Aynur Doğan'ın konserini yasaklayan Derince Belediye Başkanı 'yanlışlıkla' Fethullah Gülen'in elini öpmüş

Aynur Doğan'ın konserini yasaklayan Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün'ün Fethullah Gülen'in elini öptüğü ortaya çıktı.

Aynur Doğan'ın konserini yasaklayan Derince Belediye Başkanı 'yanlışlıkla' Fethullah Gülen'in elini öpmüş

Gazeteci Barış Terkoğlu Halk TV'de yayınlanan Sözüm Var programında Aynur Doğan'ın konserini yasaklayan Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün'ün FETÖ lideri Fethullah Gülen'in elini 'yanlışıkla öptüğünü' anlattı.

Terkoğlu, belediye başkanının 19 Mayıs 2019'da Atatürk ve Düşünce Denerği (ADD) tarafından 100'üncü yıla özel hazırlanan bir TIR'ın tüm Türkiye'yi dolaştığını söyledi. Terkoğlu, yalnızca Derince Belediyesi'nin TIR'ın ilçeye girmesine izin vermediğini söyleyerek "Bugün Kürtçe şarkı söylemeyi yasaklayan Derince Belediye Başkanı... Atatürk'ü de yasaklıyor. Atatürk konusunda o kadar istikrarlı ki Derince Belediye Başkanı seçildikten sonra ilk yaptığı iş Atatürk portresini oradan alıp başka yere asmak. !0 Kasım'da bütün belediye başkanları anma yayınlıyor. O yayınlamıyor" dedi.

Aygün'ün üç dönem AKP'den milletvekili olduktan sonra Derince Belediye Başkanı olduğunu hatırlatan Terkoğlu, "Türkiye'nin son döneminde olduğu gibi bugün terör merör diye herkese parmak sallayan, konseri, şarkı söylemeyi bile terör ile ilişkilendirecek kadar yasaklayan Zeki Aygün bilin bakalım kimin elini yanlışlıkla öpmüş" diye anlattı.

"AĞZIMI 6 AY YIKAMAYACAĞIM" DEMİŞ

Terkoğlu şöyle devam etti:

"2012 yılında o meşhur milletvekillerinin Pensilvanya'ya vızır vızır ziyaret ettiği dönemde bir milletvekili grubuyla beraber Zeki Aygün de gitmiş, Fethullah Gülen'in elini öpmüş ve uçak da ne demiş biliyor musunuz?

Öyle mübarek bir tanımla yapmış ki mealen kimi tanıklar dudaklarımı 6 ay yıkamacaığım dediğini söylüyor, kimi tanıklar da elini tuttuğu için elini yıkamayacağını söylüyor. Bu olay Derince seçimlerinde günlerce gündeme geldi.

Tüm bunların sonucunda Adalet ve Kalkınma Partisi'nden bir açıklama geldi. Fethullah Gülen'in elini 'yanlışlıkla öptü' diye."

Etiketler
Konser Derince