ve Gençlik Etkinlikleri *Onur Yazarı Adnan Özyalçıner Etkinlikleri *Sektörel Etkinlikler
15.30-16.30
Söyleşi: “İrfan Yalçın'ın Romanlarından Gelen Tıkırtılar”
Konuşmacılar: Mahmut Şenol, Özcan Özen
Düzenleyen: h2o Kitap
16.45-17.30
Söyleşi: “Rönesans ve Avrupa'da Din Savaşları”
Konuşmacı: Tekin Sönmez
Düzenleyen: NİS Media
18.00-18.45
Söyleşi: “Bilgi Çağında Tüketici Hakları”
Yöneten: Ruhi Orhan
Konuşmacılar: Aziz Koçal, Mehmet Bülent Deniz, Fuat Engin, Osman İlhan
Düzenleyen: TÜKODER
5 Kasım 2019 Salı
Moda Salonu/12. Salon
10.30-12.30
Atölye: “Yaratıcı Okuma: Harika Bir Uçurtma”
Yürütücü: Tülin Kozikoğlu
Düzenleyen: Bütün Çocuklar Bizim Derneği
*Kapalı etkinliktir.
14.00-16.00
Atölye: “Grup Çalışması: Öğretmenimin Gizli Hayatı”
Yürütücü: Alp Gökalp
Düzenleyen: Bütün Çocuklar Bizim Derneği
*Kapalı etkinliktir.
6 Kasım 2019 Çarşamba
Karadeniz Salonu
11.00-11.45
Söyleşi: “Yapay Zeka ve İnsan Üzerine Bir Roman: Denek E.E.E.”
Konuşmacı: Aslı Der
Düzenleyen: Günışığı Kitaplığı
12.00-12.45
Söyleşi: “Mia ve Şekerli Şeyler”
Konuşmacı: Birsen Ekim Özen
Düzenleyen: Timaş Çocuk
38. ULUSLARARASI İSTANBUL KİTAP FUARI ETKİNLİK PROGRAMI*
2-10 KASIM 2019
*Programın içeriğinden, iptal ve değişikliklerden etkinliği düzenleyen kurumlar sorumludur.
*Çocuk ve Gençlik Etkinlikleri *Onur Yazarı Adnan Özyalçıner Etkinlikleri *Sektörel Etkinlikler
13.00-13.45
Söyleşi: “Bir Masal Olsam”
Konuşmacı: Çiğdem Gündeş
Düzenleyen: Uçanbalık Yayınları
14.00-14.45
Söyleşi: “Bir Bulut’un Ardından”
Konuşmacı: Gülsüm Cengiz
Düzenleyen: Ginko Çocuk
16.30-18.00
Panel: “Türkçenin Kökeni ve 1928 Yazı Devriminin Önemi”
Yöneten: Tekin Sönmez
Konuşmacılar: Veysel Batmaz, Cengiz Gündoğdu, Ceyhun Balcı, Beyazit Kahraman
Düzenleyen: NİS Media
6 Kasım 2019 Çarşamba
Interexpo Salonu
10.30-19.00
“Yayıncı- İllüstratör Buluşması” Düzenleyen: Türkiye Yayıncılar Birliği - TÜYAP
*Kapalı etkinliktir.
6 Kasım 2019 Çarşamba
Heybeliada Salonu
11.00-11.45
Söyleşi: “Çocukla İletişimde Hikaye Anlatıcılığı”
Konuşmacı: Ayşegül Dede
Düzenleyen: Taze Kitap
12.00-12.45
Söyleşi: “Öykümüzün Mihenk Taşları” Konuşmacı: Osman Koca Düzenleyen: Beyan Yayınları
14.30-15.15 Söyleşi: “Yeşilçam’da Bir Ömür”
Konuşmacılar: Müfit Saçıntı, Erhan Tuncer, Yavuz Karakaş
Düzenleyen: Alfa Life
15.30-16.30
Panel: “Edebiyatımızda 50 Kuşağı ve Demirtaş Ceyhun"
Yöneten: Aydan Ay
Konuşmacılar: Kemal Bek, Seyyit Nezir
Düzenleyen: Sis Çanı - Broy Yayınevi
38. ULUSLARARASI İSTANBUL KİTAP FUARI ETKİNLİK PROGRAMI*
2-10 KASIM 2019
*Programın içeriğinden, iptal ve değişikliklerden etkinliği düzenleyen kurumlar sorumludur.
*Çocuk ve Gençlik Etkinlikleri *Onur Yazarı Adnan Özyalçıner Etkinlikleri *Sektörel Etkinlikler
18.00-18.45
Panel: “30. Yılında İnsancıl”
Yöneten: Nurşen Aydoğan
Konuşmacılar: Berrin Taş, Gülay Yeşilipek, Mürvet Yılmaz, Özgüç Güven
Düzenleyen: İnsancıl Dergisi
6 Kasım 2019 Çarşamba
Kınalıada Salonu
11.00-11.20
“İlk Kitabım TÜYAP’ta”
Kitap: Gizemli Tarih Oyunu-Karain’de Taş Çağı
Konuşmacı: Demet Ekmekçioğlu
Düzenleyen: Dinozor Çocuk
12.00-12.20
“İlk Kitabım TÜYAP’ta”
Kitap: Kırmızı Yuvarlağın Bir Hayali Var
Konuşmacı: Özgür Akpolat
Düzenleyen: Timaş Çocuk
13.00-13.20
“İlk Kitabım TÜYAP’ta”
Kitap: Dedem Bir Japon Balığı
Konuşmacı: İnci Özdemir
Düzenleyen: Çınar Yayınları
14.00-14.20
“İlk Kitabım TÜYAP’ta”
Kitap: Kitap Karıncası
Konuşmacı: Sezin Mavioğlu
Düzenleyen: Redhouse Kidz
15.00-15.20
“İlk Kitabım TÜYAP’ta”
Kitap: Dönme Dolap ve Saklambaç
Konuşmacı: Akşın Ceylan Oğuzcan
Düzenleyen: ABM Yayınevi
16.00-16.20
“İlk Kitabım TÜYAP’ta”
Kitap: Kendi Yolunda
Konuşmacılar: Fatma Burçak, Bengüsu Özcan, Gökçe Yavaş, Cansu Özkan, Burak Almaç
Düzenleyen: Kelime Yayınları
38. ULUSLARARASI İSTANBUL KİTAP FUARI ETKİNLİK PROGRAMI*
2-10 KASIM 2019
*Programın içeriğinden, iptal ve değişikliklerden etkinliği düzenleyen kurumlar sorumludur.
*Çocuk ve Gençlik Etkinlikleri *Onur Yazarı Adnan Özyalçıner Etkinlikleri *Sektörel Etkinlikler
17.00-17.20
“İlk Kitabım TÜYAP’ta”
Kitap: Söz ile Ateş Arasında
Konuşmacı: Esma Özlen
Düzenleyen: Şiirden Yayıncılık
6 Kasım 2019 Çarşamba
Moda Salonu/12. Salon
10.30-12.30 Atölye: “Baklanbaus Anlatılıyor, Çocuklar Mitolojiyle Tanışıyor! Bitmeyen Mitoloji”
Yürütücü: Hafize Çınar Güner
Düzenleyen: Bütün Çocuklar Bizim Derneği
*Kapalı etkinliktir.
14.00-16.00
Atölye: “Sunum, Söyleşi, Grup Çalışması: Balaban”
Yürütücü: Şiirsel Taş
Düzenleyen: Bütün Çocuklar Bizim Derneği
*Kapalı etkinliktir.
7 Kasım 2019 Perşembe
Karadeniz Salonu
11.00-11.45
Söyleşi: “Dünya Hayal Kurma Günü”
Konuşmacı: Habib Bektaş
Düzenleyen: TUDEM Yayınları
12.00-12.45
Söyleşi: “Bi Müsaade Bi Sınavım Var"
Konuşmacı: Faruk Öndağ
Düzenleyen: Timaş Yayınları
13.00-14.00
Söyleşi: “Farkındalığın Dili”
Konuşmacı: Atasoy Müftüoğlu
Düzenleyen: Mahya Yayınevi
14.15-15.00
Söyleşi: “İnsanda Çocuk, Edebiyatta Masal Olmak”
Konuşmacılar: Esra Alkan, Esat Korkmaz
Düzenleyen: Varlık Yayınları
38. ULUSLARARASI İSTANBUL KİTAP FUARI ETKİNLİK PROGRAMI*
2-10 KASIM 2019
*Programın içeriğinden, iptal ve değişikliklerden etkinliği düzenleyen kurumlar sorumludur.
*Çocuk ve Gençlik Etkinlikleri *Onur Yazarı Adnan Özyalçıner Etkinlikleri *Sektörel Etkinlikler
15.15-16.00
Söyleş: “Planı Allah Yapar, Merak Etme Hiç, İyi Niyetli Ol Yeter Ki! “
Konuşmacı: Çiğdem Okumuşlar
Düzenleyen: Okumuşlar Yayıncılık
16.15-17.15 Söyleşi: “Mükemmel Bir Çocuk Olur mu?”
Konuşmacı: Fatih Aytaç
Düzenleyen: Lider Yayınları
7 Kasım 2019 Perşembe
Interexpo Salonu
13.00-15.00
“Yayıncı-Freelancer Buluşması”
Yöneten: Sevengül Sönmez
Konuşmacılar: Handan Akdemir (Doğan Novus Yayın Yönetmeni), Nazlı Berivan Ak (April Yayınları Editör), Seda Ersavcı (Çevirmen), Füsun Turcan Elmasoğlu (Tasarımcı)
Düzenleyen: Türkiye Yayıncılar Birliği - TÜYAP
*Kapalı etkinliktir.
16.00-18.30
Ödül Töreni: “Yayınlama Özgürlüğü Ödül Töreni”
Düzenleyen: Türkiye Yayıncılar Birliği
7 Kasım 2019 Perşembe
Marmara Salonu
11.00-11.45
Söyleşi: “Tavşan Dişli Bir Gözlemcinin Notları”
Konuşmacı: Behiç Ak
Düzenleyen: Günışığı Kitaplığı
12.00-12.45
Söyleşi: “Kırılan Kalpler Nereye Gider”
Konuşmacı: Gülşen Arslan Akca
Düzenleyen: Timaş Çocuk
13.00-13.45
Atölye: “Kodlama Atölyesi”
Konuşmacı: Nisa İnci
Düzenleyen: Taze Kitap
*7-12 Yaş
38. ULUSLARARASI İSTANBUL KİTAP FUARI ETKİNLİK PROGRAMI*
2-10 KASIM 2019
*Programın içeriğinden, iptal ve değişikliklerden etkinliği düzenleyen kurumlar sorumludur.
*Çocuk ve Gençlik Etkinlikleri *Onur Yazarı Adnan Özyalçıner Etkinlikleri *Sektörel Etkinlikler
14.00-14.45
Söyleşi: “Oyunbozan Bağırsak - Bağırsak Sağlığı ve CHron Hastalığı”
Konuşmacı: Sibel İnan
Düzenleyen: Ceres Yayınları
15.00-16.00
Ödül Töreni: “Attilâ İlhan Edebiyat Ödülleri Töreni”
Düzenleyen: Attilâ İlhan Edebiyat Vakfı
16.15-17.00
Söyleşi: “Türkiye’nin Deniz Jeopolitiği”
Konuşmacı: Cem Gürdeniz
Düzenleyen: 68'liler Derneği
7 Kasım 2019 Perşembe
Büyükada Salonu
12.00-12.45
Söyleşi: “Faust ile Mephistopheles”
Konuşmacı: Yüksel Pazarkaya
Düzenleyen: TÜYAP
13.00-13.45
Söyleşi: “Bölgemizde Güvenlik ve Demokrasi”
Konuşmacı: Onur Öymen
Düzenleyen: Remzi Kitabevi
15.00-16.00
Panel: “Cemal Süreya Şiirinde Ağaç İmgesinden Kaz Dağları Gerçeğine”
Yöneten: Aydan Ay
Konuşmacılar: Mecit Ünal, Seyyit Nezir
Düzenleyen: Cemal Süreya Kültür Sanat Derneği
16.45-17.45
Söyleşi: “Expat Sofra: Sofra Üzerinden Kadınların Kültürler Arası İletişimi, Yazarlar İle Kitap Okuma ve Söyleşi”
Konuşmacı: Francesca Rosa
Düzenleyen: Alfa Yayınları
18.00-18.45
Söyleşi: “Bana Farketmez”
Konuşmacı: Turhan Güldaş
Düzenleyen: Macaron Yayınevi
38. ULUSLARARASI İSTANBUL KİTAP FUARI ETKİNLİK PROGRAMI*
2-10 KASIM 2019
*Programın içeriğinden, iptal ve değişikliklerden etkinliği düzenleyen kurumlar sorumludur.
*Çocuk ve Gençlik Etkinlikleri *Onur Yazarı Adnan Özyalçıner Etkinlikleri *Sektörel Etkinlikler
7 Kasım 2019 Perşembe
Heybeliada Salonu
11.00-12.00
Söyleşi: “Deniz’in Sıfır Atık Kitabı”
Konuşmacı: Sima Özkan
Düzenleyen: Redhouse Kidz
13.15-14.15
Panel: “Rusya’nın Konuşulmayan Acıları”
Yöneten: Yeşim Çobankent
Konuşmacılar: Vercihan Ziflioğlu, Kazmir Pamir, Nikifor Bilak
Düzenleyen: Belge Yayınları - Kuzey Işığı Yayınları
14.30-15.30
Söyleşi: “Yayıncılıkta 50 Kuşağı: 1950-1960 Arası Yayıncılık ve Yayınevi”
Konuşmacılar: Eray Canberk, Fahri Aral, Erol Üyepazarcı
Düzenleyen: TÜYAP
15.45-16.45
Söyleşi: “Adnan Özyalçıner Öykücülüğü ve Toplumcu Gerçekçilik” Konuşmacılar: Tahir Şilkan, Cengiz Gündoğdu, C. Hakkı Zariç Düzenleyen: Kor Kitap - Manos Kitap
17.00-18.00 Panel: “Türk Edebiyatında Özgürlük Şiirleri” Yöneten: Nükhet Eren Konuşmacılar: Mustafa Köz, Nuray Gök Aksamaz, Aba Müslim Çelik, Hatice Dökmen, Dilruba Nuray Erenler, Nihat Ateş, Nalan Çelik Düzenleyen: Türkiye Yazarlar Sendikası
7 Kasım 2019 Perşembe
Moda Salonu/12. Salon
10.30-12.30
Atölye: “Drama, İllüstrasyon, Yaratıcı Düşünme: Pembe Kuş ile Minik Kurbağa”
Yürütücü: Emre Şimşek
Düzenleyen: Bütün Çocuklar Bizim Derneği
*Kapalı etkinliktir.
14.00-16.00
Atölye: “Matematik Üzerine Söyleşi: İşlem Tamam”
Yürütücü: Toprak Işık
Düzenleyen: Bütün Çocuklar Bizim Derneği
*Kapalı etkinliktir.
38. ULUSLARARASI İSTANBUL KİTAP FUARI ETKİNLİK PROGRAMI*
2-10 KASIM 2019
*Programın içeriğinden, iptal ve değişikliklerden etkinliği düzenleyen kurumlar sorumludur.
*Çocuk ve Gençlik Etkinlikleri *Onur Yazarı Adnan Özyalçıner Etkinlikleri *Sektörel Etkinlikler
8 Kasım 2019 Cuma
Karadeniz Salonu
11.00-11.45
Söyleşi: “Tekerleme, Şekerleme: Sarımsaklanır mı Kedi?”
Konuşmacı: Gülsevin Kıral
Düzenleyen: Günışığı Kitaplığı
12.00-12.45
Söyleşi: “Matematiği Tanısan İnan ki Çok Seveceksin”
Konuşmacı: Toprak Işık
Düzenleyen: TUDEM Yayınları
13.00-13.45
Söyleşi: “İlk Gençlik Öyküleri ve ‘Sen Ne İstersen’”
Konuşmacı: Neslihan Önderoğlu
Düzenleyen: Günışığı Kitaplığı
14.00-14.45
Söyleşi: “Neden Superman Olmaktan Vazgeçtik?”
Konuşmacı: Özel Oytun Türkoğlu
Düzenleyen: A7 Kitap
15.00-16.00
Söyleşi: “Viva La Revolution! Küba Devrimi 60 Yaşında”
Konuşmacılar: Burcu Yılmaz, Çetin Desde
Düzenleyen: Dönüşüm Yayınları
16.15-17.15
Söyleşi: “Yerel Dinamikler ve Çatışma Çözümü’’
Konuşmacılar: E. Fuat Keyman, Ayşe Köse Badur
Düzenleyen: Ayrıntı Yayınları
17.30-18.30
Söyleşi: “Bir Yaşama Pratiği Olarak; HAYSİYET”
Konuşmacılar: Gaye Boralıoğlu, Ömer Faruk, Ümit Kıvanç
Düzenleyen: Altıkırkbeş Yayın
8 Kasım 2019 Cuma
Büyükada Salonu
11.00-11.45
Söyleşi: “Çocuklarla Lozan Antlaşmasının Bir Keşif Yolculuğu Atölye Çalışması”
Konuşmacı: Özden Timurlenk Çelik
Düzenleyen: Lozan Mübadilleri Vakfı
38. ULUSLARARASI İSTANBUL KİTAP FUARI ETKİNLİK PROGRAMI*
2-10 KASIM 2019
*Programın içeriğinden, iptal ve değişikliklerden etkinliği düzenleyen kurumlar sorumludur.
*Çocuk ve Gençlik Etkinlikleri *Onur Yazarı Adnan Özyalçıner Etkinlikleri *Sektörel Etkinlikler
12.00-12.45
Söyleşi: “Kıvılcımdan Aleve, Ege'deki Kuvayı Milliye”
Konuşmacı: Serra Menekay
Düzenleyen: Galeati Yayıncılık
13.15-14.15
Panel: “Gizemin Arkasındaki Dedektifler”
Yöneten: Galip Dursun
Konuşmacılar: Suphi Varım, Çağatay Yaşmut, Yaprak Öz, Işın Beril Tetik
Düzenleyen: Oğlak Yayınları
14.30-15.15
Söyleşi: “II. Abdülhamid'in Kalkınma Hamlesi”
Konuşmacı: Zafer Bilgi
Düzenleyen: Damla Yayınevi
15.30-16.30
Şiir-Dinleti: “Memleket Şiirleri”
Katılımcılar: Ünal Kar, Esme Kati, Alparslan Demirbilek, Elif Reyya Naz, Bedrettin Güreş, Songül Bulut, Kadir Albayrak, Mutanhara Arlı Özkök, Melek Koç, Mübeyyen Sarnıç, Sevilay Çartık
Düzenleyen: Göl Kitap Yayıncılık
16.45-17.45
Panel: “Hasan İzzettin Dinamo 110 Yaşında” Yöneten: Nükhet Eren Konuşmacılar: Murat Tuncel, Aba Müslim Çelik, C. Hakkı Zariç Düzenleyen: Türkiye Yazarlar Sendikası
18.00-18.45
Söyleşi: “Dengbêjlik Geleneğinde Dengbêj Reso ile Dengbêj Şakiro’nun Rolü”
Konuşmacı: İbrahim Şahin
Düzenleyen: Nûbihar
8 Kasım 2019 Cuma
Heybeliada Salonu
11.00-11.45
Söyleşi: “Herkesin Bir Hikayesi Vardır”
Konuşmacı: Miyase Sertbarut
Düzenleyen: TUDEM Yayınları
12.00-12.45
Söyleşi: “Cadılar, Ejderhalar, Periler…”
Konuşmacılar: Hatice Aksüt, Kayra (Keri) Küpçü
Düzenleyen: Sıfırdan Yayınları
38. ULUSLARARASI İSTANBUL KİTAP FUARI ETKİNLİK PROGRAMI*
2-10 KASIM 2019
*Programın içeriğinden, iptal ve değişikliklerden etkinliği düzenleyen kurumlar sorumludur.
*Çocuk ve Gençlik Etkinlikleri *Onur Yazarı Adnan Özyalçıner Etkinlikleri *Sektörel Etkinlikler
13.00-14.00
Söyleşi: “Kent ve Edebiyat Bağlamında Yağma'nın Özelliği”
Konuşmacılar: Kubilay Önal, Ayşegül Tözeren
Düzenleyen: Kor Kitap - Manos Kitap
14.15-15.00
Söyleşi: “Vefailik, Bektaşilik, Kızılbaşlık”
Konuşmacı: Ayfer Karakaya Stump
Düzenleyen: İstanbul Bilgi Üniversitesi Yayınları
15.15-16.15
Panel: “Avrupa’da Türk Edebiyatı”
Yöneten: Zerrin Oktay
Konuşmacılar: Kemal Yalçın, Murat Tuncel, Aynullah Akça, Fevzi Karadeniz, Nihat Kemal Ateş
Düzenleyen: Elfene Dünya Yayıncılık
16.30-17.15
Söyleşi: “Tekerlekli Bir Evim Olsa”
Konuşmacı: Nehir Aydın Gökduman
Düzenleyen: Damla Yayınevi
17.30-18.15
Ödül Töreni: “Tekin Sönmez Dil ve Edebiyat Ödülleri Töreni”
Düzenleyen: NİS Media
8 Kasım 2019 Cuma
Moda Salonu/12. Salon
10.30-12.30
Atölye: “Yaratıcı Okuma: Zuzu Çöplükte”
Yürütücü: Görkem Kantar Arsoy
Düzenleyen: Bütün Çocuklar Bizim Derneği
*Kapalı etkinliktir.
14.00-16.00
Atölye: “Bilim Üzerine Eğlenceli Sohbet: Çılgın Deneyler Kulübü”
Yürütücü: İlter Demirbilek
Düzenleyen: Bütün Çocuklar Bizim Derneği
*Kapalı etkinliktir.
8 Kasım 2019 Cuma
Kalamış Salonu/12. Salon
13.00.13.45
İş’te Kitap
Kitap: Titreşimlerin Büyüsü
Konuşmacı: Devrim Erbil
Düzenleyen: Hümanist Kitap
38. ULUSLARARASI İSTANBUL KİTAP FUARI ETKİNLİK PROGRAMI*
2-10 KASIM 2019
*Programın içeriğinden, iptal ve değişikliklerden etkinliği düzenleyen kurumlar sorumludur.
*Çocuk ve Gençlik Etkinlikleri *Onur Yazarı Adnan Özyalçıner Etkinlikleri *Sektörel Etkinlikler
14.00.14.45
İş’te Kitap
Kitap: Eyvah CEO Doğuruyor
Konuşmacılar: Murat Yeşildere, Leyla Alaton
Düzenleyen: Hümanist Kitap
15.00.15.45
İş’te Kitap
Kitap: Güvenin Kuralları
Konuşmacı: Eyüp Toprak (Great Place to Work)
Düzenleyen: Hümanist Kitap
16.00-16.45
İş’te Kitap
Kitap: Kariyerim Gelecek
Konuşmaclar: Yasemin Sungur, Ece Karaboncuk
Düzenleyen: Hümanist Kitap
17.00-17.45
İş’te Kitap
Kitap: Gönüllülük
Konuşmacı: : İnal Aydınoğlu
Düzenleyen: Hümanist Kitap
9 Kasım 2019 Cumartesi
Karadeniz Salonu
12.00-13.00
Söyleşi: “Bir Yazar Bir Youtuber'la Karşı Karşıya Gelirse”
Konuşmacılar: Hanzade Servi, Gülse Göçer
Düzenleyen: TUDEM Yayınları
13.15-14.15
Panel: “Bizim 80'lerimiz”
Yöneten: Selnur Aysever
Konuşmacılar: Akın Birdal, Nazım Alpman
Düzenleyen: A7 Kitap
14.30-15.30
Söyleşi: “Doğan Kitap 20. Yaşında”
Yöneten: Cem Erciyes
Konuşmacılar: Canan Tan, Nermin Bezmen, İsmail Güzelsoy, Enver Aysever, Yavuz Ekinci
Düzenleyen: Doğan Kitap
15.45-16.45
Söyleşi: “Gençlikte Defalarca Kaybolmak”
Konuşmacılar: Behçet Çelik, Gaye Boralıoğlu, Ahmet Büke, Müren Beykan
Düzenleyen: Günışığı Kitaplığı
38. ULUSLARARASI İSTANBUL KİTAP FUARI ETKİNLİK PROGRAMI*
2-10 KASIM 2019
*Programın içeriğinden, iptal ve değişikliklerden etkinliği düzenleyen kurumlar sorumludur.
*Çocuk ve Gençlik Etkinlikleri *Onur Yazarı Adnan Özyalçıner Etkinlikleri *Sektörel Etkinlikler
17.00-18.00
Şiir-Dinleti
Katılımcı: Ahmet Telli
Düzenleyen: Everest Yayınları
9 Kasım 2019 Cumartesi
Interexpo Salonu
12.45-13.45
Söyleşi: “Göçler, Sürgünler ve Edebiyat”
Konuşmacılar: Ümit Yaşar Gözüm, Yakup Ömeroğlu
Düzenleyen: TÜYAP
14.00-14.45
Söyleşi: “Bir Zaman Birimi Olarak Şimdi”
Konuşmacı: Murathan Mungan
Düzenleyen: Metis Yayınları
15.00-16.00
Söyleşi: “Dört Sınav: Cesaret, Sağlık, İlişkiler, Bolluk”
Konuşmacı: Bülent Gardiyanoğlu
Düzenleyen: Destek Yayınları
16.15-17.15
Panel: “Devran'ı Konuşmak”
Yöneten: Ümit Kıvanç
Konuşmacılar: Gaye Boralıoğlu, Ercan Kesal, Çimen Günay Erkol
Düzenleyen: İletişim Yayınları
17.30-18.30
Söyleşi: “Duygusal Boşluk”
Konuşmacı: Nevzat Tarhan
Düzenleyen: Timaş Yayınları - Nesil Yayınları
9 Kasım 2019 Cumartesi
Marmara Salonu
12.00-12.45
Söyleşi: “Dede Korkut'un 13. Boyu”
Konuşmacı: Metin Ekici
Düzenleyen: Ötüken Neşriyat
13.00-14.00
Söyleşi-Dinleti: “İstanbul Şarkıları: Şehrin Müzikli Tarihinde Kazı Çalışmaları”
Konuşmacılar: Gökhan Akçura, Cemal Ünlü
Düzenleyen: Oğlak Yayınları
38. ULUSLARARASI İSTANBUL KİTAP FUARI ETKİNLİK PROGRAMI*
2-10 KASIM 2019
*Programın içeriğinden, iptal ve değişikliklerden etkinliği düzenleyen kurumlar sorumludur.
*Çocuk ve Gençlik Etkinlikleri *Onur Yazarı Adnan Özyalçıner Etkinlikleri *Sektörel Etkinlikler
14.15-15.00
Söyleşi: “Tarih Bilinci Demokratikleşmeyi Nasıl Etkiliyor?
Konuşmacı: Erdoğan Aydın
Düzenleyen: Literatür Yayınları
15.15-16.15
Söyleşi: “Ekonominin Temelleri ve Türkiye”
Konuşmacı: Mahfi Eğilmez
Düzenleyen: Remzi Kitabevi
16.30-17.30
Söyleşi: “Ölümünün 20. Yılında Fakir Baykurt ve Anadolu Rönesansı “
Konuşmacılar: Işık Baykurt, Alper Akçam
Düzenleyen: Literatür Yayınları
17.45-18.30
Söyleşi: “Sancak İstiklal”
Konuşmacı: Mehmet Işık
Düzenleyen: Yediveren Yayınları
9 Kasım 2019 Cumartesi
Büyükada Salonu
12.00-12.45
Söyleşi: “Bülent Şenver ile Ayşe Kulin Sohbeti: Herkese Her Yerde Kitap”
Konuşmacılar: Bülent Şenver, Ayşe Kulin
Düzenleyen: Herkese Kitap Vakfı
13.00-13.45
Söyleşi: “Kayıların Muhteşem Yürüyüşü”
Konuşmacı: Ahmet Şimşirgil
Düzenleyen: Timaş Yayınları
14.00-14.45
Söyleşi: “Okumak, Yazmak ve Çevirmek”
Konuşmacı: Selim Temo
Düzenleyen: Alfa Yayınları
15.00-15.45
Söyleşi: “Benim Penceremden”
Konuşmacı: Bekir Develi
Düzenleyen: Mavi Ağaç
16.00-17.00
Söyleşi: “Dehşet Gecesi'nden Kesik Baş'a Türk Edebiyatında Korkunun Ayak Sesleri”
Konuşmacılar: Işın Beril Tetik, Demokan Atasoy, Galip Dursun
Düzenleyen: Oğlak Yayınları
38. ULUSLARARASI İSTANBUL KİTAP FUARI ETKİNLİK PROGRAMI*
2-10 KASIM 2019
*Programın içeriğinden, iptal ve değişikliklerden etkinliği düzenleyen kurumlar sorumludur.
*Çocuk ve Gençlik Etkinlikleri *Onur Yazarı Adnan Özyalçıner Etkinlikleri *Sektörel Etkinlikler
17.15-18.15
Panel: “Çığırından Çıkmış Bir Dünya: Sürdürülemeyen Kapitalizm ve Alternatifler”
Yöneten: Yeşim Dinçer
Konuşmacılar: Fikret Başkaya, Alp Altınörs
Düzenleyen: Yordam Kitap
18.30-19.30
Panel: “Hukukun Araçsallaştırılması”
Yöneten: Rasim Şişman
Konuşmacılar: Turgay Keskin, İsmail Emre Telci
Düzenleyen: Sosyal Demokrasi Vakfı
9 Kasım 2019 Cumartesi
Heybeliada Salonu
12.00-13.00
Söyleşi: “Türk Edebiyatına İçerden Bakış”
Konuşmacılar: İsmail Güzelsoy, Erkmen Özbıçakçı, Altay Öktem
Düzenleyen: Doğan Kitap
13.15-14.00
Söyleşi: “Edebiyat, İklim Felaketi Ve Çevrecilik: “Köpekli Çocuklar Gecesi”
Konuşmacılar: Oya Baydar, Ömer Madra, Turhan Günay
Düzenleyen: Can Yayınları
14.15-15.00
Söyleşi: “Ülkenin Üniversite Müzesi: İstanbul Resim ve Heykel Müzesi”
Konuşmacı: Vasıf Kortun
Düzenleyen: Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi
15.15-16.00
Söyleşi: “Sevgili Arsız Ölüm’ün 35. Yılı”
Konuşmacılar: Hakan Emre Ünal, Latife Tekin, Melike Koçak, Nezaket Erden, Oylum Yılmaz
Düzenleyen: Can Yayınları
16.15-17.15
Söyleşi: “Diyarbakır’ın Belleğini Yazıyla Tutmak”
Konuşmacılar: Mıgırdiç Margosyan, Şeyhmus Diken, Silva Özyerli
Düzenleyen: Aras Yayıncılık
17.30-18.30
Söyleşi: “Adnan Özyalçıner Öykücülüğünde İstanbul Manzaraları ve İnsan İlişkileri”
Konuşmacılar: Nalan Çelik, Sibel Öz, C. Hakkı Zariç, Arife Kalender
Düzenleyen: Manos Kitap
38. ULUSLARARASI İSTANBUL KİTAP FUARI ETKİNLİK PROGRAMI*
2-10 KASIM 2019
*Programın içeriğinden, iptal ve değişikliklerden etkinliği düzenleyen kurumlar sorumludur.
*Çocuk ve Gençlik Etkinlikleri *Onur Yazarı Adnan Özyalçıner Etkinlikleri *Sektörel Etkinlikler
18.45-19.30
Söyleşi: “Adnan Özyalçıner ile Fotoğraf Eşliğinde Sohbet”
Konuşmacılar: Lütfi Özgünaydın, Adnan Özyalçıner
Düzenleyen: Manos Kitap
9 Kasım 2019 Cumartesi
Kınalıada Salonu
12.00-12.20
“İlk Kitabım TÜYAP’ta”
Kitap: Benimle Yan
Konuşmacı: Beyza Özaydın
Düzenleyen: Epsilon Yayınevi
13.00-13.20
“İlk Kitabım TÜYAP’ta”
Kitap: Maksatlı Tesadüfler
Konuşmacı: Samet Atasoy
Düzenleyen: İthaki Yayınları
14.00-14.20
“İlk Kitabım TÜYAP’ta”
Kitap: Yahya Kemal ve Nazım Hikmet
Konuşmacı: İsmail Birateş
Düzenleyen: Remzi Kitabevi
15.00-15.20
“İlk Kitabım TÜYAP’ta”
Kitap: Gölgede Yanmak
Konuşmacı: Erkmen Özbıçakçı
Düzenleyen: Doğan Kitap
15.30-15.50
“İlk Kitabım TÜYAP’ta”
Kitap: Babamın Masalı-Bir Osmanlı Kadınının İlk Yolculuğu
Konuşmacı: Tülay Uluser
Düzenleyen: Oğlak Yayınları
16.00-16.20
“İlk Kitabım TÜYAP’ta”
Kitap: Salome
Konuşmacı: Orçun Zeren
Düzenleyen: A7 Kitap
38. ULUSLARARASI İSTANBUL KİTAP FUARI ETKİNLİK PROGRAMI*
2-10 KASIM 2019
*Programın içeriğinden, iptal ve değişikliklerden etkinliği düzenleyen kurumlar sorumludur.
*Çocuk ve Gençlik Etkinlikleri *Onur Yazarı Adnan Özyalçıner Etkinlikleri *Sektörel Etkinlikler
17.00-17.20
“İlk Kitabım TÜYAP’ta”
Kitap: Fısıldayan Masallar
Konuşmacı: Alev Topal
Düzenleyen: Sıfırdan Yayınları
17.30-17.50
“İlk Kitabım TÜYAP’ta”
Kitap: İçindeki Mucize
Konuşmacı: Anıl Şehirlioğlu
Düzenleyen: Yediveren Yayınları
9 Kasım 2019 Cumartesi
Kalamış Salonu/12. Salon
12.00-12.45
Söyleşi: “Acil Demokrasi”
Konuşmacılar: İbrahim Kaboğlu, Ercan Karakaş, Yunus Emre
Düzenleyen: Tekin Yayınevi
13.00-14.00
Söyleşi: “Romandan Sahneye”
Konuşmacılar: Ercüment Cengiz, Nedim Saban
Düzenleyen: Everest Yayınları
14.15-15.00
Söyleşi: “Nereye Gidiyorsun?”
Konuşmacı: Aret Vartanyan
Düzenleyen: A7 Kitap
15.15-16.00
Söyleşi: “Yüzünden Yollar Çıkardım”
Konuşmacı: Akgün Akova
Düzenleyen: Kara Karga Yayınları
16.15-17.00
Söyleşi: “Asla Vazgeçmedim”
Konuşmacı: Alişan Kapaklıkaya
Düzenleyen: Yediveren Yayınevi
17.15-18.15
Panel: “Çocuklar Okudukça”
Konuşmacılar: Sedat Sever, Selahattin Dilidüzgün
Düzenleyen: TUDEM Yayınları
38. ULUSLARARASI İSTANBUL KİTAP FUARI ETKİNLİK PROGRAMI*
2-10 KASIM 2019
*Programın içeriğinden, iptal ve değişikliklerden etkinliği düzenleyen kurumlar sorumludur.
*Çocuk ve Gençlik Etkinlikleri *Onur Yazarı Adnan Özyalçıner Etkinlikleri *Sektörel Etkinlikler
9 Kasım 2019 Cumartesi
Moda Salonu/12. Salon
12.00-12.45
Söyleşi: “Yeni Dünya Düzeninde Gıda, Su, İlaç, Bomba”
Konuşmacı: Ramazan Kurtoğlu
Düzenleyen: Destek Yayınları
13.00-13.45
Söyleşi: “Çürük Elmalar, Masum Mahkumlar”
Konuşmacı: Sevil Atasoy
Düzenleyen: Doğan Kitap
14.00-14.45
Söyleşi: “İlişkilerde Denge”
Konuşmacı: Gülseren Budayıcıoğlu
Düzenleyen: Remzi Kitabevi
15.00-16.00
Söyleşi: “Hayatta ve Edebiyatta Çocuk Kahramanlar”
Konuşmacılar: Nihan Kaya, Ayça Güçlüten
Düzenleyen: İthaki Yayınları
16.15-17.15
Söyleşi: “Kurgu ve Yazıdan Sonra: İlk Kitabın Hikâyesi”
Konuşmacılar: Meliha Yıldırım, Ayşenur Tanrıverdi, Özgür Kayım, Özcan Özen
Düzenleyen: h2o Kitap
17.30-18.30
Söyleşi: “Türklerin Anadolu'ya Açılan Kapısı Malazgirt”
Konuşmacı: Sara Gürbüz
Düzenleyen: Damla Yayınevi
18.45-19.30
Söyleşi: “Darbeler ve Medya”
Konuşmacı: Selcan Taşçı
Düzenleyen: Galeati Yayıncılık
9 Kasım 2019 Cumartesi
Kandilli Salonu/12. Salon
13.00-13.45
İş’te Kitap
Kitap: Dijital Yerliler
Konuşmacı: Zeynep Dereli
Düzenleyen: Hümanist Kitap
38. ULUSLARARASI İSTANBUL KİTAP FUARI ETKİNLİK PROGRAMI*
2-10 KASIM 2019
*Programın içeriğinden, iptal ve değişikliklerden etkinliği düzenleyen kurumlar sorumludur.
*Çocuk ve Gençlik Etkinlikleri *Onur Yazarı Adnan Özyalçıner Etkinlikleri *Sektörel Etkinlikler
14.00-14.45
İş’te Kitap
Kitap: Liderliğin 1001 Hali & Anlamlı Liderlik
Konuşmacı: Mehmet Yıldırım Özel
Düzenleyen: Hümanist Kitap
15.00-15.45
İş’te Kitap
Kitap: Yönetmeyi Yönetmek
Konuşmacı: Selen Kocabaş
Düzenleyen: Hümanist Kitap
16.00-16.45
İş’te Kitap
Kitap: İnsanlık Sendromu
Konuşmacı: Alp Sirman
Düzenleyen: Hümanist Kitap
17.00-17.45
İş’te Kitap
Kitap: Kendimi Özledim, Çalışan Anneler için Dönüşüm Rehberi
Konuşmacı: Şirin Yelmen Oktar
Düzenleyen: Hümanist Kitap
10 Kasım 2019 Pazar
Karadeniz Salonu
13.00-14.00
Söyleşi-Video Konferans: “21. Yüzyılda Lev Troçki ve Sosyalizm”
Konuşmacı: David North
Düzenleyen: Mehring Yayıncılık
14.15-15.00
Söyleşi: “Çırpınıp İçinde Döndüğüm Dünya: Yeni Şiirler - Eski Türküler”
Konuşmacılar: Şükrü Erbaş, Metin Karausta
Düzenleyen: Kırmızı Kedi Yayınevi
15.15-16.45
Cevdet Kudret Edebiyat Ödül Töreni
Panel: “Roman, Nereye Kadar?”
Yöneten: Handan İnci
Konuşmacılar: Fatih Altuğ, Oğuz Demiralp, Asuman Kafaoğlu Büke, İbrahim Yıldırım
Düzenleyen: Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi - TÜYAP
38. ULUSLARARASI İSTANBUL KİTAP FUARI ETKİNLİK PROGRAMI*
2-10 KASIM 2019
*Programın içeriğinden, iptal ve değişikliklerden etkinliği düzenleyen kurumlar sorumludur.
*Çocuk ve Gençlik Etkinlikleri *Onur Yazarı Adnan Özyalçıner Etkinlikleri *Sektörel Etkinlikler
10 Kasım 2019 Pazar
Interexpo Salonu
12.00-13.00
Söyleşi: “Aşkın Halleri”
Konuşmacılar: Tezcan Durna, Özcan Durna
Düzenleyen: UM:AG
13.15-14.00
Söyleşi: “Keşfeden Beyin”
Konuşmacı: Sinan Canan
Düzenleyen: Tuti Kitap
14.15-15.00
Söyleşi: “İnsan İnşasında Edebiyat”
Konuşmacı: Bahadır Yenişehirlioğlu
Düzenleyen: Timaş Yayınları
15.15-16.00
Söyleşi: “Velhasıl… Edebiyat, Sinema ve Hayata Dair”
Konuşmacı: Ercan Kesal
Düzenleyen: İletişim Yayınları
10 Kasım 2019 Pazar
Marmara Salonu
12.00-12.45
Söyleşi: “Mutluluk Kürleri”
Konuşmacı: Ümit Aktaş
Düzenleyen: Hayy Kitap
13.00-13.45
Söyleşi: “Atatürk'ün İzinde”
Konuşmacı: Aytül Akal
Düzenleyen: Uçanbalık Yayınları
14.00-15.00
Söyleşi: “Devrimci Mustafa Kemal”
Konuşmacılar: Enver Aysever, Mustafa Hoş, Mustafa Kemal Erdemol, Orhan Gökdemir
Düzenleyen: A7 Kitap
15.15-16.15
Söyleşi: “Edebiyatımızdan Unutulmaz Portreler”
Konuşmacı: Mehmet Nuri Yardım
Düzenleyen: Damla Yayınevi
38. ULUSLARARASI İSTANBUL KİTAP FUARI ETKİNLİK PROGRAMI*
2-10 KASIM 2019
*Programın içeriğinden, iptal ve değişikliklerden etkinliği düzenleyen kurumlar sorumludur.
*Çocuk ve Gençlik Etkinlikleri *Onur Yazarı Adnan Özyalçıner Etkinlikleri *Sektörel Etkinlikler
16.30-17.30
Söyleşi: “21. Yüzyıl ve Atatürk Devrimleri”
Konuşmacı: Erol Mütercimler
Düzenleyen: Alfa Yayınları
10 Kasım 2019 Pazar
Büyükada Salonu
12.00-13.00
Söyleşi: “Kirpi Mesafesi, Sevgi Mesafesi”
Konuşmacılar: Hakan Akdoğan, Demet Çaltepe
Düzenleyen: Eksik Parça Yayınları
13.15-14.00
Söyleşi: “Nigahdar”
Konuşmacı: Başak Sayan
Düzenleyen: İnkılap Yayınları
14.15-15.15
Söyleşi: “Yazar Arşivleri Olmasaydı? Tanpınar, Sabahattin Ali, Leyla Erbil Arşivleri"
Konuşmacılar: Handan İnci, Olcay Akyıldız, Sevengül Sönmez
Düzenleyen: Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi
15.30-16.15
Söyleşi: “Kuantum ve Picasso”
Konuşmacı: Esat Korkmaz
Düzenleyen: Pencere Yayınları
16.30-17.30
Panel: “Ceyhun Atuf Kansu’nun Doğumunun 100. Yılı - Şiirin Evrenselliği”
Yöneten: Işık Kansu
Konuşmacılar: Cengiz Bektaş, Salih Bolat, Turgay Fişekçi
Düzenleyen: TÜYAP
10 Kasım 2019 Pazar
Heybeliada Salonu
12.00-12.45
Söyleşi: “Mutluluk Virüsü - Dikkat! Söyleşi ile Bulaşır!”
Konuşmacı: Hale Caneroğlu
Düzenleyen: Destek Yayınları
13.00-13.45
Söyleşi: “Adnan Özyalçıner'den Üç Öykü”
Seslendiren: Gülsen Tuncer
Düzenleyen: Türkiye Yazarlar Sendikası
38. ULUSLARARASI İSTANBUL KİTAP FUARI ETKİNLİK PROGRAMI*
2-10 KASIM 2019
*Programın içeriğinden, iptal ve değişikliklerden etkinliği düzenleyen kurumlar sorumludur.
*Çocuk ve Gençlik Etkinlikleri *Onur Yazarı Adnan Özyalçıner Etkinlikleri *Sektörel Etkinlikler
14.00-15.00
Söyleşi: “Salondaki En Kötü Koltuk”
Konuşmacılar: Erbatur Ergenekon, Murat Murathanoğlu
Düzenleyen: Can Yayınları
15.15-16.00
Şiir-Dinleti
Düzenleyen: Aydili Sanat Derneği
16.15-17.15
Panel: “Sargun Tont ile Bilim ve Edebiyat”
Yöneten: Ferhat Sarı
Konuşmacı: Sargun A. Tont
Düzenleyen: Ginko Bilim
10 Kasım 2019 Pazar
Kınalıada Salonu
13.00-13.20
“İlk Kitabım TÜYAP’ta”
Kitap: Yaklaşık Kırk Çöp
Konuşmacı: Önsel Külük
Düzenleyen: Eksik Parça Yayınları
14.00-14.20
“İlk Kitabım TÜYAP’ta”
Kitap: Ava Hava
Konuşmacı: Ayşegül Ilgaz
Düzenleyen: Destek Yayınları
15.00-15.20
“İlk Kitabım TÜYAP’ta”
Kitap: Deli Behice / Ardahan Öyküleri
Konuşmacı: Engin Kasap
Düzenleyen: Tunç Yayıncılık
16.00-16.20
“İlk Kitabım TÜYAP’ta”
Kitap: Palas Pandıras
Konuşmacı: Hande Aydın
Düzenleyen: Şule Yayınları
17.00-17.20
“İlk Kitabım TÜYAP’ta”
Kitap: Kalbimi Geri Verir misin?
Konuşmacı: Melekber Deniz
Düzenleyen: Pika Yayın
38. ULUSLARARASI İSTANBUL KİTAP FUARI ETKİNLİK PROGRAMI*
2-10 KASIM 2019
*Programın içeriğinden, iptal ve değişikliklerden etkinliği düzenleyen kurumlar sorumludur.
*Çocuk ve Gençlik Etkinlikleri *Onur Yazarı Adnan Özyalçıner Etkinlikleri *Sektörel Etkinlikler
18.00-18.20
“İlk Kitabım TÜYAP’ta”
Kitap: Anelya
Konuşmacı: Melek Koç
Düzenleyen: Göl Kitap Yayıncılık
10 Kasım 2019 Pazar
Moda Salonu/12. Salon
11.00-11.45
Söyleşi: “Duygusal Zeka ve Liderlik”
Konuşmacı: Ayhan Özkan
Düzenleyen: Pegem Akademi
12.00-12.45
Söyleşi: “Mükemmel Babandır “
Konuşmacı: Özden Öz Uslu
Düzenleyen: İstek Yayınları
13.00-13.45
İş’te Kitap
Kitap: Yeni İnsan Yeni Lider
Konuşmacı: Yiğit Oğuz Duman
Düzenleyen: Hümanist Kitap
14.00-14.45
İş’te Kitap
Kitap: 50 Soruda Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri
Konuşmacı: Işın Çelebi
Düzenleyen: Hümanist Kitap
15.00-15.45
İş’te Kitap
Kitap: Olaylarla Türkiye Ekonomisi
Konuşmacılar: Emre Alkin, Yalın Alpay
Düzenleyen: Hümanist Kitap
16.00-16.45
İş’te Kitap
Kitap: Mustafa Kemal Atatürk’ün Liderlik Sırları
Konuşmacı: Adnan Nur Baykal
Düzenleyen: Hümanist Kitap
17.00-17.45
İş’te Kitap
Kitap: Ballı Fındık
Konuşmacı: Güven Borça
Düzenleyen: Hümanist Kitap
38. ULUSLARARASI İSTANBUL KİTAP FUARI ETKİNLİK PROGRAMI*
2-10 KASIM 2019
*Programın içeriğinden, iptal ve değişikliklerden etkinliği düzenleyen kurumlar sorumludur.
*Çocuk ve Gençlik Etkinlikleri *Onur Yazarı Adnan Özyalçıner Etkinlikleri *Sektörel Etkinlikler
10 Kasım 2019 Pazar
Kalamış Salonu/12. Salon
11.00-11.45
Söyleşi: “Gri Hayaller Yolculuğu”
Konuşmacı: Gri Koç
Düzenleyen: Yüksek Başarı Yayınları
12.30-13.15
Söyleşi: “1919’ın 100. Yılında Milli Demokratik Devrim “
Konuşmacı: E. Cüneyt Akalın
Düzenleyen: 68'liler Derneği
13.30-14.30
Söyleşi: “Bir Ömürdür Mücadele: Sennur Sezer ve Adnan Özyalçıner”
Konuşmacılar: Mustafa Köz, Sedef Erdal, Seyit Aslan
Düzenleyen: Manos Kitap - Gıda-İş Sendikası
14.45-15.30
Söyleşi: “Talan İçin Bir Sohbet”
Konuşmacı: İlay Bilgili
Düzenleyen: Monokl Yayınları
15.45-16.30
Söyleşi: “Sivil Darbe”
Konuşmacı: Ataol Behramoğlu
Düzenleyen: Tekin Yayınevi
16.45-17.30
Söyleşi: “Kamuran Şipal’in Anısına: Kafka ve Utanç”
Konuşmacı: Ahmet Sarı
Düzenleyen: Cem Yayınevi
10 Kasım 2019 Pazar
Kandilli Salonu /12. Salon
15.00-15.45
Söyleşi: “İstanbul’u Okuyorum Projesi Okuma Kültürü Konferansı”
Konuşmacı: Baki Asiltürk
Düzenleyen: İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü