Nebati ile Kavcıoğlu'nun 'küs' olduğuna dair ikinci iddia

Eski Ziraat Bankası yöneticisi Şenol Babuşcu, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ile Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu'nun 'küs' olduğunu iddia etti.

Nebati ile Kavcıoğlu'nun 'küs' olduğuna dair ikinci iddia

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Şahap Kavcıoğlu ile Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin ‘küs’ oldukları bir kez daha iddia edildi.

Ziraat Bankası eski yöneticisi Prof. Dr. Şenol Babuşcu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda iki ismin küs olduğunu öne sürdü.

Şenol şu ifadelere yer verdi:

"Hazine ve Maliye Bakanı Nebati ile Merkez Bankası Başkanı Kavcioglu konuşmuyorlarmış. Devletin en önemli iki ekonomi kurumunun yöneticileri küs. Biz de enflasyon düşecek diye bekliyoruz.”

Nebati ile Kavcıoğlu'nun 'küs' olduğuna dair ikinci iddia - Resim : 1

DAHA ÖNCE DE İDDİA EDİLMİŞTİ

Daha önce de gazeteci Barış Soydan, Nebati ile Kavcıoğlu arasında gerginlik yaşandığını iddia etmişti.

Soydan, halktv.com.tr’deki yazısında, “Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Kavcıoğlu’nun kamuoyunun önüne çıkmasını istemiyormuş. Bazı kaynaklar, Kavcıoğlu’nun milletvekilliğinden beri (Bayburt Milletvekilliği yapmıştı) aralarının açık olduğunu söylüyorlar” demişti.

Nebati’nin katılımıyla gerçekleşen Londra toplantısı öncesi “kamuoyunun dikkatini çekmeyen bazı önemli detaylar var” diyen Barış Soydan, Kavcıoğlu’nun toplantıya davet edilmediğini belirtmişti:

“…Bugüne kadar ekonomi yönetiminin uluslararası yatırımcılarla buluştuğu toplantılara Merkez Bankası yöneticileri mutlaka katılırdı. Hatırlayalım… 2016 yılında darbe girişimi sonrasında yüzlerce uluslararası yatırımcıyla yapılan telekonferansa dönemin Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya katılmıştı. 2018’de Londra’da gerçekleştirilen kritik toplantıya da yine Mehmet Şimşek ile Murat Çetinkaya katılmışlardı.”

Etiketler
Şenol Babuşcu Ziraat Bankası Merkez Bankası Nureddin Nebati Hazine ve Maliye Bakanı