Cumhurbaşkanına küfür ettiği iddia edilen kardeşleri çevredekiler dövdü

Tekirdağ'ın Kapaklı ilçesinde iki kişi Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, eşi Emine Erdoğan'a küfür ettiği iddiasıyla çevredekiler tarafından dövüldü.

Cumhurbaşkanına küfür ettiği iddia edilen kardeşleri çevredekiler dövdü

Tekirdağ'ın Kapaklı ilçesinde alkollü oldukları iddia edilen iki kardeşten birisi sokak ortasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eşi Emine Erdoğan, devlete ve Kapaklı halkına küfür ettiği için çevredekiler tarafından dövüldü.

Kapaklı ilçesi Pınar Bulvarı’nda park halindeki motordan inen B.T. ile kardeşi D.T. tartışmaya başladı.

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre alkollü oldukları iddia edilen kardeşlerden biri sokak ortasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eşi Emine Erdoğan’a, devlete ve Kapaklı halkına küfür ederek motosikletle olay yerinden uzaklaşmaya çalıştı.

Motosiklete bindikten hemen sonra çevredeki vatandaşların tepkisi üzerine kardeşlerden birisi motordan inerek cadde üstündeki esnafa saldırmaya başladı.

Çileden çıkan vatandaşlar, çevreye küfürler ve hakaretler savuran kardeşleri sokak ortasında döverek linç etmeye çalıştı. O anlar bir vatandaşın cep telefonu kamerasına yansırken, ihbar üzerine olay yerine polis ekipleri sevk edildi.

Bölgeye gelen ekipler, iki kişiyi linç edilmekten kurtararak Kapaklı İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne götürdü. Gözaltına alınan her iki kardeşe Nöbetçi Cumhuriyet Savcısının talimatıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, eşi Emine Erdoğan’a ve devlete hakaretten ve toplumun huzurunu bozmaktan soruşturma açıldı.

Etiketler
Tekirdağ Recep Tayyip Erdoğan Emine Erdoğan