Gülşen'in avukatından açıklama: Oğluna 'Annen hapiste' diyemedik; revir kapalıydı, iki gün baş ağrısıyla kıvrandı

'Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik' suçlamasıyla tutuklanan Gülşen'in avukatı Altın Mirmir, sanatçının oğluna annesinin hapiste olduğunu söyleyemediklerini kaydetti. Hukukçu, 'cezaevinde özel muamele' iddiasına da yanıt verdi.

Gülşen'in avukatından açıklama: Oğluna 'Annen hapiste' diyemedik; revir kapalıydı, iki gün baş ağrısıyla kıvrandı

Gitaristine "İmam hatipte okumuş daha önce kendisi, sapıklığı oradan geliyor" şeklindeki sözlerle takıldığı için 'halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik' suçlamasıyla tutuklanan Gülşen'le ilgili bugün karar verilecek.

İtiraz dilekçesini 3 gün içinde değerlendirmek zorunda olan mahkeme heyeti, bugün ya sanatçının 'tutukluluğuna devam' kararı verecek ya da serbest bırakacak.

Habertürk gazetesi yazarı Nagehan Alçı, sanatçının avukatı Altın Mirmir'le yaptığı görüşmenin detaylarını aktardı:

"(...) Altın Hanım ve oğlu genç hukukçu, Avukat Emek Emre sanatçıyı ziyarete cezaevine gitmişlerdi ve ben aradığımda Gülşen’in yanından henüz ayrılmışlardı.

'OĞLUNA ANNESİNİN HAPİSTE OLDUĞUNU SÖYLEYEMEDİK'

'Morali nasıl?' diye sordum şöyle yanıtladı Mirmir: 'Güçlü olmaya çalışıyor, moralini yüksek tutuyor ancak çok zor. En zoru ne biliyor musunuz Nagehan Hanım? 5 yaşındaki oğlu Azur Benan’dan ayrı kalmak. O daha çok küçük, devamlı annesini soruyor, henüz söyleyemedik annesinin hapiste olduğunu. Böyle bir şey nasıl söylenir Nagehan Hanım.'

Laikçi totaliter zihniyete karşı her zaman haklarını ve özgürlüklerini savunduğum dindar-muhafazakar okurlarıma seslenmek istiyorum: Lütfen elinizi vicdanınıza koyun…

Bu olayda, 5 yaşında bir çocuğu annesinden ayırmak hak mıdır? Adalet midir? Sahnede yapılan bir münasebetsiz şakanın karşılığı hapis midir? Yazık değil mi o 5 yaşındaki masum yavruya?

BUNDAN SONRAKİ SÜREÇTE NE OLACAK?

Gülşen’in avukatı Altın Mirmir’e bundan sonraki süreci de sordum. '29 Ağustos günü (yani bugün) itiraz süresi doluyor Nagehan Hanım, mahkeme ya tutukluluğunun devamına karar verecek ya da Gülşen’i serbest bırakacak. Şayet tutukluluğun devamına karar verilirse ortada bir iddianame olmadığı için iddianamenin yazılması beklenecek'

Umarım bu olumsuz ihtimal olmaz. Umarım tam bir hukuk skandalı olan bu yanlıştan bugün dönülür ve Gülşen serbest bırakılır. Altın Hanım şunu da hatırlattı:

'GÜLŞEN'İN EVİ VE ADRESİ BELLİ, BU TUTUKLULUK NEDEN?'

'Her türlü tedbiri alabilirler, yurtdışı çıkış yasağı koyabilirler ama özgürlüğünden mahrum etmek, çocuğundan ayırmak hakikaten hiç adil ve hukuki değil Nagehan Hanım. Siz de bunu ifade ediyorsunuz. Evi ve adresi belli bir sanatçı Gülşen, istendiği an bulunabilir zaten, bu tutukluluk neden?'

'ÖZEL MUAMELE' İDDİASINA YANIT: REVİR KAPALI OLDUĞU İÇİN İKİ GÜN BOYUNCA BAŞ AĞRISIYLA KIVRANDI

Bu arada bazı medya organlarında Bakırköy Kapalı Kadın Cezaevinde Gülşen’e özel muamele yapıldığı iddiaları yer almıştı. Altın Hanım’a bu iddiaları da sordum.

'Nagehan Hanım bırakın özel muameleyi hafta sonu revir kapalı olduğu için iki gün boyunca baş ağrısı ile kıvrandı Gülşen. En basit ilaca dahi erişimi yoktu. Herkese nasıl muamele ediliyorsa Gülşen’e de öyle muamele ediliyor. İlk gün 1000 TL’lik alışveriş hakkı vardı, havlu vs ile onu doldurdu. Ama şunu söyleyeyim, Türk insanının yardımseverliği ve sevecenliği çok hissediliyor. Herkes çok yardımcı, herkes birbirine destek oluyor. Bu arada kendisine destek veren isimleri de anlattım, size teşekkürlerini ve selamlarını gönderdi. Böyle zor bir zamanda Gülşen’e büyük moral verdiniz.' diye konuştu. (...)"

Etiketler
Gülşen - imam hatip