Tutuklanan Necip Hablemitoğlu suikastı faili Levent Göktaş'tan yazılı açıklama

Bulgaristan'dan Türkiye'ye getirilerek tutuklanan Levenk Göktaş, avukatı aracılığıyla yazılı bir açıklama yaptı.

Tutuklanan Necip Hablemitoğlu suikastı faili Levent Göktaş'tan yazılı açıklama

Bulgaristan Filibe Temyiz Mahkemesi'nin Türkiye'ye iade talebini kabul ettiği ve geçtiğimiz günlerde İstanbul'a getirilen Hablemitoğlu suikastı faillerinden Levent Göktaş tutuklanmıştı.

Marmara Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda tutuklu bulunan Göktaş ile avukatı Hüseyin Ersöz bir görüşme gerçekleştirdi.

Göktaş'ın yaptığı yazılı açıklamayı sosyal medya hesabından paylaşan Ersöz, ''Müvekkilim Mustafa Levent Göktaş’la Marmara Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda bugün bir görüş gerçekleştirdim. Hakkındaki haksız hukuki süreci yakından takip edenlere mesajı, “gerçeklerin er yada geç günyüzüne çıkacağı” oldu'' ifadelerini kullandı.

Göktaş'ın açıklaması şöyle:

Ben Ergenekon davasında 5 yıl 3 ay tutuklu kalmış ve sonrasında beraat etmiş olan; Bu süreç sebebiyle ailem ile birlikte büyük sorun ve sıkıntılara göğüs germek durumunda bırakılmış biriyim. Merhum Necip Hablemitoğlu ile ilgili bana yöneltilen suçlamaların asılsız ve dayanaksız olduğunu bir kez daha ifade ediyorum. Tıpkı Ergenekon komplosunda olduğu gibi gerçekler er ya da geç gün yüzüne çıkacaktır. Neden yurt dışına çıktığım konusundaki eleştirilere vereceğim yanıt ise; 5 yıl 3 ay sahte deliller ve uydurma bir örgüt iddiasıyla cezaevinde kalan şahsımla empati yapmaları olacaktır. Bundan sonraki süreçte hakkımdaki haksız ve hukuka aykırı iddialara duruşmalarda gerekli cevabı vereceğim. Şunun bilinmesini istiyorum ki; bana inananları ve sevenlerimi bugüne kadar hiç mahçup etmedim. Bundan sonra da asla haksız çıkartmayacağım.
Etiketler
Levent Göktaş - Hablemitoğlu suikastı Necip Hablemitoğlu Suikast Türkiye