Melih Gökçek hedef gösterdi: Belediye Cem Adrian konserini iptal etti

Yozgat'ta Sarıkaya Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek olan Cem Adrian konseri, eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in sosyal medya hesabı üzerinden hedef gösterilmesinin ardından iptal edildi.

Melih Gökçek hedef gösterdi: Belediye Cem Adrian konserini iptal etti

Yozgat’ta Sarıkaya Belediyesi, Yaz Konserleri etkinlikleri kapsamında sanatçı Cem Adrian’ın sahne alacağını duyurdu.

Cem Adrian duyurusunun ardından eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, konser afişini paylaşarak Cem Adrian'ı hedef aldı.

Twitter hesabından paylaşımda bulunan Gökçek, “İnanamıyorum… Ama merak etmeyin… Buna müsaade etmeyecek sorumlu yiğit insanlar var. Yarını bekleyin inşallah…” dedi.

Gökçek’in paylaşımından bir gün sonra ise Sarıkaya Belediye Başkanı Belediye Başkanı Ömer Açıkel, konserin iptal edildiğini duyurdu. Başkan Açıkel, “6 Ağustos’ta yapacağımız Cem Adrian konseri organizasyon firması ile yaşadığımız anlaşmazlık nedeni ile iptal edilmiştir” ifadelerini kullandı.

BELEDİYE BAŞKANINDAN AÇIKLAMA

Belediye Başkanı Açıkel, 10Haber’den Caner Taşpınar’a konuştu. “Cem Adrian konserinin Melih Gökçek’in mesajları sonrası iptal edildiği görülüyor. Devreye giren yiğit insan kimdir?” sorusu üzerine Belediye Başkanı Açıkel şu yanıtı verdi:

“Melih Gökçek’in lafıyla hareket edecek değiliz. Bu farklı bir durum. Ekonomiyle alakalı bir sıkıntımız oldu. Ne sanatçının sanatıyla, ne de şahsıyla ilgili değil. Biz bu konuda siyaset yapmıyoruz. Biz sanatçıya sanatından dolayı saygı gösteriyoruz.”

Etiketler
Melih Gökçek Konser