GERÇEK GÜNDEM - Birçok unutulmaz filme imza atan Yeşilçam'ın ustası Cüneyt Arkın kaldırıldığı hastanede bu sabah yaşamını yitirdi.

Arkın'ın 84 yaşında yaşamını yitirmesinin ardından sosyal medya hesabından paylaşım yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Türk sinemasının usta sanatçısı Cüneyt Arkın’ın vefatından dolayı büyük üzüntü duydum. Cüneyt Arkın’a Allah’tan rahmet, ailesine, yakınlarına ve sanat camiasına başsağlığı diliyorum" dedi.

"ASLA UNUTMAYACAĞIZ"

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Ekrem İmamoğlu, "Sinemamızın değerli oyuncusu Cüneyt Arkın'ı kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Hepimizin zihninde yer eden rolleri, sanatçı kişiliği, ülkesine olan sevgisiyle onu asla unutmayacağız. Allah rahmet eylesin; tüm sevenlerinin, sinema camiasının ve ailesinin başı sağolsun" ifadelerini kullandı.

"MEKANIN CENNET OLSUN KARA MURAT"

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, "Türk sinemasının en değerli isimlerinden, Cüneyt Arkın'ı kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Huzur içinde uyu, mekanın cennet olsun Kara Murat. Filmlerin nesiller boyunca izlenmeye devam edecek" dedi.

"ÇOK ÜZGÜNÜZ"

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, "Çocukluğumuzun süper kahramanı, Yeşilçam’ın unutulmaz emektarı sevgili Cüneyt Arkın’ı kaybettik, çok üzgünüz. Mekanı cennet olsun" paylaşımını yaptı.

"İYİLERİN DOSTUYDU"

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, "O Türk sinemasının efsanesiydi. Kötülerin düşmanı, iyilerin dostuydu. Cüneyt Arkın hayat verdiği karakterlerle 7'den 70'e hepimizin kahramanıydı. Kendisine Allah'tan rahmet, ailesine, sevenlerine sabır ve başsağlığı dilerim. Ruhu şad, mekânı cennet olsun" ifadelerine yer verdi.

"HASSASİYETİ ÇOK BÜYÜKTÜ"

AKP Parti Sözcüsü Ömer Çelik ise, "Sinemamızın büyük ismi Cüneyt Arkın’ın vefatından büyük üzüntü duyduk. Allah rahmet eylesin. Cüneyt Arkın sinemamızın büyük bir ismi olduğu kadar, hepimizin çocukluk ve gençliğinin doğrudan ve iyiden yana olma, kötülere ve yanlışlara karşı çıkma sembolüydü. Kendisiyle yaptığımız sohbette sinemamız için gösterdiği hassasiyete tanık oldum. Daha da önemlisi millet olarak taşıdığımız değerlerin yaşatılması ve gelecek nesiller konusundaki hassasiyeti çok büyüktü. Cüneyt Arkın; Battal Gazi, Kara Murat ve Malkoçoğlu gibi değerleri yaşattığı gibi gelecek nesiller için yaşayacak bir sinema mirası bıraktı. Mekanı cennet olsun. Değerli ailesine ve tüm sevenlerine başsağlığı dileriz" dedi.

"BİZİM DE KAHRAMANIMIZ CÜNEYT ARKIN"

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, "Sinemalardan, siyah-beyaz Tv’lerden, renkli Tv’lere… Kısa bir zaman diyebileceğimiz bir dönemde çok hızlı bir değişimi yaşadı memleket. İnsan, her dönemi bir kahraman üzerinden simgeleştirir; bizim de kahramanımız Cüneyt Arkın dı! Allah rahmet eylesin" ifadelerini kullandı.