İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, 30’ncu ilçe belediyesi ziyaretini Fatih’e yaptı.

Fatih Belediye Başkanı Ergün Turan, tarafından bina girişinde karşılanan İmamoğlu, belediye ziyaretleri yapmanın keyfini yaşadığını belirterek, “Çünkü, her belediyede bir şeyler öğreniyorum. Uyarılar, öneriler alıyoruz; bu çok kıymetli. Belediye Başkan’ımızın Fatih’le ilgili sürece dair beklentilerini, geçmişten bugüne olan birtakım tespitlerini, hatta daha geniş manada kendi tecrübelerine dayalı olarak da ne varsa, hem kendini hem heyetini dinleyeceğiz. Bir 15 gün içinde de kalan belediyelerimizi ziyaret edip süreci bitireceğiz. Bölge masalarının da çalışmasıyla beraber, uyumlu bir Büyükşehir ve 39 belediye sürecini İstanbul’a yaşatmak istiyoruz. Her belediye başkanımızla güzel işler yapmak dileğimizdir” dedi.

TURAN’DAN TEŞEKKÜR

İmamoğlu ve ekibine ziyaretlerinden dolayı teşekkür eden Turan da “Fatih Belediye’miz, merkez belediye. ‘İstanbul’ olarak addedilen yer burası. Tarihsel süreçte ‘Suriçi’ olarak addedilen Fatih bölgesi. Büyükşehir Belediye’mizi de mekan olarak misafir eden yer burası. Bu çerçevede turizmin, ticaretin, buradaki yaşamın birçok aktarma noktasının merkezi. Büyükşehir Belediye’mizle, geçmişte olduğu gibi, ilçe belediyemizin gayet iyi ilişkileri vardı. Tabi siyasal farklılıklar var; ama hizmetin devamlılığı açısından inanıyorum ki, bu dönemde de Sayın İBB Başkanı’mızla aynı çerçevede, iyi niyetli, millete hizmet ekseninde hizmet edeceğiz” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından, İBB ve Fatih Belediyesi ekipleri, ilçenin sorunlarının ele alınacağı sunum salonuna geçti. İmamoğlu ve Turan, yaklaşık 2 saat süren sunumun ardından İBB tarafından Fatih ilçesi sınırlarında bulunan Yenikapı Etkinlik Alanı’nda bulunan 2 futbol sahasında incelemelerde bulundu.