Ataşehir Belediyesi'nden 'rüşvet' iddialarına yanıt: Başsavcılığa gereği için müracaat edildi

Ataşehir Belediyesi sosyal medyada yer alan rüşvet iddiaları hakkında açıklama yaptı. Açıklamada iddialara kaynak olan videoda yer alan kurum çalışanının işine son verildiği belirtildi.

Ataşehir Belediyesi, sosyal medyada yer verilen ve 'rüşvet' iddiaları ile birlikte servis edilen görüntülere ilişkin açıklama yaptı.

Açıklamada, görüntü içeriğinin gerçekliği konusunda inceleme başlatıldığı, görüntülerde yer alan kurum çalışanının görevine son verildiği, ayrıca başsavcılığa suç duyurusunda bulunulduğu bildirildi.

Ataşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklama şöyle:

"Bir kısım sosyal medya ile basın kurumlarında çıkan, kurumumuzun bir çalışanı hakkında paylaşılan görüntülere dair bilgi sahibi olunması üzerine, görüntülerde yer alan içeriğin neye ilişkin olduğu ve gerçek olup olmadığı konusunda, Başkanlık emriyle Teftiş Kurulu Müdürlüğümüzce inceleme/soruşturma başlatılmış olup, Başkanlığımızca bu kişinin görevine son verilmiştir.

Haberlerdeki görüntülere dair kurumumuz tarafından İstanbul Anadolu Başsavcılığı’na gereği için müracaat edilmiş olup, konu hakkında gerekli tüm hassasiyet özenle gösterilmektedir."

Ataşehir Belediyesi'nden 'rüşvet' iddialarına yanıt: Başsavcılığa gereği için müracaat edildi - Resim : 1

Kaynak: ANKA

Etiketler
Ataşehir Rüşvet Savcı