Fabrikada propaganda yapan MHP'li vekile 'altılı masaya oy vereceğim' diyen işçi, işten atıldı

MHP'li Feti Yıldız, İstanbul'daki Beşler Sucuk Fabrikası'nda CHP'nin PKK ile iş birliği yaptığını söyledi. İtiraz eden kadın işçi iddiaya göre zorla kağıt imzalatılarak tazminatsız olarak işten çıkarıldı.

Fabrikada propaganda yapan MHP'li vekile 'altılı masaya oy vereceğim' diyen işçi, işten atıldı

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Feti Yıldız'ın, seçim çalışması için gittiği fabrikada yaptığı konuşmada, Yıldız'ın kullandığı ifadelere itiraz eden bir kadın işçi fabrika yöneticileri tarafından istifaya zorlandı.

Serbestiyet'ten Kaan Göktaş'ın haberine göre, MHP'li Yıldız, MHP’li Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz ile birlikte Silivri’de bulunan Beşler Sucuk Fabrikası’na gitti.

"'CHP, PKK İLE İŞBİRLİĞİ YAPIYOR' DEDİ"

Yıldız, fabrika yemekhanesinde toplanan işçilere bir konuşma yaptı ve CHP ile PKK'nin iş birliği yaptığını ileri sürdü. İşçiler arasında bulunan Y.Ç. isimli kadın, MHP’li milletvekili adayının söylediklerine itiraz etti.

Toplantının ardından Beşler firmasının yetkilileri iddiaya göre Y.Ç.'ye kendi isteğiyle istifa ettiğine dair evrakı zorla imzalattı. Y.Ç. bu nedenle tazminatsız işten çıkartılmış oldu. CHP Silivri İlçe Başkanı Berker Esen olaydan haberdar olduklarını ve genç kadınla iletişime geçtiklerini belirtti.

"İSTİFA ETMİŞİM GİBİ KAĞIT İMZALATTILAR"

Y.Ç. o gün tüm çalışanların talimatla yemekhaneye indirildiğini ve kendilerine "MHP’li milletvekili gelecek, geldiğinde hepiniz ayağa kalkıp alkışlayacaksınız" diye talimat verildiğini belirterek şunları anlattı:

"Önce Volkan Yılmaz konuştu. Sonra Feti Yıldız söz aldı. Kemal Kılıçdaroğlu’nun ekonomi ile ilgili vaatlerini eleştirdi ve yalan söylediğini iddia etti. ‘CHP, PKK ile işbirliği yapıyor’ dedi. Ben de söz istedim, önce vermedi, ısrar edince bana söz verdi, ‘Sayın vekilim siz son zamanlarda hiç kasaba gittiniz mi?’ dedim, ‘Gitmedim’ dedi, ‘Gitmediğiniz için bilmiyorsunuz her şey ateş pahası’ dedim. Gündemdeki soğan olayından bahsettim, kuru soğanı biz yiyoruz, Cumhurbaşkanı Anzer balı yiyor dedim. Ben Tokatlıyım, Aleviyim, bizlerin sürekli terörist muamelesi görmesinden bıktık artık dedim. Oyumu Altılı Masa’ya vereceğimi söyledim. Toplantıdan sonra vekil bana bakarak ‘yolunuz açık olsun’ dedi, ne demek istediğini anlamadım, ‘sizin de yolunuz açık olsun’ dedim. Hemen sonrasında idareden aradılar, ‘defol git bizi rezil ettin’ dediler. Ertesi gün insan kaynakları ‘yönetim kurulu seni çıkarmaya karar verdi’ dedi, bana istifa etmişim gibi kâğıt imzalattılar, tazminatımı ve haklarımı vermediler. Bir çocuğum daha aynı fabrikada çalışıyor, bir oğlum askerde, hasta anneme bakıyorum, onu da çıkaracaklar diye korkuyorum.”

Olayın duyulmasının ardından İBB Kariyer Ofisi yetkililerinin Y.Ç. ile iletişime geçerek kendisine yeni bir iş imkânı sundukları öğrenildi.

Etiketler
PKK İstanbul CHP Altılı masa