Bir Türkiye manzarası: Gazetecilerin tutuklanmasını protesto eden gazeteciler gözaltına alındı

Tutuklanan 16 gazeteciye destek için Ankara’da eylem yapmak isteyen gazeteciler, gözaltına alındı. DİSK Basın İş, gözaltına alınan gazetecilerin serbest bırakılmasını talep etti.

Bir Türkiye manzarası: Gazetecilerin tutuklanmasını protesto eden gazeteciler gözaltına alındı

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında 8 Haziran’da ev ve işyeri baskınlarında gözaltına alınan 20’si gazeteci 22 kişiden 16 gazeteci tutuklandı.

Dicle Fırat Gazeteciler Derneği ve Mezopotamya Kadın Gazeteciler Platformu’nun çağrısıyla Ankara’da Ulus Meydanı’nda gazeteciler bir araya gelerek tutuklamalara tepki göstermek istedi.

GAZETECİLER GÖZALTINA ALINDI

Gazete Duvar’dan Nur Kaplan’ın haberine göre; gazetecilerin Ulus’ta yapmak istediği açıklamaya saldıran polis, meydana çıkılmasına izin vermedi. Gazeteciler Sibel Yükler ve Deniz Nazlım polis tarafından darp edilerek gözaltına alındı.

DİSK Basın İş Sendikası sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Tutuklanan 16 arkadaşımız için bugün Ankara'da düzenlemek istediğimiz basın açıklamasına polis saldırdı. Üyelerimiz Sibel Yükler ve Deniz Nazlım darp edilerek gözaltına alındı. Arkadaşlarımızı derhal serbest bırakın!" ifadelerini kullandı.

Etiketler
Ankara DİSK Gazeteciler gözaltı Gözaltı