Levent Göktaş Türkiye'ye getirildi

Necip Hablemitoğlu suikastı şüphelisi olarak kırmızı bültenle aranırken Bulgaristan'da yakalanan ve iadesine karar verilen emekli albay Levent Göktaş bugün Türkiye'ye getirildi.

Levent Göktaş Türkiye'ye getirildi

Akademisyen ve yazar Doç. Dr. Necip Hablemitoğlu suikastına ilişkin davanın firari sanığı olan ve Bulgaristan’da yakalandıktan sonra iadesine karar verilen Levent Göktaş’ın bugün öğleden sonra Türkiye’ye getirildiği öğrenildi. Göktaş’ın gece yarısına doğru Ankara Adliyesi'ne sevk edilmesi bekleniyor.

Levent Göktaş, Doç. Dr. Necip Hablemitoğlu’nun 2002 yılında Ankara’daki evinin önünde uğradığı suikast sonucu yaşamını yitirmesine ilişkin soruşturma kapsamında hakkında gözaltı kararı çıkarılması üzerine firar etmişti. Göktaş, Bulgaristan’da yakalanarak tutuklanmıştı. Bulgaristan Haskova Mahkemesi, Türkiye’nin Levent Göktaş için yaptığı iade talebini reddetmiş, ancak bu karara yapılan itiraz kabul edilmiş ve Göktaş’ın Türkiye’ye iadesine karar verilmişti.

Levent Göktaş’ın bugün öğleden sonra Sofya’dan Ankara’ya getirildiği öğrenildi. Göktaş’ın bugün gece yarısına doğru adliyeye sevk edilmesi bekleniyor. Levent Göktaş’ın adliyedeki işlemlerine Hablemitoğlu ailesinin avukatlarının da katılacağı bildirildi.

Hablemitoğlu Ailesi’nin avukatlarından Ersan Barkın, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Evet, mahkemeye çıkarıldığında ifadesini takip edeceğim” dedi.

GÖKTAŞ İSTANBUL'DA

Göktaş'ı taşıyan uçak 23.57 de İstanbul Havalimanı'na indi.

Kaynak: İHA

Etiketler
Necip Hablemitoğlu Emekli Suikast Türkiye