TÜRSAB seçimleri: Bakan Ersoy'un desteklediği adaylar yenildi, Bağlıkaya yeniden başkan

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Yönetim Kurulu Başkanlığı'na yeniden Firuz Bağlıkaya seçildi. Bağlıkaya, birkaç gün önce tarafsızlığını bozduğu gerekçesiyle Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile gerilim yaşamıştı.

TÜRSAB seçimleri: Bakan Ersoy'un desteklediği adaylar yenildi, Bağlıkaya yeniden başkan

Bir süredir Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'la gerilim yaşayan Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Firuz Bağlıkaya, sandık başına giden üyelerin 2 bin 302'sinin oyunu alarak yeniden bu göreve seçildi.

Adaylardan Ali Bilir 1193, Bilal Korkmaz 328, Eyüp Kartal ise 53 oy aldı.

Bağlıkaya, seçimlerden birkaç gün önce Ersoy'a tepki göstermiş; karşı adayları desteklediği gerekçesiyle eleştirmişti:

"Sayın Bakanımız, genel kurulumuzla ilgili yine fazla mesaiye başladı. Sayın Bakanımızın kamuoyunda defalarca zerre kadar önem vermediğini itiraf ettiği Seyahat Acentaları için harcadığı bu zaman ve emeği, bu ilgi ve gayreti takdirle karşıladığımızı belirtmek isterim.

'ZAMANINI 'TÜRSAB'DA ADAYIM' DİYEN HER ARKADAŞLA TOPLANTILAR YAPARAK HARCIYOR'

Demek ki bugüne kadar kapısından girmediği, TGA’da yarım üyelik verecekken bir üteliği lütuf gibi anlattığı TÜRSAB, her genel kurul döneminde olduğu gibi yine önemli hale gelmiş.

Bir önceki genel kurulda bir araya getirdiği muhalefet adayları deneyimini şimdi yeniden yaşamaya başlayan bakanımız, değerli zamanını 'TÜRSAB’da adayım' diyen her arkadaşla toplantılar yaparak harcıyor."

Etiketler
Mehmet Nuri Ersoy Seçim Turizm Türkiye Mehmet Ersoy