Sedat Peker'in iddialarında adı geçen Zafer Salman konuştu: Ne dediyse doğrudur, gerekirse savcıya anlatırım

Sedat Peker'in açıklamalarında adı geçen Zafer Salman, yaptığı açıklamada Peker'in doğru söylediğini, gerekirse savcılara her şeyi anlatacağını kaydetti.

Sedat Peker'in iddialarında adı geçen Zafer Salman konuştu: Ne dediyse doğrudur, gerekirse savcıya anlatırım

Organize suç örgütü lideri olduğu iddiasıyla hakkında soruşturma başlatılan Sedat Peker, 'Deli Çavuş' isimli Twitter hesabından 'beşli çete' olarak adlandırılan şirketlerden Cengiz Holding'in sahibi Mehmet Cengiz aracılığıyla elindeki kumarhane görüntüleri pazarlık payı olarak kullanarak bir dönem cezaevinden tahliye olduğunu ileri sürdü.

Peker paylaşımlarında, Mehmet Cengiz'den anlaşma karşılığında 5 milyon lirayı, ortak akrabası olan Zafer Salman aracılığıyla aldığını öne sürdü. Zafer Salman o iddialara yanıt verdi.

“SEDAT PEKER NE DEDİYSE DOĞRUDUR”

İddiaların odağındaki Mehmet Cengiz ve Sedat Peker'in akrabası olan Zafer Salman, Cumhuriyet'ten Rabia Azra Sözcü'ye konuştu. Salman, "Ben hem Mehmet Cengiz'in hem de Sedat Peker'in akrabasıyım. Peker'in halasının oğluyum, Cengiz de annemin amcasının oğlu olur. Bu denli birbirimize yakınız. Biz bu memleket için her şeyi yapabilecek insanlarız. Sedat Peker ne dediyse doğrudur. Sedat Bey bu konuyu gündeme getirmeseydi, ben de söylemeyi düşünüyordum. Devletin bileceği bir şey varsa savcılarla da paylaşırız. Bizde söz namustur. Peker'in dedikleri bu zamana kadar hep doğru çıkmıştır" ifadelerini kullandı.

“GEREKİRSE SAVCIYA ANLATIRIM”

İddiayı resmiyete dökecek bir belge, görüntü var mı sorusuna cevap veren Zafer Salman, şöyle devam etti:

"Belge var ya da yok. Gerekirse savcıya anlatırım. Bu konuda şimdi bir şey demem uygun olmaz..."

Etiketler
Avcılar Savcı Sedat Peker